Back 

Mellansvenska Cupen 2016, Trupp Örebro, 29/10 - 30/10

Klass B1 Icke officiella resultat

Fristående
1 GK Katrineholmsgymnasterna
13,100
2 AGF Örebro 05/06 RM
13,050
3 Örebro GF RT3
12,450
4 Borensbergs GF
12,200
Tumbling
1 Borensbergs GF
12,300
2 GK Katrineholmsgymnasterna
12,150
3 IK Eskilstunagymnasterna
11,650
4 Örebro GF RT3
11,600
5 AGF Örebro 05/06 RM
11,400
6 Motala GF G1
11,150
7 Askersunds GF
11,000
8 Hammarö GF
10,750
8 Motala GF Trupp Yngre
10,750
Trampett
1 Borensbergs GF
11,700
2 Askersunds GF
11,550
3 GK Katrineholmsgymnasterna
11,450
3 Örebro GF RT3
11,450
5 IK Eskilstunagymnasterna
11,000
6 Hammarö GF
10,950
7 Motala GF Trupp Yngre
10,700
8 AGF Örebro 05/06 RM
10,100
9 Motala GF G1
9,600

Klass C1 Icke officiella resultat

Fristående
1 Västerås GF lag A
14,300
2 AGF Örebro 05/06
13,600
3 Västerås GF lag 1
13,250
4 GK Katrineholmsgymnasterna
12,950
5 AGF Örebro Englatruppen
12,850
6 Västerås GF lag guld
12,400
Tumbling
1 Örebro GF Yngre
11,550
2 Västerås GF lag A
11,400
3 Västerås GF lag 1
11,000
4 GF Nikegymnasterna lag UT2
10,850
5 Hammarö GF
10,750
6 AGF Örebro Englatruppen
10,450
7 GK Katrineholmsgymnasterna
10,350
8 AGF Örebro 05/06
10,200
9 AGF Örebro RM1
-
Trampett
1 AGF Örebro 05/06
11,250
2 GF Nikegymnasterna lag UT2
11,100
3 Västerås GF lag A
10,950
4 Västerås GF lag 1
10,350
5 Hammarö GF
10,000
5 AGF Örebro RM1
10,000
7 AGF Örebro Englatruppen
9,550
8 Örebro GF Yngre
8,600
9 GK Katrineholmsgymnasterna
8,550

Klass Killar RM Icke officiella resultat

Fristående
1 Västerås GF lag 1
12,750
2 Västerås GF lag 2
11,950
3 IK Eskilstunagymnasterna
9,500
Tumbling
1 Teamgym Örebro
12,100
2 Västerås GF lag 1
11,850
3 Västerås GF lag 4
11,550
4 Västerås GF lag 3
10,750
5 IK Eskilstunagymnasterna
10,550
6 Västerås GF lag 2
-
Trampett
1 Teamgym Örebro
12,650
2 Västerås GF lag 4
10,850
3 IK Eskilstunagymnasterna
10,800
4 Västerås GF lag 3
10,050
5 Västerås GF lag 1
9,200
6 Västerås GF lag 2
-

Klass Killar RT Icke officiella resultat

Fristående
1 Strängnäs GF
10,500
Tumbling
1 Strängnäs GF
11,400
1 AGF Örebro lag 3
11,400
3 AGF Örebro lag 1
11,050
3 Norrköpings GF
11,050
5 AGF Örebro lag 2
9,750
6 Örebro GF Örebropojkarna
9,400
Trampett
1 AGF Örebro lag 1
11,850
2 Strängnäs GF
11,800
2 AGF Örebro lag 3
11,800
4 AGF Örebro lag 2
11,700
5 Norrköpings GF
11,100
6 Örebro GF Örebropojkarna
8,900

Klass B2 Icke officiella resultat

Fristående
1 Motala GF
11,350
2 Norrköpings GF
11,250
3 NIF Trollhättan lag 1
10,250
4 NIF Trollhättan lag 4
8,000
Tumbling
1 Norrköpings GF
11,900
2 Surahammars GF
11,800
3 NIF Trollhättan lag 1
11,750
4 Hammarö GF
11,650
5 Askersunds GF
11,500
6 Motala GF
11,400
7 Kristinehamns GS RT2
11,150
8 NIF Trollhättan lag 4
10,850
Trampett
1 Askersunds GF
11,400
2 Motala GF
11,150
3 Norrköpings GF
11,100
4 NIF Trollhättan lag 1
10,800
5 Hammarö GF
10,450
6 NIF Trollhättan lag 4
10,300
7 Surahammars GF
9,950
8 Kristinehamns GS RT2
8,600

Klass C2 Icke officiella resultat

Fristående
1 AGF Örebro Englatruppen
13,550
2 Kristinehamns GS
13,500
3 AGF Örebro RM 2
13,250
4 Örebro GF RC1
13,000
5 Motala GF
12,800
6 Kristinehamns GS RM1
12,600
7 IK Eskilstunagymnasterna Mixed
12,500
8 Norrköpings GF
12,050
9 NIF Trollhättan lag 2
11,500
10 NIF Trollhättan lag 3
11,450
11 Borensbergs GF
11,100
Tumbling
1 Kristinehamns GS
13,000
2 GF Nikegymnasterna
12,350
3 Motala GF
11,650
4 AGF Örebro Englatruppen
11,450
4 AGF Örebro RM 2
11,450
6 Borensbergs GF
11,400
7 Norrköpings GF
11,300
8 Örebro GF Äldre
11,200
9 IK Eskilstunagymnasterna
11,100
10 NIF Trollhättan lag 3
10,900
11 GK Katrineholmsgymnasterna
10,650
12 Örebro GF RC1
10,350
12 IK Eskilstunagymnasterna Mixed
10,350
14 NIF Trollhättan lag 2
10,300
15 Kristinehamns GS RM1
9,750
Trampett
1 Kristinehamns GS
11,000
1 Norrköpings GF
11,000
3 IK Eskilstunagymnasterna
10,700
4 IK Eskilstunagymnasterna Mixed
10,400
5 GF Nikegymnasterna
10,200
6 Motala GF
10,150
7 Borensbergs GF
10,000
8 Örebro GF RC1
9,900
9 Kristinehamns GS RM1
9,650
10 AGF Örebro Englatruppen
9,350
11 NIF Trollhättan lag 3
9,200
12 NIF Trollhättan lag 2
9,150
12 GK Katrineholmsgymnasterna
9,150
14 AGF Örebro RM 2
8,800
15 Örebro GF Äldre
8,650

Klass D Icke officiella resultat

Fristående
1 Hammarö GF lag 1
15,100
2 Teamgym Sörmland
14,550
3 Hammarö GF lag 2
14,350
4 Borensbergs GF
14,100
5 AGF Örebro Englatruppen
13,950
6 GK Katrineholmsgymnasterna
13,550
Tumbling
1 Hammarö GF lag 1
12,300
2 Borensbergs GF
11,900
2 Örebro GF
11,900
4 AGF Örebro Englatruppen
11,800
5 GK Katrineholmsgymnasterna
11,450
6 Teamgym Sörmland
11,400
Trampett
1 Örebro GF
13,800
2 Hammarö GF lag 1
11,350
2 Teamgym Sörmland
11,350
4 GK Katrineholmsgymnasterna
10,400
5 Borensbergs GF
9,600
6 AGF Örebro Englatruppen
8,850

Last Update: 2021-01-21 16:15:06