Back 

DM 2018 runde 1, GPR Greve, 3. - 4. februar 2018

Mikro

Fri
Navn Resultat
1  Team Violet, Greve Gymnastik og Trampolin 8,02
2  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin 5,62
3  Team Ixia, Hillerød G & IF 3,58
4  Team Thea, DHG Gymnastik 3,22
5  Team Rosea, Randers gymnastiske Forening 3,03
6  Team Nalo, Greve Gymnastik og Trampolin 2,68
7  Team Ovia, Farum Gymnastikforening 2,57
8  Team Estrela, Gymnastikforeningen Øbro 2,52
9  Team Litchi, Ringsted IF - Gymnastik 2,45
10  Team Eya, Spangsbjerg IF 2,40
11  Team Rubina, Grindsted G & IF 2,32
12  Team Alfea, SOR IF 2,13

Mini Mono

Fri
Navn Resultat
1  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 8,90
2  Team Emea, Tarup - Paarup IF 8,80
3  Team Alpinia, Hillerød G & IF 7,50
3  Team Muni, GymHelsinge 7,50
5  Team Alva, Munkebjerg Gymnastikforening 6,95
6  Tean Vitulla, Espergærde IF 6,70
7  Team Vira, Jelling FS 5,80
8  Team Aya, Randers gymnastiske Forening 5,55
9  Team Lime, Ringsted IF - Gymnastik 5,30
10  Team Kiwi, Ringsted IF - Gymnastik 4,85
11  Team Zia, Randers gymnastiske Forening 4,55
12  Team Akiila, SOR IF 4,50
13  Team Viga, Greve Gymnastik og Trampolin 4,15
14  Team Noelle, Espergærde IF 2,40
15  Team Esmeralda, Gymnastikforeningen Øbro 0,00

Mini 8-10 år

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Merida, Espergærde IF 21,60
2  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin 21,00
3  Team Svera, SOR IF 16,00
4  Team Anemone, Grindsted G & IF 15,90
5  Team Adea, DHG Gymnastik 15,85
6  Team Delicia, Gymnastikforeningen Øbro 15,20
7  Team Vivo, SOR IF 14,90
8  Team Vilja, Greve Gymnastik og Trampolin 13,60
9  Team Klea, Tarup - Paarup IF 8,20
10  Team Starlight, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 7,55

Mini 10-12 år

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Enya, Farum Gymnastikforening 26,40
2  Team Azurit, Greve Gymnastik og Trampolin 24,35
3  Team Olympia, Espergærde IF 22,85
4  Team Fenja, Tarup - Paarup IF 19,60
5  Team Astra, Greve Gymnastik og Trampolin 19,55
6  Team Movanna, GF Køge Bugt 18,05
7  Team Gaia, DHG Gymnastik 17,60
8  Team Esaia, Spangsbjerg IF 15,80
9  Team Esperanza, Gymnastikforeningen Øbro 15,60
10  Team Elva, Munkebjerg Gymnastikforening 15,20
11  Team BG, Ballerup GF 12,70
12  Team Lyra, Grindsted G & IF 12,30
13  Team Cassiopeia, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 10,45
14  Team Verdi, Greve Gymnastik og Trampolin 8,40
15  Team Titanium, Silkeborg GF 8,10
16  Team Belarus, Princess of sport 5,05
17  Team Cherry, LSI - Gymnastik 4,95
18  Team Fauna, FG 90 - Frederikshavn 0,00

Pige

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Future United, Næsby IF 24,70
2  Team Estella, DHG Gymnastik 23,35
2  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin 23,35
4  Team Elara, Spangsbjerg IF 17,90
5  Team Bellis, Tarup - Paarup IF 17,40
6  Team Mellis, GF Køge Bugt 15,90
7  Team Dahlia, Gymnastikforeningen Øbro 15,05
8  Team Axia, SOR IF 14,55
9  Team Lua, GymHelsinge 13,65
10  Team Liva, Greve Gymnastik og Trampolin 13,35
11  Team Lavida, SOR IF 13,10
12  Team Shine, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 12,70
13  Team Opalia, Grindsted G & IF 12,40
14  Team Sirina, Silkeborg GF 12,25
15  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik 10,85
16  Team Muna, GF Køge Bugt 7,50
17  Team Aura, Espergærde IF 0,00

Tweens

Fri
Navn Resultat
1  Team Liona, Sorø Gymnastik Forening 11,35
2  Team Milet, Greve Gymnastik og Trampolin 11,20
3  Team Magna, GF Køge Bugt 10,20
4  Team Amaryllis, Hillerød G & IF 9,95
5  Team Calida, Munkebjerg Gymnastikforening 8,70
6  Team Sky, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 5,15
6  Team Alvira, Randers gymnastiske Forening 5,15
8  Team Annali, Randers gymnastiske Forening 4,90

Junior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Bella, Greve Gymnastik og Trampolin 24,05
2  Team Sira, Spangsbjerg IF 14,00
3  Team Zavia, SOR IF 13,61
4  Team Magnolia, Gymnastikforeningen Øbro 11,60
5  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 10,27
6  Team Mirabel, Ringsted IF - Gymnastik 9,23
7  Team Spectra, LSI - Gymnastik 2,22

Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Team Navona, Espergærde IF 14,38
2  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 14,00
3  Team Bohemia, Gymnastikefterskolen Stevns 13,55
4  Team Aicka, DHG Gymnastik 13,53
5  Team Dicentra, Hillerød G & IF 11,55
6  LG RytmiskGymStars, Lyngby og Gentofte Gymnastik 9,40
7  Team Iowa, Aarhus Studenter Gymnastik 6,10
8  Team Avina, Silkeborg GF 4,63

Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Elina Elite, Greve Gymnastik og Trampolin 27,68
2  Team Embla, Espergærde IF 25,88
3  Team Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 22,93
4  Team Aviaja, Silkeborg GF 12,76
5  Team Feline, Grindsted G & IF 12,58

Last Update: 19-09-2018 02:15:21