Back 

Unni & Haralds Trophy Oslo, 2024-03-16

WAG Junior Finals WAG Senior Finals MAG Junior Finals WAG Junior WAG Senior MAG Junior MAG Senior MAG Senior Finals WAG Team Competition MAG Team competition
WAG Junior Finals
Unofficial results
Pl
#
Name
Vault
Uneven bars
Beam
Floor
Total
Gap
1
20
Leah Kristine Aarum
Nedre Glomma Turn
12.050
12.050/11.550
D: 3.4/3.2
E: 8.750/8.450
ND: 0.10 / 0.10
9.150
D: 2.20
E: 6.950
10.450
D: 4.10
E: 6.350
10.650
D: 4.30
E: 6.650
ND: 0.30
42.300
VT
12.050
12.050/11.550
D: 3.4/3.2
E: 8.750/8.450
ND: 0.10/0.10
UB
9.150
D: 2.2
E: 6.950
BB
10.450
D: 4.1
E: 6.350
FX
10.650
D: 4.3
E: 6.650
ND: 0.30
2
43
Mimi Moloney
Ireland
11.850
11.850/11.850
D: 3.2/3.2
E: 8.650/8.650
11.150
D: 3.50
E: 7.650
12.200
D: 4.70
E: 7.500
35.200
7.100
VT
11.850
11.850/11.850
D: 3.2/3.2
E: 8.650/8.650
UB
11.150
D: 3.5
E: 7.650
BB

FX
12.200
D: 4.7
E: 7.500
3
8
Sofiya Razumouskaya
Polish Gymnastic Association
12.150
12.150/11.100
D: 3.4/3.6
E: 8.750/7.500
9.050
D: 2.90
E: 6.150
10.700
D: 4.20
E: 6.500
31.900
10.400
VT
12.150
12.150/11.100
D: 3.4/3.6
E: 8.750/7.500
UB
9.050
D: 2.9
E: 6.150
BB

FX
10.700
D: 4.2
E: 6.500
4
29
Lea Hammer
Oslo Turnforening
11.900
11.900/11.600
D: 3.4/3.0
E: 8.500/8.600
9.300
D: 2.00
E: 7.300
10.500
D: 3.10
E: 7.400
31.700
10.600
VT
11.900
11.900/11.600
D: 3.4/3.0
E: 8.500/8.600
UB
9.300
D: 2.0
E: 7.300
BB
10.500
D: 3.1
E: 7.400
FX

5
9
Gracja Dobrzanska
Polish Gymnastic Association
11.850
11.850/11.650
D: 3.4/3.2
E: 8.450/8.450
11.250
D: 4.20
E: 7.150
ND: 0.10
23.100
19.200
VT
11.850
11.850/11.650
D: 3.4/3.2
E: 8.450/8.450
UB

BB
11.250
D: 4.2
E: 7.150
ND: 0.10
FX

6
25
Nora Hermansen Jordhøy
Oslo Turnforening
10.250
D: 3.10
E: 7.150
11.350
D: 3.80
E: 7.550
21.600
20.700
VT
UB
10.250
D: 3.1
E: 7.150
BB

FX
11.350
D: 3.8
E: 7.550
7
1
Anna Jørgensen
HSIL
10.150
10.150/11.700
D: 3.2/3.2
E: 7.250/8.500
ND: 0.30 / 0.00
11.250
D: 3.80
E: 7.450
21.400
20.900
VT
10.150
10.150/11.700
D: 3.2/3.2
E: 7.250/8.500
ND: 0.30/0.00
UB

BB

FX
11.250
D: 3.8
E: 7.450
8
12
Alexandra Ore
Holmen Tropp og Turn
8.750
D: 2.50
E: 6.250
10.900
D: 4.20
E: 6.700
19.650
22.650
VT
UB
8.750
D: 2.5
E: 6.250
BB
10.900
D: 4.2
E: 6.700
FX

9
15
Emma Lenea Bjerke
Sotra Sportsklubb
12.100
12.100/11.550
D: 3.4/3.2
E: 8.700/8.350
12.100
30.200
VT
12.100
12.100/11.550
D: 3.4/3.2
E: 8.700/8.350
UB

BB

FX

10
10
Mille Synnøve Sanum Rosseland
Vågsbygd Turn
11.950
11.950/11.250
D: 3.4/3.2
E: 8.550/8.050
11.950
30.350
VT
11.950
11.950/11.250
D: 3.4/3.2
E: 8.550/8.050
UB

BB

FX

11
18
Pernille Strøm
Aalesunds Turnforening
11.700
D: 4.00
E: 7.700
11.700
30.600
VT
UB

BB

FX
11.700
D: 4.0
E: 7.700
12
13
Ameli-Mari Solli
Holmen Tropp og Turn
10.600
D: 4.30
E: 6.300
10.600
31.700
VT
UB

BB
10.600
D: 4.3
E: 6.300
FX

13
24
Milla Melgaard
Oslo Turnforening
10.050
D: 3.30
E: 6.750
10.050
32.250
VT
UB

BB
10.050
D: 3.3
E: 6.750
FX

14
28
Emmy Katrine Halvorsen
Oslo Turnforening
VT
UB

BB

FX

14
27
Alicia Guindos-Gjerstad
Oslo Turnforening
VT
UB

BB

FX

14
26
Stella Constanse Sollie
Oslo Turnforening
VT
UB

BB

FX

14
2
Nilea Holmgren
HSIL
VT
UB

BB

FX

14
19
Celine Skår Knudsen
Nedre Glomma Turn
VT
UB

BB

FX

14
14
Emilia Thea Maurins
Sotra Sportsklubb
VT
UB

BB

FX

14
30
Lilja Nordmark Hagerup
Oslo Turnforening
VT
UB

BB

FX

14
7
Aniela Torous
Polish Gymnastic Association
VT
UB

BB

FX

14
21
Josefine Amalie Waaler Stephansen
Asker Turnforening
VT
UB

BB

FX

14
37
Tuva Hild Hansen
Moss Turnforening
VT
UB

BB

FX

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
43
Mimi Moloney, Ireland


3.2
3.2


8.650
8.650



Q
11.850
11.850
11.850

2
15
Emma Lenea Bjerke, Sotra Sportsklubb


3.4
3.2


8.700
8.350



Q
11.825
12.100
11.550

0.025
3
20
Leah Kristine Aarum, Nedre Glomma Turn


3.4
3.2


8.750
8.450


0.1
0.1
Q
11.800
12.050
11.550

0.050
4
29
Lea Hammer, Oslo Turnforening


3.4
3.0


8.500
8.600



Q
11.750
11.900
11.600

0.100
4
9
Gracja Dobrzanska, Polish Gymnastic Association


3.4
3.2


8.450
8.450



Q
11.750
11.850
11.650

0.100
6
8
Sofiya Razumouskaya, Polish Gymnastic Association


3.4
3.6


8.750
7.500



Q
11.625
12.150
11.100

0.225
7
10
Mille Synnøve Sanum Rosseland, Vågsbygd Turn


3.4
3.2


8.550
8.050



Q
11.600
11.950
11.250

0.250
8
1
Anna Jørgensen, HSIL


3.2
3.2


7.250
8.500


0.3
Q
10.925
10.150
11.700

0.925
9
12
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn









R1

9
37
Tuva Hild Hansen, Moss Turnforening









R2

9
30
Lilja Nordmark Hagerup, Oslo Turnforening









R3

9
25
Nora Hermansen Jordhøy, Oslo Turnforening









R4

9
18
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening









R5

9
27
Alicia Guindos-Gjerstad, Oslo Turnforening









R6

9
13
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn









R7

9
19
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn









R8

9
7
Aniela Torous, Polish Gymnastic Association









R9

9
2
Nilea Holmgren, HSIL









R10

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
43
Mimi Moloney, Ireland

3.5

7.650

Q
11.150

2
25
Nora Hermansen Jordhøy, Oslo Turnforening

3.1

7.150

Q
10.250

0.900
3
29
Lea Hammer, Oslo Turnforening

2.0

7.300

Q
9.300

1.850
4
20
Leah Kristine Aarum, Nedre Glomma Turn

2.2

6.950

Q
9.150

2.000
5
8
Sofiya Razumouskaya, Polish Gymnastic Association

2.9

6.150

Q
9.050

2.100
6
12
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn

2.5

6.250

Q
8.750

2.400
7
24
Milla Melgaard, Oslo Turnforening



R1

7
21
Josefine Amalie Waaler Stephansen, Asker Turnforening



R2

7
9
Gracja Dobrzanska, Polish Gymnastic Association



R3

7
13
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn



R4

7
30
Lilja Nordmark Hagerup, Oslo Turnforening



R5

7
15
Emma Lenea Bjerke, Sotra Sportsklubb



R6

7
19
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn



R7

7
18
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening



R8

7
10
Mille Synnøve Sanum Rosseland, Vågsbygd Turn



R9

7
7
Aniela Torous, Polish Gymnastic Association



R10

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
9
Gracja Dobrzanska, Polish Gymnastic Association

4.2

7.150

0.1
Q
11.250

2
12
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn

4.2

6.700

Q
10.900

0.350
3
13
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn

4.3

6.300

Q
10.600

0.650
4
29
Lea Hammer, Oslo Turnforening

3.1

7.400

Q
10.500

0.750
5
20
Leah Kristine Aarum, Nedre Glomma Turn

4.1

6.350

Q
10.450

0.800
6
24
Milla Melgaard, Oslo Turnforening

3.3

6.750

Q
10.050

1.200
7
21
Josefine Amalie Waaler Stephansen, Asker Turnforening



R1

7
26
Stella Constanse Sollie, Oslo Turnforening



R2

7
28
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening



R3

7
25
Nora Hermansen Jordhøy, Oslo Turnforening



R4

7
18
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening



R5

7
14
Emilia Thea Maurins, Sotra Sportsklubb



R6

7
19
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn



R7

7
10
Mille Synnøve Sanum Rosseland, Vågsbygd Turn



R8

7
2
Nilea Holmgren, HSIL



R9

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
43
Mimi Moloney, Ireland

4.7

7.500

Q
12.200

2
18
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening

4.0

7.700

Q
11.700

0.500
3
25
Nora Hermansen Jordhøy, Oslo Turnforening

3.8

7.550

Q
11.350

0.850
4
1
Anna Jørgensen, HSIL

3.8

7.450

Q
11.250

0.950
5
8
Sofiya Razumouskaya, Polish Gymnastic Association

4.2

6.500

Q
10.700

1.500
6
20
Leah Kristine Aarum, Nedre Glomma Turn

4.3

6.650

0.3
Q
10.650

1.550
7
29
Lea Hammer, Oslo Turnforening



R1

7
12
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn



R2

7
24
Milla Melgaard, Oslo Turnforening



R3

7
9
Gracja Dobrzanska, Polish Gymnastic Association



R4

7
13
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn



R5

7
10
Mille Synnøve Sanum Rosseland, Vågsbygd Turn



R6

7
27
Alicia Guindos-Gjerstad, Oslo Turnforening



R7

7
14
Emilia Thea Maurins, Sotra Sportsklubb



R8

7
2
Nilea Holmgren, HSIL



R9

7
21
Josefine Amalie Waaler Stephansen, Asker Turnforening



R10

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap

Last Update: 7/20/2024 1:52:36 AM
SX
SM
MD
XL
XXL