Back 

DM Forbundsmesterskaber Junior - Finale Gladsaxe, 7.6.14 - 8.6.14

Pige DM Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 12 77,191 -
2 Bolbro Gymnasterne 1 75,499 1,692
3 Gladsaxe IF 1 71,142 6,049
4 Viborg GF 1 70,225 6,966
5 Herlufsholm GF 1 70,199 6,992
6 Springteam Sæby 1 70,116 7,075
7 Bolbro Gymnasterne 2 67,533 9,658
8 TeamGym Aarhus 6 66,540 10,651

Mix DM Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 GymHelsinge 1 63,657 -
2 Ølstykke GF 4 59,707 3,950
3 Odder I.G.F. 7 57,749 5,908
4 Starup U & IF 2 57,349 6,308
5 Taastrup GF 2 57,249 6,408
6 GF Køge Bugt 5 57,174 6,483
7 Lille Næstved IF 4 48,683 14,974
8 Farum GF 3 36,866 26,791
9 Vidar - Sønderborg 2 32,282 31,375

Drenge DM Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 TeamGym Aarhus 3 75,149 -
2 Starup U & IF 1 70,174 4,975
3 Silkeborg P / D 6 65,700 9,449
4 Gadstrup TeamGym 9 63,674 11,475
5 Svendborg GF 5 62,457 12,692
6 Ringsted IF - Gymnastik 8 61,941 13,208
7 Gladsaxe IF 12 61,574 13,575
8 Randers GF 13 61,387 13,762
9 GF Køge Bugt 14 53,391 21,758

Drenge 2. division Unofficial results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 7 55,274 -
2 Ringsted IF - Gymnastik 9 53,116 2,158
3 Slagelse GF 2 52,716 2,558
4 Silkeborg P / D 7 52,683 2,591
5 Taastrup GF 1 50,500 4,774
6 Lille Næstved IF 3 47,375 7,899
7 Svendborg GF 6 40,316 14,958
8 GF Køge Bugt 15 38,283 16,991
9 IF32 Glostrup Gymnastikforening 5 35,849 19,425

Pige 2. division Unofficial results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Silkeborg P / D 8 63,337 -
2 Bellinge-Gymnasterne 1 63,082 0,255
3 Bolbro Gymnasterne 3 61,641 1,696
4 Greve Gymnastik og Trampolin 13 60,515 2,822
5 GymHelsinge 2 60,449 2,888
6 Herlufsholm GF 2 58,207 5,130
7 GHG - Teamgym Herlev 9 56,824 6,513
8 Gladsaxe IF 2 53,723 9,614

Pige 3. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Herlufsholm GF 3 58,865 -
2 Nivå GF 2 58,300 0,565
3 Ølstykke GF 6 58,270 0,595
4 TeamGym Aarhus 7 57,840 1,025
5 Randers GF 11 57,690 1,175
6 Gadstrup TeamGym 10 57,557 1,308
7 Jerne IF 6 56,882 1,983
8 TG Haslev / Ringsted 1 54,816 4,049

Pige 4. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Odder I.G.F. 6 56,102 -
2 Slagelse GF 3 55,316 0,786
3 Viborg GF 2 55,291 0,811
4 GF Køge Bugt 3 54,923 1,179
5 Hvidovre Gymnastik 1 53,240 2,862
6 Ølstykke GF 5 52,924 3,178
7 Svendborg GF 28 51,899 4,203
8 TG Haslev / Ringsted 2 51,124 4,978

Pige 5. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Toreby Sundby GF 1 53,066 -
2 Gadstrup Gymnastik Forening 2 52,724 0,342
3 Taastrup GF 8 52,708 0,358
4 Vejen GF 2 52,508 0,558
5 GymHelsinge 3 51,166 1,900
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) 4 49,598 3,468
7 TeamGym Aarhus 8 46,824 6,242
8 Gladsaxe IF 3 46,441 6,625

Pige 6. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk 7 49,407 -
2 Oure-Gudme IF 1 49,016 0,391
3 Bellinge-Gymnasterne 2 46,291 3,116
4 Eskilstrup G & IF 2 46,182 3,225
5 Vejle GF 4 44,282 5,125
6 Silkeborg P / D 9 41,115 8,292
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk 8 40,899 8,508

Pige 7. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 Randers GF 12 46,650 -
2 Lille Næstved IF 1 45,274 1,376
3 Toreby Sundby GF 2 44,216 2,434
4 Oure-Gudme IF 2 43,124 3,526
5 Taastrup GF 7 41,325 5,325
6 Svendborg GF 27 39,690 6,960
7 Vedbæk GF 3 39,266 7,384
8 TeamGym Fensmark 1 38,725 7,925

Pige 8. division Official results

Qual | Floor | Tumbling | Trampet | Final
Team Total Gap
1 IF32 Glostrup Gymnastikforening 3 41,932 -
2 TG Haslev / Ringsted 3 39,674 2,258
3 Farum GF 1 39,482 2,450
4 FG 90 - Fredrikshavn 2 36,558 5,374
5 Sengeløse gymnastik forening 1 34,983 6,949
6 Gymnastikforeningen ODK 1 31,566 10,366
7 Farum GF 2 26,592 15,340

Last Update: 19-03-2019 09:51:18