Back 

Region Østdanmark Micro/Junior Mesterrækken Roskilde, 2019-01-19

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Helsingør JP 1 37,133 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JP 4 31,700 5,433
3 Farum Gymnastikforening JP 2 31,400 5,733
4 Høng GF JP 2 28,650 8,483
5 Gladsaxe IF JP 5 25,900 11,233
6 Teamgym Nærheden JP 2 25,233 11,900
7 Roskilde Gymnastikforening JP 1 21,900 15,233
8 Sengeløse Idræt JP 2 - -
8 Ørestad IF JP 1 - -

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 2 41,200 -
2 Farum Gymnastikforening JP 1 39,300 1,900
3 Teamgym Nærheden JP 1 35,283 5,917
4 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 33,550 7,650
5 Gladsaxe IF JP 4 33,333 7,867
6 TeamGym Syd JP 3 31,216 9,984
7 Hvidovre Gymnastik JP 3 28,866 12,334
8 Roskilde TeamGym JP 3 27,866 13,334
9 Ringsted IF - Gymnastik JP 2 27,500 13,700

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 2 31,666 -
2 Nivå GF MiP 1 29,566 2,100
3 Teamgym Nærheden MiP 1 27,133 4,533
4 Herlufsholm GF MiP 2 26,650 5,016
5 Farum Gymnastikforening MiP 2 25,750 5,916

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 3 39,533 -
2 Slagelse GF JP 2 36,950 2,583
3 Gladsaxe IF JP 3 36,566 2,967
4 TeamGym Syd JP 2 35,183 4,350
5 Hvidovre Gymnastik JP 2 34,883 4,650
6 GymHelsinge JP 2 34,733 4,800
7 Herlev Gymnastik, HI JP 1 32,766 6,767
8 Høng GF JP 1 31,200 8,333
9 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 30,166 9,367

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt JP 1 41,283 -
2 TeamGym Syd JP 1 40,633 0,650
3 Roskilde TeamGym JP 2 39,100 2,183
4 Nivå GF JP 2 38,466 2,817
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 3 38,100 3,183
6 Herlufsholm GF JP 2 37,633 3,650
7 GF Køge Bugt JP 2 36,500 4,783
8 GHG -Teamgym Herlev JP 2 35,733 5,550

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 44,416 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 44,116 0,300
3 Roskilde TeamGym JP 1 43,650 0,766
4 Ølstykke GF JP 2 42,316 2,100
5 Slagelse GF JP 1 41,033 3,383
6 GymHelsinge JP 1 40,150 4,266
7 Hvidovre Gymnastik JP 1 40,016 4,400
8 Gladsaxe IF JP 2 38,950 5,466

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 52,000 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JP 2 48,666 3,334
3 GHG -Teamgym Herlev JP 1 46,133 5,867
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 45,450 6,550
5 Gladsaxe IF JP 1 45,066 6,934
6 Herlufsholm GF JP 1 44,683 7,317
7 Nivå GF JP 1 44,050 7,950
8 Ølstykke GF JP 1 43,750 8,250

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MiP 2 31,500 -
2 Gladsaxe IF MiP 2 31,300 0,200
3 Herlufsholm GF MiP 1 29,283 2,217
4 Farum Gymnastikforening MiP 1 29,183 2,317
5 Roskilde TeamGym MiP 1 29,016 2,484
6 Høng GF MiP 1 28,316 3,184
7 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 28,033 3,467
8 Ringsted IF - Gymnastik MiP 1 27,550 3,950

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MiD 1 34,100 -
2 Gladsaxe IF MiD 1 25,533 8,567
3 Gladsaxe IF MiD 2 20,500 13,600

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 42,316 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 1 39,700 2,616
3 Gladsaxe IF MiP 1 36,500 5,816
4 GF Køge Bugt MiP 1 35,666 6,650
5 Ølstykke GF MiP 1 35,100 7,216
6 Hvidovre Gymnastik MiP 1 34,216 8,100
7 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 2 30,250 12,066
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 - -

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge JD 1 43,050 -
2 Farum Gymnastikforening JD 1 38,916 4,134
3 Ringsted IF - Gymnastik JD 1 34,450 8,600
4 GF Præstø Fjord JD 1 33,950 9,100
5 Slagelse GF JD 2 31,950 11,100
6 Gladsaxe IF JD 2 29,516 13,534
7 Hvidovre Gymnastik JD 1 26,183 16,867
8 Teamgym Nærheden JD 2 19,000 24,050
9 Lille Næstved IF JD 1 - -

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym JM 1 43,616 -
2 Gladsaxe IF JM 1 43,200 0,416
3 GHG -Teamgym Herlev JM 1 42,933 0,683
4 Roskilde Gymnastikforening JM 1 - -

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF JD 1 49,100 -
2 Roskilde TeamGym JD 1 47,150 1,950
3 Gladsaxe IF JD 1 44,866 4,234
4 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 42,300 6,800
5 Teamgym Nærheden JD 1 41,416 7,684
6 GF Køge Bugt JD 1 39,100 10,000
7 Eskilstrup G & IF JD 1 37,133 11,967
8 GF Køge Bugt JD 2 36,116 12,984

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MiM 1 33,366 -
2 Gladsaxe IF MiM 1 30,200 3,166

Last Update: 17-10-2019 03:41:52