Back 

RM3 Äldre-RM Pojkar&Herrar-RT Pojkar, Trupp ,

Final RM3 Äldre Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 Nacka GF lag 1 43,300 -
2 GK Motus-Salto 41,900 1,400
3 Hammarbygymnasterna 41,150 2,150
4 Nacka GF lag 2 40,950 2,350
5 Dalby GF 40,250 3,050
6 GK Katrineholmsgymnasterna 39,950 3,350
7 Hammarö GF 39,500 3,800
8 Norrtälje GF 39,100 4,200

Kval RM3 Äldre Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 Nacka GF lag 1 41,600 -
2 Hammarbygymnasterna 41,600 -
3 GK Motus-Salto 40,950 0,650
4 Nacka GF lag 2 40,600 1,000
5 GK Katrineholmsgymnasterna 40,100 1,500
6 Hammarö GF 39,800 1,800
7 Dalby GF 39,800 1,800
8 Norrtälje GF 39,350 2,250
9 GF Nikegymnasterna 39,250 2,350
10 Sigtuna Märsta GK 39,250 2,350
11 Brommagymnasterna lag 1 39,200 2,400
12 GF Kennedy 39,150 2,450
13 Sollentunagymnasterna 38,550 3,050
14 Strängnäs GF 38,400 3,200
15 GF Gymnos 38,200 3,400
16 Stockholm Top Gymnastics 37,950 3,650
17 GT Vikingarna 37,700 3,900
18 Staffanstorps GK 37,600 4,000
19 Karlskrona GF 37,500 4,100
20 Täby GF 37,150 4,450
21 NIF Gymnasterna 37,100 4,500
22 Brommagymnasterna lag 2 36,600 5,000
23 Borås GS 36,050 5,550
24 GF Värmdö Skärgårdsgymnaster 34,350 7,250
25 Hudiksvalls GF 34,250 7,350
26 Salemgymnasterna 32,700 8,900

Final RM Pojkar Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 GK Splitt/GK Motus-Salto SMS 39,000 -
2 GK Värmdö 38,600 0,400
3 Västerås GF 38,450 0,550
4 GF Gymnos 37,400 1,600
5 Enebybergsgymnasterna 35,900 3,100
6 Höganäs GF 34,900 4,100
7 Brommagymnasterna lag 2 34,750 4,250
8 Halmstad Frigymnaster 33,150 5,850

Final RT Pojkar Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 Enebybergsgymnasterna 37,350 -
2 Hammarbygymnasterna 36,350 1,000
3 Karlskrona GF 35,550 1,800
4 Nacka GF 35,300 2,050
5 Kävlinge GF 35,200 2,150
6 Tullinge GF 33,400 3,950
7 Halmstad Frigymnaster 32,450 4,900
7 Tyresögymnastiken 32,450 4,900
9 Vendelsö GF 32,100 5,250
10 UFs Pojktrupp 31,400 5,950
11 AGF Örebro 30,650 6,700
12 Sollentunagymnasterna 30,150 7,200
13 Gefle GF 27,100 10,250
14 KFUM 26,150 11,200

Kval RM Pojkar Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 GK Splitt/GK Motus-Salto SMS 40,250 -
2 GK Värmdö 40,000 0,250
3 Västerås GF 38,300 1,950
4 Enebybergsgymnasterna 38,000 2,250
5 GF Gymnos 37,300 2,950
6 Brommagymnasterna lag 2 36,800 3,450
7 Halmstad Frigymnaster 36,350 3,900
8 Höganäs GF 35,650 4,600
9 Nacka GF 35,600 4,650
10 Helsingborgs TURN 34,600 5,650
11 Vendelsö GF 34,350 5,900
12 Brommagymnasterna lag 1 34,150 6,100
13 KFUM Kristianstad GF/Åhus GK 33,650 6,600
14 Katrineholmsgymnasterna/Strängnäs GF 32,100 8,150
15 Tullinge GF 31,750 8,500
16 IK EskilstunaGymnasterna 31,450 8,800
17 Tyresögymnastiken 31,100 9,150
18 GF Uppsalaflickorna UFs PojkTrupp 31,050 9,200
19 Vitabergspojkarna (Sofiaflickorna) 31,000 9,250
20 Järfällagymnasterna 29,450 10,800
21 KFUM 29,050 11,200
22 Sollentunagymnasterna 28,200 12,050
23 Huddinge GF 27,750 12,500

Final RM Herrar Officiella resultat

Fristående | Tumbling | Trampett
Lag Total Gap
1 Borås GS/Vänersborg GF 38,300 -
2 Karlskrona GF 38,150 0,150
3 KFUM Kristianstad GF/Åhus GK 36,550 1,750
4 Järfällagymnasterna 35,900 2,400
5 Sigtuna Märsta GK 35,500 2,800
6 Vendelsö GF - - DNS

Last Update: 2021-10-21 23:34:14