Tillbaka 

AG-SM 2023 Umeå, 2023-06-28

KvAG - JSM Finaler MAG - JSM Finaler KvAG - SM Finaler MAG - SM Finaler KvAG - SM MAG - SM KvAG - JSM MAG - JSM Lag-SM Lag-JSM
MAG - SM Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
15
Marcus Stenberg
Lulegymnasterna
13,100
D: 4,9
E: 8,300
ND: 0,10
12,850
D: 4,70
E: 8,150
12,900
D: 4,70
E: 8,200
13,150
D: 4,70
E: 8,450
12,850
64,850
FX
13,100
D: 4,9
E: 8,300
ND: 0,10
PH
12,850
D: 4,7
E: 8,150
SR
12,900
D: 4,7
E: 8,200
VT
PB
13,150
D: 4,7
E: 8,450
HB
12,850
D: 4,8
E: 8,050
2
8
Jacob Söderqvist
KFUM Gymnastikavdelningar
12,650
D: 4,9
E: 7,750
12,800
D: 4,00
E: 8,800
11,700
D: 3,20
E: 8,500
11,950
D: 3,40
E: 8,550
11,900
61,000
3,850
FX
12,650
D: 4,9
E: 7,750
PH
12,800
D: 4,0
E: 8,800
SR
11,700
D: 3,2
E: 8,500
VT
PB
11,950
D: 3,4
E: 8,550
HB
11,900
D: 3,4
E: 8,500
3
2
Kim Wanström
Hammarbygymnasterna
12,950
D: 5,8
E: 7,150
7,600
D: 3,30
E: 7,300
ND: 3,00
11,500
D: 4,20
E: 7,300
12,450
D: 4,40
E: 8,050
11,450
55,950
8,900
FX
12,950
D: 5,8
E: 7,150
PH
7,600
D: 3,3
E: 7,300
ND: 3,00
SR
11,500
D: 4,2
E: 7,300
VT
PB
12,450
D: 4,4
E: 8,050
HB
11,450
D: 4,0
E: 7,450
4
14
Emil Espling
Lulegymnasterna
10,750
D: 3,00
E: 7,750
8,300
D: 2,00
E: 6,600
ND: 0,30
13,500
13,500/13,400
D: 4,4/4,0
E: 9,100/9,400
11,200
D: 3,10
E: 8,100
10,400
54,150
10,700
FX

PH
10,750
D: 3,0
E: 7,750
SR
8,300
D: 2,0
E: 6,600
ND: 0,30
VT
13,500
13,500/13,400
D: 4,4/4,0
E: 9,100/9,400
PB
11,200
D: 3,1
E: 8,100
HB
10,400
D: 2,4
E: 8,000
5
16
Filip Lidbeck
Halmstad Frigymnaster
14,150
D: 5,7
E: 8,450
14,350
14,350/13,300
D: 4,8/4,0
E: 9,550/9,300
12,500
D: 3,70
E: 8,800
10,000
51,000
13,850
FX
14,150
D: 5,7
E: 8,450
PH

SR

VT
14,350
14,350/13,300
D: 4,8/4,0
E: 9,550/9,300
PB
12,500
D: 3,7
E: 8,800
HB
10,000
D: 2,8
E: 7,200
6
4
Karl Idesjö
Hammarbygymnasterna
11,450
D: 5,1
E: 7,350
ND: 1,00
13,050
D: 4,50
E: 8,550
13,550
D: 5,30
E: 8,250
11,650
49,700
15,150
FX
11,450
D: 5,1
E: 7,350
ND: 1,00
PH

SR
13,050
D: 4,5
E: 8,550
VT
PB
13,550
D: 5,3
E: 8,250
HB
11,650
D: 4,9
E: 6,750
7
11
Luis Il-Sung Melander
Gymnastikklubben Motus-Salto
12,300
D: 4,9
E: 7,400
14,050
D: 5,50
E: 8,550
12,500
38,850
26,000
FX
12,300
D: 4,9
E: 7,400
PH

SR
14,050
D: 5,5
E: 8,550
VT
PB

HB
12,500
D: 4,1
E: 8,400
8
17
Vilgot Hyll
Halmstad Frigymnaster
11,500
D: 4,4
E: 7,100
12,300
D: 4,00
E: 8,300
13,750
13,750/13,550
D: 4,8/4,0
E: 9,250/9,550
ND: 0,30 / -
37,550
27,300
FX
11,500
D: 4,4
E: 7,100
PH
12,300
D: 4,0
E: 8,300
SR

VT
13,750
13,750/13,550
D: 4,8/4,0
E: 9,250/9,550
ND: 0,30/0,00
PB

HB

9
5
William Sundell
Hammarbygymnasterna
11,950
D: 5,60
E: 6,350
10,900
D: 2,70
E: 8,200
12,800
D: 3,60
E: 9,200
35,650
29,200
FX

PH
11,950
D: 5,6
E: 6,350
SR
10,900
D: 2,7
E: 8,200
VT
PB
12,800
D: 3,6
E: 9,200
HB

10
3
Lukas Houser
Hammarbygymnasterna
13,150
D: 5,3
E: 7,850
13,550
13,550/13,500
D: 4,4/4,0
E: 9,150/9,500
26,700
38,150
FX
13,150
D: 5,3
E: 7,850
PH

SR

VT
13,550
13,550/13,500
D: 4,4/4,0
E: 9,150/9,500
PB

HB

11
13
Olof Antti
Lulegymnasterna
11,800
D: 3,70
E: 8,100
11,100
22,900
41,950
FX

PH

SR
11,800
D: 3,7
E: 8,100
VT
PB

HB
11,100
D: 3,2
E: 7,900
12
10
Joakim Lenberg
Gymnastikklubben Motus-Salto
13,450
D: 4,40
E: 9,050
13,450
51,400
FX

PH
13,450
D: 4,4
E: 9,050
SR

VT
PB

HB

13
9
Calle Holm
KFUM Gymnastikavdelningar
13,350
13,350/12,550
D: 4,0/4,0
E: 9,350/8,850
ND: 0,00 / 0,30
13,350
51,500
FX

PH

SR

VT
13,350
13,350/12,550
D: 4,0/4,0
E: 9,350/8,850
ND: 0,00/0,30
PB

HB

14
1
Adam Björs
Hammarbygymnasterna
11,200
D: 3,00
E: 8,200
11,200
53,650
FX

PH

SR

VT
PB
11,200
D: 3,0
E: 8,200
HB

15
7
Leo Blumenberg
KFUM Gymnastikavdelningar
10,800
D: 2,70
E: 8,100
10,800
54,050
FX

PH
10,800
D: 2,7
E: 8,100
SR

VT
PB

HB

16
6
Adam Benjaminsson
Alingsås IF Gymnastikförening
FX

PH

SR

VT
PB

HB

16
12
Jacob Carlén
Gymnastikklubben Motus-Salto
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster

5,7

8,450

Q
14,150

2
3
Lukas Houser, Hammarbygymnasterna

5,3

7,850

Q
13,150

1,000
3
15
Marcus Stenberg, Lulegymnasterna

4,9

8,300

0,1
Q
13,100

1,050
4
2
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

5,8

7,150

Q
12,950

1,200
5
8
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

4,9

7,750

Q
12,650

1,500
6
11
Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto

4,9

7,400

Q
12,300

1,850
7
17
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster

4,4

7,100

Q
11,500

2,650
8
4
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

5,1

7,350

1,0
Q
11,450

2,700
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
10
Joakim Lenberg, Gymnastikklubben Motus-Salto

4,4

9,050

Q
13,450

2
15
Marcus Stenberg, Lulegymnasterna

4,7

8,150

Q
12,850

0,600
3
8
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

4,0

8,800

Q
12,800

0,650
4
17
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster

4,0

8,300

Q
12,300

1,150
5
5
William Sundell, Hammarbygymnasterna

5,6

6,350

Q
11,950

1,500
6
7
Leo Blumenberg, KFUM Gymnastikavdelningar

2,7

8,100

Q
10,800

2,650
7
14
Emil Espling, Lulegymnasterna

3,0

7,750

Q
10,750

2,700
8
2
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

3,3

7,300

3,0
Q
7,600

5,850
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
11
Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto

5,5

8,550

Q
14,050

2
4
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

4,5

8,550

Q
13,050

1,000
3
15
Marcus Stenberg, Lulegymnasterna

4,7

8,200

Q
12,900

1,150
4
13
Olof Antti, Lulegymnasterna

3,7

8,100

Q
11,800

2,250
5
8
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

3,2

8,500

Q
11,700

2,350
6
2
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,2

7,300

Q
11,500

2,550
7
5
William Sundell, Hammarbygymnasterna

2,7

8,200

Q
10,900

3,150
8
14
Emil Espling, Lulegymnasterna

2,0

6,600

0,3
Q
8,300

5,750
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster


4,8
4,0


9,550
9,300



Q
13,825
14,350
13,300

2
17
Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster


4,8
4,0


9,250
9,550


0,3
Q
13,650
13,750
13,550

0,175
3
3
Lukas Houser, Hammarbygymnasterna


4,4
4,0


9,150
9,500



Q
13,525
13,550
13,500

0,300
4
14
Emil Espling, Lulegymnasterna


4,4
4,0


9,100
9,400



Q
13,450
13,500
13,400

0,375
5
9
Calle Holm, KFUM Gymnastikavdelningar


4,0
4,0


9,350
8,850



0,3
Q
12,950
13,350
12,550

0,875
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
4
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

5,3

8,250

Q
13,550

2
15
Marcus Stenberg, Lulegymnasterna

4,7

8,450

Q
13,150

0,400
3
5
William Sundell, Hammarbygymnasterna

3,6

9,200

Q
12,800

0,750
4
16
Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster

3,7

8,800

Q
12,500

1,050
5
2
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,4

8,050

Q
12,450

1,100
6
8
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

3,4

8,550

Q
11,950

1,600
7
1
Adam Björs, Hammarbygymnasterna

3,0

8,200

Q
11,200

2,350
7
14
Emil Espling, Lulegymnasterna

3,1

8,100

Q
11,200

2,350
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
15
Marcus Stenberg, Lulegymnasterna

4,8

8,050

Q
12,850

2
11
Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto

4,1

8,400

Q
12,500

0,350
3
8
Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar

3,4

8,500

Q
11,900

0,950
4
4
Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna

4,9

6,750

Q
11,650

1,200
5
2
Kim Wanström, Hammarbygymnasterna

4,0

7,450

Q
11,450

1,400
6
13
Olof Antti, Lulegymnasterna

3,2

7,900

Q
11,100

1,750
7
14
Emil Espling, Lulegymnasterna

2,4

8,000

Q
10,400

2,450
8
16
Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster

2,8

7,200

Q
10,000

2,850
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-07-20 01:31:20
SX
SM
MD
XL
XXL