Back 

Region Vestdanmark Micro,Junior Mesterrækken 2018 Arena Randers, 2018-01-27

Micropiger 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Vejen GF MiP 1 33,649
2 Springteam Sæby MiP 1 32,932
3 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 30,515
4 Gymnastik Odder MiP 1 30,482
5 Vejen GF MiP 2 28,766
6 Vejlby IK (VIK) MiP 1 26,165
7 Jerne Idrætsforening MiP 2 24,216
8 Randers gymnastiske Forening MiP 1 24,215

Micropiger 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Bolbro Gymnasterne MiP 1 42,382
2 TeamGym Djurs IF MiP 1 40,199
3 Viborg GF MiP 1 39,132
4 Odense Gymnastik Forening MiP 1 38,733
5 Bolbro Gymnasterne MiP 2 35,916
6 Jerne Idrætsforening MiP 1 35,182
7 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 34,165
8 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 28,300

Juniorpiger 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 TeamGym Djurs IF JP 1 49,032
2 Bolbro Gymnasterne JP 2 47,516
3 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 30,665
4 Kibæk IF JP 1 28,966
5 Aars Gymnastikforening JP 1 28,149
6 Vidar - Sønderborg JP 1 26,382
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 2 25,383
8 Vestjysk GF (VGF89) JP 1 24,466
9 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 3 23,849

Juniorpiger 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Bellinge-Gymnasterne JP 2 41,366
2 TeamGym Aarhus JP 2 40,065
3 Svendborg GF JP 2 35,099
4 Randers gymnastiske Forening JP 2 34,166
5 FG 90 - Frederikshavn JP 1 33,466
6 Starup U & IF JP 1 32,966
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 32,732
8 Silkeborg P / D JP 2 27,199

Juniorpiger 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Springteam Sæby JP 1 47,666
2 Silkeborg P / D JP 1 42,432
3 Jerne Idrætsforening JP 1 40,466
4 Viborg GF JP 2 39,416
5 Randers gymnastiske Forening JP 1 39,365
6 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 38,999
7 Vejen GF JP 1 38,232
8 Gymnastik Odder JP 1 35,533

Juniorpiger 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Bolbro Gymnasterne JP 1 56,400
2 Viborg GF JP 1 53,633
3 TeamGym Aarhus JP 1 47,666
4 Bellinge-Gymnasterne JP 1 46,466
5 Svendborg GF JP 1 44,932
6 Greve Gymnastik og Trampolin JP 4 - EF
6 Nivå GF JP 3 - EF

Juniormix 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Silkeborg P / D JM 1 45,032
2 Jerne Idrætsforening JM 1 40,399
3 Randers gymnastiske Forening JM 1 39,132
4 Kibæk IF JM 1 30,149
5 Vidar - Sønderborg JM 1 27,032
6 GHG -Teamgym Herlev JM 2 - EF
6 Slagelse GF JM 1 - EF
6 Gladsaxe IF JM 2 - EF
6 GymHelsinge JM 2 - EF

Juniordrenge 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 TeamGym Aarhus JD 1 55,399
2 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 41,832
3 Svendborg GF JD 1 40,599
4 TeamGym Djurs IF JD 1 38,800
5 TeamGym Aarhus JD 2 36,966
6 Silkeborg P / D JD 1 34,932
7 Svendborg GF JD 2 29,415
8 Roskilde TeamGym JD 2 - EF
8 GF Køge Bugt JD 3 - EF
8 Greve Gymnastik og Trampolin JD 2 - EF

Microdrenge 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Odense Gymnastik Forening MiD 1 34,100
2 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 31,766

Micropiger 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Odense Gymnastik Forening MiP 2 33,699
2 Svendborg GF MiP 1 31,782
3 Svendborg GF MiP 2 30,498
4 Bolbro Gymnasterne MiP 3 29,732
5 Springteam Sæby MiP 2 24,266
6 Vejlby IK (VIK) MiP 2 21,099

Micromix 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gymnastik Odder MiM 1 28,733

Last Update: 19-09-2018 02:15:14