Back 

Region Østdanmark Micro o Junior Mesterrækken 2018 ,

Juniorpiger - 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 3 38,949 -
2 Helsingør GF JP 1 37,150 1,799
3 Roskilde TeamGym JP 3 34,815 4,134
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 2 31,999 6,950
5 Gladsaxe IF JP 4 31,749 7,200
6 TeamGym Syd JP 4 24,032 14,917

Juniorpiger - 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JP 3 39,315 -
2 Roskilde TeamGym JP 2 37,466 1,849
3 Greve Gymnastik og Trampolin JP 3 34,999 4,316
4 Høng GF JP 1 34,116 5,199
5 GF Køge Bugt JP 3 33,982 5,333
6 Hvidovre Gymnastik JP 3 30,632 8,683
7 TeamGym Syd JP 3 30,215 9,100
8 Herlev Gymnastik, HI JP 2 29,465 9,850

Juniorpiger - 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Hvidovre Gymnastik JP 2 36,633 -
2 TeamGym Syd JP 2 36,600 0,033
3 GF Køge Bugt JP 2 36,182 0,451
4 Slagelse GF JP 2 35,899 0,734
5 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 35,099 1,534
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 35,066 1,567
7 Farum Gymnastikforening JP 1 33,416 3,217
8 Herlev Gymnastik, HI JP 1 32,766 3,867

Juniorpiger - 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF JP 2 42,949 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JP 2 42,050 0,899
3 GF Køge Bugt JP 1 41,432 1,517
4 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 41,132 1,817
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP2 40,565 2,384
6 TeamGym Syd JP 1 39,949 3,000
7 Gladsaxe IF JP 2 39,833 3,116
8 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 36,833 6,116

Juniorpiger - 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 45,549 -
2 Roskilde TeamGym JP 1 42,482 3,067
3 Slagelse GF JP 1 41,999 3,550
4 Hvidovre Gymnastik JP 1 41,349 4,200
5 Herlufsholm GF JP 2 40,116 5,433
5 GHG -Teamgym Herlev JP 2 40,116 5,433
7 GymHelsinge JP 2 39,516 6,033
8 Nivå GF JP 2 36,965 8,584

Juniorpiger - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 52,499 -
2 Nivå GF JP 1 48,432 4,067
3 GymHelsinge JP 1 47,383 5,116
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 46,933 5,566
5 Herlufsholm GF JP 1 46,583 5,916
6 Gladsaxe IF JP 1 46,465 6,034
7 Ølstykke GF JP 1 45,932 6,567
8 GHG -Teamgym Herlev JP 1 44,899 7,600

Micromix 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MiM 1 38,533 -
2 Ølstykke GF MiM 1 37,900 0,633
3 Ringsted IF - Gymnastik MiM 1 31,200 7,333
4 Gladsaxe IF MiM 1 28,400 10,133

Micropige - 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gymnastikforeningen ODK MiP 1 35,466 -
2 Høng GF MiP 1 30,266 5,200
3 Gymnastikforeningen ODK MiP 2 29,516 5,950
4 Farum Gymnastikforening MiP 1 28,416 7,050
5 Herlufsholm GF MiP 1 28,133 7,333
6 Farum Gymnastikforening MiP 2 27,066 8,400
7 Roskilde TeamGym MiP 2 20,600 14,866
8 Herlufsholm GF MiP 2 19,333 16,133

Micropige - 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF MiP 1 35,950 -
2 Hvidovre Gymnastik MiP 2 35,316 0,634
3 Gladsaxe IF MiP 2 33,650 2,300
4 Ringsted IF - Gymnastik MiP 3 32,850 3,100
5 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 2 32,700 3,250
6 Roskilde TeamGym MiP 1 31,816 4,134
7 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 31,183 4,767
8 GF Køge Bugt MiP 3 - 35,950

Micropige - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 1 41,766 -
2 Gladsaxe IF MiP 1 40,883 0,883
3 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 39,466 2,300
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 38,450 3,316
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 36,250 5,516
6 GF Køge Bugt MiP 1 35,983 5,783
7 GF Køge Bugt MiP 2 33,833 7,933
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 32,883 8,883

Microdrenge - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MiD 1 34,516 -
2 Roskilde TeamGym MiD 1 32,800 1,716
3 Gladsaxe IF MiD 1 25,250 9,266
4 GF Køge Bugt MiD 2 23,900 10,616

Juniordrenge - 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF JD 1 42,000 -
2 GF Køge Bugt JD 2 32,700 9,300
3 Hvidovre Gymnastik JD 1 27,950 14,050
4 Eskilstrup G & IF JD 2 22,400 19,600

Juniormix - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JM 1 45,100 -
2 GymHelsinge JM 1 45,075 0,025
3 GHG -Teamgym Herlev JM 1 43,400 1,700
4 Farum Gymnastikforening JM 1 38,100 7,000
5 Taastrup GF JM 1 31,650 13,450
6 Herlev Gymnastik, HI JM 1 29,150 15,950

Juniordrenge - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym JD 1 46,050 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 44,775 1,275
3 Slagelse GF JD 1 43,850 2,200
4 GF Køge Bugt JD 1 43,625 2,425
5 Gladsaxe IF JD 1 43,400 2,650
6 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 37,450 8,600
7 Gladsaxe IF JD 2 36,550 9,500
8 GF Præstø Fjord JD 1 35,275 10,775

Last Update: 11-12-2018 18:13:45