Back 

Efterskole DM - TeamGym Odense, 15.5.14

Drenge A 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund 4 57,016 -
2 Flemming 2 56,333 0,683
3 Vejstrup 3 54,733 2,283
4 Stevns 2 49,249 7,767
5 Vesterlund 6 43,966 13,050
6 Vejstrup 4 42,699 14,317
7 Bjergsnæs Efterskole 2 41,933 15,083
8 Vesterlund 7 41,766 15,250
9 Vedersø Idrætsefterskole 1 39,466 17,550
10 TG Berns 1 37,416 19,600

Drenge A 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Flemming 3 43,283 -
2 Sundeved 1 39,583 3,700
3 Skyum Idrætsefterskole 2 38,566 4,717
4 Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole 2 37,591 5,692
5 BGI Akademiet 2 37,316 5,967
6 Ågård Efterskole 1 35,416 7,867
7 Thyland Idrætsefterskole 1 32,441 10,842
8 Brejninggaard Efterskole 2 27,966 15,317
9 Stevns 3 - -
9 Bøvling Idrætsefterskole 1 - -

Drenge B Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund 2 38,199 -
2 Ringe Efterskole 2 30,566 7,633
3 Lyngs 1 28,733 9,466
4 HCI drenge 1 25,357 12,842

Mix A Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Flemming 4 46,350 -
2 Sorø Gymnastikefterskole 3 45,616 0,734
3 Gunslevholm 1 36,499 9,851
4 BGI Akademiet 1 36,016 10,334
5 TG Berns 2 31,516 14,834

Mix B Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Flemming 5 33,949 -
2 Gudenaadalens Efterskole 2 32,316 1,633
3 Ringe Efterskole 3 32,116 1,833
4 Gørlev 1 29,900 4,049
5 Ringe Efterskole 4 27,749 6,200
6 Sundeved 2 26,466 7,483
7 Elbæk Mix 1 26,450 7,499
8 Gørlev 2 23,216 10,733
9 Bøvling Idrætsefterskole 2 - -

Pige A Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund 3 50,099 -
2 Stevns 1 45,582 4,517
3 Vejstrup 2 43,499 6,600
4 Vesterlund 5 40,349 9,750
5 Sorø Gymnastikefterskole 2 38,083 12,016

Pige B 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund 1 38,650 -
2 Vejstrup 1 36,483 2,167
3 Bjergsnæs Efterskole 1 35,583 3,067
4 Gunslevholm 2 34,766 3,884
5 Sorø Gymnastikefterskole 1 34,299 4,351
6 Flemming 1 31,400 7,250
7 Ågård Efterskole 2 24,574 14,076

Pige B 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gudenaadalens Efterskole 1 28,750 -
2 Skyum Idrætsefterskole 1 28,133 0,617
3 Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole 1 28,016 0,734
4 Ringe Efterskole 1 26,866 1,884
5 Brejninggaard Efterskole 1 24,249 4,501
6 Gunslevholm 3 23,999 4,751
7 Haslev Idrætsefterskole 1 22,033 6,717

Last Update: 19-06-2019 21:48:49