Back 

MTV JunnuGym VI osakilpailu & Suomen Cup finaali & PEM näyttökilpailu & Stara, Tampere Tampere, 2026-10-08

MTV 1. luokka Kilpa MTV 1. luokka SM-linja MTV 2. luokka Kilpa MTV 2. luokka SM-linja MTV 3. luokka Kilpa MTV 3. luokka SM-linja MTV 4. luokka Kilpa MTV 5. luokka nuoremmat MTV 5. luokka vanhemmat MTV 6. luokka PEM-näyttö Suomen Cup Finals Suomen Cup karsinta 1. luokka joukkuekilpailu 2. luokka joukkuekilpailu 3. luokka joukkuekilpailu 4. luokka joukkuekilpailu 5. luokka joukkuekilpailu
MTV 3. luokka SM-linja
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Floor
Pommel horse
Still Rings
Vault
Parallell Bar
High Bar
Additional apparatus
Yhteensä
Erotus
1
3
Virmala Touko
Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.
9,800
D: 1,5
E: 8,300
9,450
D: 1,50
E: 7,950
8,800
D: 0,10
E: 8,700
10,800
10,800/-
D: 2,8/-
E: 8,000/-
9,350
D: 1,50
E: 7,850
9,600
D: 1,00
E: 8,600
1,450
D: 2,000
E: 0,550
59,250
Floor
9,800
D: 1,5
E: 8,300
Pommel horse
9,450
D: 1,5
E: 7,950
Still Rings
8,800
D: 0,1
E: 8,700
Vault
10,800
10,800/-
D: 2,8/-
E: 8,000/-
Parallell Bar
9,350
D: 1,5
E: 7,850
High Bar
9,600
D: 1,0
E: 8,600
Additional apparatus
1,450
D: 2,0
E: 0,550
2
2
Orrain Elmo
Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.
8,950
D: 1,0
E: 7,950
8,750
D: 0,50
E: 8,250
9,200
D: 0,60
E: 8,600
11,750
11,750/-
D: 2,8/-
E: 8,950/-
9,550
D: 1,50
E: 8,050
9,300
D: 1,00
E: 8,300
0,700
D: 2,000
E: 1,300
58,200
1,050
Floor
8,950
D: 1,0
E: 7,950
Pommel horse
8,750
D: 0,5
E: 8,250
Still Rings
9,200
D: 0,6
E: 8,600
Vault
11,750
11,750/-
D: 2,8/-
E: 8,950/-
Parallell Bar
9,550
D: 1,5
E: 8,050
High Bar
9,300
D: 1,0
E: 8,300
Additional apparatus
0,700
D: 2,0
E: 1,300
3
1
Haapakoski Voitto
Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.
9,150
D: 1,5
E: 7,650
7,100
D: 0,50
E: 6,600
8,800
D: 0,10
E: 8,700
10,550
10,550/-
D: 1,2/-
E: 9,350/-
8,550
D: 0,50
E: 8,050
8,250
D: 0,10
E: 8,150
1,150
D: 2,000
E: 0,850
53,550
5,700
Floor
9,150
D: 1,5
E: 7,650
Pommel horse
7,100
D: 0,5
E: 6,600
Still Rings
8,800
D: 0,1
E: 8,700
Vault
10,550
10,550/-
D: 1,2/-
E: 9,350/-
Parallell Bar
8,550
D: 0,5
E: 8,050
High Bar
8,250
D: 0,1
E: 8,150
Additional apparatus
1,150
D: 2,0
E: 0,850
4
4
Orrain Eero
Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.
8,350
D: 1,5
E: 6,850
7,650

E: 7,650
8,500
D: 0,10
E: 8,400
10,800
10,800/-
D: 2,8/-
E: 8,000/-
8,500
D: 1,00
E: 7,500
8,050
D: 0,60
E: 7,450
0,400
D: 2,000
E: 1,600
52,250
7,000
Floor
8,350
D: 1,5
E: 6,850
Pommel horse
7,650

E: 7,650
Still Rings
8,500
D: 0,1
E: 8,400
Vault
10,800
10,800/-
D: 2,8/-
E: 8,000/-
Parallell Bar
8,500
D: 1,0
E: 7,500
High Bar
8,050
D: 0,6
E: 7,450
Additional apparatus
0,400
D: 2,0
E: 1,600
5
5
Porspakka Petrus
Tampereen Sisu
6,800
D: 0,5
E: 6,300
7,250
D: 0,50
E: 6,750
8,400
D: 0,10
E: 8,300
10,600
10,600/-
D: 1,2/-
E: 9,400/-
6,700
D: 0,10
E: 6,600
8,650
D: 0,10
E: 8,550
0,200
D: 1,500
E: 1,300
48,600
10,650
Floor
6,800
D: 0,5
E: 6,300
Pommel horse
7,250
D: 0,5
E: 6,750
Still Rings
8,400
D: 0,1
E: 8,300
Vault
10,600
10,600/-
D: 1,2/-
E: 9,400/-
Parallell Bar
6,700
D: 0,1
E: 6,600
High Bar
8,650
D: 0,1
E: 8,550
Additional apparatus
0,200
D: 1,5
E: 1,300
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

8,300


9,800

2
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

7,650


9,150

0,650
3
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,0

7,950


8,950

0,850
4
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

6,850


8,350

1,450
5
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,5

6,300


6,800

3,000
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

7,950


9,450

2
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,5

8,250


8,750

0,700
3
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.


7,650


7,650

1,800
4
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,5

6,750


7,250

2,200
5
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,5

6,600


7,100

2,350
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,6

8,600


9,200

2
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,1

8,700


8,800

0,400
2
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,1

8,700


8,800

0,400
4
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,1

8,400


8,500

0,700
5
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,1

8,300


8,400

0,800
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.


2,8


8,950




5,875
11,750

2
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.


2,8


8,000




5,400
10,800

0,475
2
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.


2,8


8,000




5,400
10,800

0,475
4
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu


1,2


9,400




5,300
10,600

0,575
5
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.


1,2


9,350




5,275
10,550

0,600
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

8,050


9,550

2
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,5

7,850


9,350

0,200
3
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,5

8,050


8,550

1,000
4
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,0

7,500


8,500

1,050
5
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,1

6,600


6,700

2,850
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,0

8,600


9,600

2
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

1,0

8,300


9,300

0,300
3
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

0,1

8,550


8,650

0,950
4
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,1

8,150


8,250

1,350
5
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

0,6

7,450


8,050

1,550
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Virmala Touko, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

2,0

0,550


1,450

2
1
Haapakoski Voitto, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

2,0

0,850


1,150

0,300
3
2
Orrain Elmo, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

2,0

1,300


0,700

0,750
4
4
Orrain Eero, Jyväskylän Voimistelijat-79 ry.

2,0

1,600


0,400

1,050
5
5
Porspakka Petrus, Tampereen Sisu

1,5

1,300


0,200

1,250

Last Update: 17.10.2026 4.32.09
SX
SM
MD
XL
XXL
© 2026 Sport Event Systems/TH Systems AB. All content and data are protected by copyright. No copying or redistribution allowed without prior written permission.