Tillbaka 

Riksfinal (Steg 5,6) + Riksmästerskapen, Östersund, 2019-05-11

Riksfinal Steg 5 Riksfinal Steg 6 Riksmästerskapen Steg 10 Riksmästerskapen Steg 7 Riksmästerskapen Steg 8 Riksmästerskapen Steg 9 Lag Riksfinal Lag Riksmästerskapen
Riksfinal Steg 5
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Hopp
Barr
Bom
Fristående
Total
Gap
1
16
Joline Larsson
Region Mellansvenska
11,125
11,150/11,100
D: 2,0/2,0
E: 9,150/9,100
11,050
D: 2,20
E: 8,850
11,750
D: 2,40
E: 9,350
10,900
D: 2,40
E: 8,500
44,825
VT
11,125
11,150/11,100
D: 2,0/2,0
E: 9,150/9,100
UB
11,050
D: 2,2
E: 8,850
BB
11,750
D: 2,4
E: 9,350
FX
10,900
D: 2,4
E: 8,500
2
18
Felicia Berg Larsson
Region Mellansvenska
11,125
11,100/11,150
D: 2,0/2,0
E: 9,100/9,150
11,100
D: 2,40
E: 8,700
11,200
D: 2,40
E: 8,800
10,100
D: 2,20
E: 7,900
43,525
1,300
VT
11,125
11,100/11,150
D: 2,0/2,0
E: 9,100/9,150
UB
11,100
D: 2,4
E: 8,700
BB
11,200
D: 2,4
E: 8,800
FX
10,100
D: 2,2
E: 7,900
3
10
Maxine Finnberg
Region Norr
10,575
10,650/10,500
D: 2,0/2,0
E: 8,650/8,500
10,550
D: 2,20
E: 8,350
10,600
D: 2,40
E: 8,200
10,650
D: 2,40
E: 8,250
42,375
2,450
VT
10,575
10,650/10,500
D: 2,0/2,0
E: 8,650/8,500
UB
10,550
D: 2,2
E: 8,350
BB
10,600
D: 2,4
E: 8,200
FX
10,650
D: 2,4
E: 8,250
4
1
Sofia Wallfelt
Region Uppsvenska
10,950
10,800/11,100
D: 2,0/2,0
E: 8,800/9,100
10,450
D: 2,40
E: 8,050
10,050
D: 2,00
E: 8,050
9,950
D: 2,40
E: 7,550
41,400
3,425
VT
10,950
10,800/11,100
D: 2,0/2,0
E: 8,800/9,100
UB
10,450
D: 2,4
E: 8,050
BB
10,050
D: 2,0
E: 8,050
FX
9,950
D: 2,4
E: 7,550
4
17
Kimona Johansson Formgren
Region Mellansvenska
10,050
10,850/9,250
D: 2,0/2,0
E: 8,850/8,250
ND: 0,00 / 1,00
10,450
D: 2,20
E: 8,250
10,850
D: 2,40
E: 8,450
10,050
D: 2,20
E: 7,850
41,400
3,425
VT
10,050
10,850/9,250
D: 2,0/2,0
E: 8,850/8,250
ND: 0,00/1,00
UB
10,450
D: 2,2
E: 8,250
BB
10,850
D: 2,4
E: 8,450
FX
10,050
D: 2,2
E: 7,850
6
8
Amelie Huldén
Region Öst
10,400
10,000/10,800
D: 2,0/2,0
E: 8,000/8,800
9,850
D: 2,20
E: 7,650
10,450
D: 2,40
E: 8,050
10,300
D: 2,40
E: 7,900
41,000
3,825
VT
10,400
10,000/10,800
D: 2,0/2,0
E: 8,000/8,800
UB
9,850
D: 2,2
E: 7,650
BB
10,450
D: 2,4
E: 8,050
FX
10,300
D: 2,4
E: 7,900
7
9
Isabelle Hetling
Region Öst
10,700
10,700/10,700
D: 2,0/2,0
E: 8,700/8,700
10,450
D: 2,40
E: 8,050
9,250
D: 2,20
E: 7,050
10,100
D: 2,40
E: 7,700
40,500
4,325
VT
10,700
10,700/10,700
D: 2,0/2,0
E: 8,700/8,700
UB
10,450
D: 2,4
E: 8,050
BB
9,250
D: 2,2
E: 7,050
FX
10,100
D: 2,4
E: 7,700
8
7
Alice Meyer
Region Öst
10,050
10,250/9,850
D: 2,0/2,0
E: 8,250/7,850
9,850
D: 2,20
E: 7,650
9,900
D: 2,20
E: 7,700
10,450
D: 2,40
E: 8,050
40,250
4,575
VT
10,050
10,250/9,850
D: 2,0/2,0
E: 8,250/7,850
UB
9,850
D: 2,2
E: 7,650
BB
9,900
D: 2,2
E: 7,700
FX
10,450
D: 2,4
E: 8,050
9
11
Keniah King Boltemo
Region Norr
10,050
9,800/10,300
D: 2,0/2,0
E: 7,800/8,300
9,950
D: 2,00
E: 7,950
10,550
D: 2,40
E: 8,150
8,950
D: 2,40
E: 6,550
39,500
5,325
VT
10,050
9,800/10,300
D: 2,0/2,0
E: 7,800/8,300
UB
9,950
D: 2,0
E: 7,950
BB
10,550
D: 2,4
E: 8,150
FX
8,950
D: 2,4
E: 6,550
10
20
Tilda Sundberg
Region Mitt
10,800
10,800/10,800
D: 2,0/2,0
E: 8,800/8,800
9,250
D: 1,80
E: 7,450
9,300
D: 1,60
E: 7,700
10,050
D: 2,40
E: 7,650
39,400
5,425
VT
10,800
10,800/10,800
D: 2,0/2,0
E: 8,800/8,800
UB
9,250
D: 1,8
E: 7,450
BB
9,300
D: 1,6
E: 7,700
FX
10,050
D: 2,4
E: 7,650
11
19
Mira-Märta Lekselius
Region Mitt
10,875
10,800/10,950
D: 2,0/2,0
E: 8,800/8,950
9,850
D: 1,80
E: 8,050
9,150
D: 1,80
E: 7,350
8,400
D: 2,00
E: 6,400
38,275
6,550
VT
10,875
10,800/10,950
D: 2,0/2,0
E: 8,800/8,950
UB
9,850
D: 1,8
E: 8,050
BB
9,150
D: 1,8
E: 7,350
FX
8,400
D: 2,0
E: 6,400
12
2
Maja Luotsinen
Region Uppsvenska
9,900
10,000/9,800
D: 2,0/2,0
E: 8,000/7,800
9,550
D: 2,00
E: 7,550
9,700
D: 2,00
E: 7,700
9,100
D: 2,40
E: 6,700
38,250
6,575
VT
9,900
10,000/9,800
D: 2,0/2,0
E: 8,000/7,800
UB
9,550
D: 2,0
E: 7,550
BB
9,700
D: 2,0
E: 7,700
FX
9,100
D: 2,4
E: 6,700
13
12
Wilhelmina Borssén
Region Norr
10,900
10,950/10,850
D: 2,0/2,0
E: 8,950/8,850
10,050
D: 1,80
E: 8,250
9,050
D: 2,20
E: 6,850
8,150
D: 2,20
E: 5,950
38,150
6,675
VT
10,900
10,950/10,850
D: 2,0/2,0
E: 8,950/8,850
UB
10,050
D: 1,8
E: 8,250
BB
9,050
D: 2,2
E: 6,850
FX
8,150
D: 2,2
E: 5,950
14
21
Molly Hägglund
Region Mitt
10,625
10,350/10,900
D: 2,0/2,0
E: 8,350/8,900
8,950
D: 1,80
E: 7,150
9,100
D: 2,00
E: 7,100
8,350
D: 2,20
E: 6,150
37,025
7,800
VT
10,625
10,350/10,900
D: 2,0/2,0
E: 8,350/8,900
UB
8,950
D: 1,8
E: 7,150
BB
9,100
D: 2,0
E: 7,100
FX
8,350
D: 2,2
E: 6,150
15
5
Ellinor Lehmann
Region Syd
10,150
10,150/10,150
D: 2,0/2,0
E: 8,150/8,150
9,950
D: 2,20
E: 7,750
7,350
D: 2,00
E: 6,350
ND: 1,00
9,350
D: 2,20
E: 7,150
36,800
8,025
VT
10,150
10,150/10,150
D: 2,0/2,0
E: 8,150/8,150
UB
9,950
D: 2,2
E: 7,750
BB
7,350
D: 2,0
E: 6,350
ND: 1,00
FX
9,350
D: 2,2
E: 7,150
16
4
Elise Buschow
Region Syd
10,175
10,000/10,350
D: 2,0/2,0
E: 8,000/8,350
9,750
D: 1,80
E: 7,950
7,200
D: 2,00
E: 6,200
ND: 1,00
9,300
D: 2,40
E: 6,900
36,425
8,400
VT
10,175
10,000/10,350
D: 2,0/2,0
E: 8,000/8,350
UB
9,750
D: 1,8
E: 7,950
BB
7,200
D: 2,0
E: 6,200
ND: 1,00
FX
9,300
D: 2,4
E: 6,900
17
15
Vera Källberg
Region Väst
9,750
9,250/10,250
D: 2,0/2,0
E: 7,250/8,250
9,300
D: 1,80
E: 7,500
9,350
D: 2,00
E: 7,350
7,000
D: 1,80
E: 5,200
35,400
9,425
VT
9,750
9,250/10,250
D: 2,0/2,0
E: 7,250/8,250
UB
9,300
D: 1,8
E: 7,500
BB
9,350
D: 2,0
E: 7,350
FX
7,000
D: 1,8
E: 5,200
18
13
Hilma Asplund Wetterstrand
Region Väst
9,725
9,750/9,700
D: 2,0/2,0
E: 7,750/7,700
8,150
D: 1,80
E: 6,350
7,600
D: 2,20
E: 5,400
9,600
D: 2,40
E: 7,200
35,075
9,750
VT
9,725
9,750/9,700
D: 2,0/2,0
E: 7,750/7,700
UB
8,150
D: 1,8
E: 6,350
BB
7,600
D: 2,2
E: 5,400
FX
9,600
D: 2,4
E: 7,200
19
14
Filippa Brouzell
Region Väst
9,200
9,000/9,400
D: 2,0/2,0
E: 7,000/7,400
8,650
D: 2,00
E: 6,650
8,900
D: 2,00
E: 6,900
8,250
D: 2,20
E: 6,050
35,000
9,825
VT
9,200
9,000/9,400
D: 2,0/2,0
E: 7,000/7,400
UB
8,650
D: 2,0
E: 6,650
BB
8,900
D: 2,0
E: 6,900
FX
8,250
D: 2,2
E: 6,050
20
3
Cajsa Persson
Region Uppsvenska
10,450
10,200/10,700
D: 2,0/2,0
E: 8,200/8,700
9,650
D: 2,00
E: 7,650
6,700
D: 2,00
E: 5,700
ND: 1,00
7,500
D: 2,40
E: 5,100
34,300
10,525
VT
10,450
10,200/10,700
D: 2,0/2,0
E: 8,200/8,700
UB
9,650
D: 2,0
E: 7,650
BB
6,700
D: 2,0
E: 5,700
ND: 1,00
FX
7,500
D: 2,4
E: 5,100
21
6
Noelle Jexmark
Region Syd
9,325
9,500/9,150
D: 2,0/2,0
E: 7,500/7,150
6,250
D: 1,00
E: 5,250
8,950
D: 2,00
E: 6,950
8,800
D: 2,20
E: 6,600
33,325
11,500
VT
9,325
9,500/9,150
D: 2,0/2,0
E: 7,500/7,150
UB
6,250
D: 1,0
E: 5,250
BB
8,950
D: 2,0
E: 6,950
FX
8,800
D: 2,2
E: 6,600
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Joline Larsson, Region Mellansvenska


2,0
2,0


9,150
9,100




11,125
11,150
11,100

1
18
Felicia Berg Larsson, Region Mellansvenska


2,0
2,0


9,100
9,150




11,125
11,100
11,150

3
1
Sofia Wallfelt, Region Uppsvenska


2,0
2,0


8,800
9,100




10,950
10,800
11,100

0,175
4
12
Wilhelmina Borssén, Region Norr


2,0
2,0


8,950
8,850




10,900
10,950
10,850

0,225
5
19
Mira-Märta Lekselius, Region Mitt


2,0
2,0


8,800
8,950




10,875
10,800
10,950

0,250
6
20
Tilda Sundberg, Region Mitt


2,0
2,0


8,800
8,800




10,800
10,800
10,800

0,325
7
9
Isabelle Hetling, Region Öst


2,0
2,0


8,700
8,700




10,700
10,700
10,700

0,425
8
21
Molly Hägglund, Region Mitt


2,0
2,0


8,350
8,900




10,625
10,350
10,900

0,500
9
10
Maxine Finnberg, Region Norr


2,0
2,0


8,650
8,500




10,575
10,650
10,500

0,550
10
3
Cajsa Persson, Region Uppsvenska


2,0
2,0


8,200
8,700




10,450
10,200
10,700

0,675
11
8
Amelie Huldén, Region Öst


2,0
2,0


8,000
8,800




10,400
10,000
10,800

0,725
12
4
Elise Buschow, Region Syd


2,0
2,0


8,000
8,350




10,175
10,000
10,350

0,950
13
5
Ellinor Lehmann, Region Syd


2,0
2,0


8,150
8,150




10,150
10,150
10,150

0,975
14
17
Kimona Johansson Formgren, Region Mellansvenska


2,0
2,0


8,850
8,250



1,0

10,050
10,850
9,250

1,075
14
11
Keniah King Boltemo, Region Norr


2,0
2,0


7,800
8,300




10,050
9,800
10,300

1,075
14
7
Alice Meyer, Region Öst


2,0
2,0


8,250
7,850




10,050
10,250
9,850

1,075
17
2
Maja Luotsinen, Region Uppsvenska


2,0
2,0


8,000
7,800




9,900
10,000
9,800

1,225
18
15
Vera Källberg, Region Väst


2,0
2,0


7,250
8,250




9,750
9,250
10,250

1,375
19
13
Hilma Asplund Wetterstrand, Region Väst


2,0
2,0


7,750
7,700




9,725
9,750
9,700

1,400
20
6
Noelle Jexmark, Region Syd


2,0
2,0


7,500
7,150




9,325
9,500
9,150

1,800
21
14
Filippa Brouzell, Region Väst


2,0
2,0


7,000
7,400




9,200
9,000
9,400

1,925
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
18
Felicia Berg Larsson, Region Mellansvenska

2,4

8,700


11,100

2
16
Joline Larsson, Region Mellansvenska

2,2

8,850


11,050

0,050
3
10
Maxine Finnberg, Region Norr

2,2

8,350


10,550

0,550
4
17
Kimona Johansson Formgren, Region Mellansvenska

2,2

8,250


10,450

0,650
4
1
Sofia Wallfelt, Region Uppsvenska

2,4

8,050


10,450

0,650
4
9
Isabelle Hetling, Region Öst

2,4

8,050


10,450

0,650
7
12
Wilhelmina Borssén, Region Norr

1,8

8,250


10,050

1,050
8
11
Keniah King Boltemo, Region Norr

2,0

7,950


9,950

1,150
8
5
Ellinor Lehmann, Region Syd

2,2

7,750


9,950

1,150
10
19
Mira-Märta Lekselius, Region Mitt

1,8

8,050


9,850

1,250
10
7
Alice Meyer, Region Öst

2,2

7,650


9,850

1,250
10
8
Amelie Huldén, Region Öst

2,2

7,650


9,850

1,250
13
4
Elise Buschow, Region Syd

1,8

7,950


9,750

1,350
14
3
Cajsa Persson, Region Uppsvenska

2,0

7,650


9,650

1,450
15
2
Maja Luotsinen, Region Uppsvenska

2,0

7,550


9,550

1,550
16
15
Vera Källberg, Region Väst

1,8

7,500


9,300

1,800
17
20
Tilda Sundberg, Region Mitt

1,8

7,450


9,250

1,850
18
21
Molly Hägglund, Region Mitt

1,8

7,150


8,950

2,150
19
14
Filippa Brouzell, Region Väst

2,0

6,650


8,650

2,450
20
13
Hilma Asplund Wetterstrand, Region Väst

1,8

6,350


8,150

2,950
21
6
Noelle Jexmark, Region Syd

1,0

5,250


6,250

4,850
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Joline Larsson, Region Mellansvenska

2,4

9,350


11,750

2
18
Felicia Berg Larsson, Region Mellansvenska

2,4

8,800


11,200

0,550
3
17
Kimona Johansson Formgren, Region Mellansvenska

2,4

8,450


10,850

0,900
4
10
Maxine Finnberg, Region Norr

2,4

8,200


10,600

1,150
5
11
Keniah King Boltemo, Region Norr

2,4

8,150


10,550

1,200
6
8
Amelie Huldén, Region Öst

2,4

8,050


10,450

1,300
7
1
Sofia Wallfelt, Region Uppsvenska

2,0

8,050


10,050

1,700
8
7
Alice Meyer, Region Öst

2,2

7,700


9,900

1,850
9
2
Maja Luotsinen, Region Uppsvenska

2,0

7,700


9,700

2,050
10
15
Vera Källberg, Region Väst

2,0

7,350


9,350

2,400
11
20
Tilda Sundberg, Region Mitt

1,6

7,700


9,300

2,450
12
9
Isabelle Hetling, Region Öst

2,2

7,050


9,250

2,500
13
19
Mira-Märta Lekselius, Region Mitt

1,8

7,350


9,150

2,600
14
21
Molly Hägglund, Region Mitt

2,0

7,100


9,100

2,650
15
12
Wilhelmina Borssén, Region Norr

2,2

6,850


9,050

2,700
16
6
Noelle Jexmark, Region Syd

2,0

6,950


8,950

2,800
17
14
Filippa Brouzell, Region Väst

2,0

6,900


8,900

2,850
18
13
Hilma Asplund Wetterstrand, Region Väst

2,2

5,400


7,600

4,150
19
5
Ellinor Lehmann, Region Syd

2,0

6,350

1,0

7,350

4,400
20
4
Elise Buschow, Region Syd

2,0

6,200

1,0

7,200

4,550
21
3
Cajsa Persson, Region Uppsvenska

2,0

5,700

1,0

6,700

5,050
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Joline Larsson, Region Mellansvenska

2,4

8,500


10,900

2
10
Maxine Finnberg, Region Norr

2,4

8,250


10,650

0,250
3
7
Alice Meyer, Region Öst

2,4

8,050


10,450

0,450
4
8
Amelie Huldén, Region Öst

2,4

7,900


10,300

0,600
5
18
Felicia Berg Larsson, Region Mellansvenska

2,2

7,900


10,100

0,800
5
9
Isabelle Hetling, Region Öst

2,4

7,700


10,100

0,800
7
17
Kimona Johansson Formgren, Region Mellansvenska

2,2

7,850


10,050

0,850
7
20
Tilda Sundberg, Region Mitt

2,4

7,650


10,050

0,850
9
1
Sofia Wallfelt, Region Uppsvenska

2,4

7,550


9,950

0,950
10
13
Hilma Asplund Wetterstrand, Region Väst

2,4

7,200


9,600

1,300
11
5
Ellinor Lehmann, Region Syd

2,2

7,150


9,350

1,550
12
4
Elise Buschow, Region Syd

2,4

6,900


9,300

1,600
13
2
Maja Luotsinen, Region Uppsvenska

2,4

6,700


9,100

1,800
14
11
Keniah King Boltemo, Region Norr

2,4

6,550


8,950

1,950
15
6
Noelle Jexmark, Region Syd

2,2

6,600


8,800

2,100
16
19
Mira-Märta Lekselius, Region Mitt

2,0

6,400


8,400

2,500
17
21
Molly Hägglund, Region Mitt

2,2

6,150


8,350

2,550
18
14
Filippa Brouzell, Region Väst

2,2

6,050


8,250

2,650
19
12
Wilhelmina Borssén, Region Norr

2,2

5,950


8,150

2,750
20
3
Cajsa Persson, Region Uppsvenska

2,4

5,100


7,500

3,400
21
15
Vera Källberg, Region Väst

1,8

5,200


7,000

3,900
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-04-18 04:14:10
SX
SM
MD
XL
XXL