Back 

Aerobic Cup 5 Tampere, 2019-11-16

ND 9-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
17.750
2 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.050
3 Hällström Adella, Valkeakosken Voimistelijat
17.050
4 Järvinen Verna, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.900
5 Tuuri Fanni, Valkeakosken Voimistelijat
16.700
6 Valli Iines, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
7 Korpela Lilli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.550
8 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
16.550
9 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
16.450
10 Farzad Melina, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.350
11 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.300
12 Haataja Peppi, Valkeakosken Voimistelijat
16.100
13 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.000
14 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.950
15 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
15.950
16 Tanninen Viivi, Tampereen Sisu
15.800
17 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
15.800
18 Riihonen Nelli, Keravan Voimistelijat
15.700
19 Ketola Anni, Valkeakosken Voimistelijat
15.450
20 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
15.400
21 Räty Saima, Valkeakosken Voimistelijat
15.350
22 Heikkilä Fiinu, Valkeakosken Voimistelijat
15.300
23 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.250
24 Kurikka Nina, Valkeakosken Voimistelijat
15.250
25 saariniemi Adele, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.150
26 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
15.100
27 Eskonen Eerika, Tampereen Sisu
15.050
28 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
15.000
29 Tulehmo Henna, Nokian Voimisteluseura
15.000
30 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
15.000
31 Nysten Hilla, Valkeakosken Voimistelijat
14.900
32 Kouvalainen Nella, Vantaan Voimisteluseura
14.900
33 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.850
34 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
14.800
35 Ketola Emmi, Valkeakosken Voimistelijat
14.600
36 Koistinen Alexandra, Oulun Naisvoimistelijat
14.500
37 Heikkinen Iida, Kajaani Gymnastics
14.500
38 Mustonen Kerttu, Kajaani Gymnastics
14.450
39 Koski Lempi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.450
40 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.450
41 Käkönen Olivia, Valkeakosken Voimistelijat
14.400
42 Sjöroos Ellen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.350
43 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
14.350
44 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
14.300
45 Heimonen Amanda, Seinäjoen Voimistelijat
14.250
46 Seilonen Elli, Kajaani Gymnastics
14.150
47 Välimäki Vilma, Keravan Voimistelijat
14.150
48 Karppinen Oona, Kajaani Gymnastics
14.000
49 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.950
50 Heikkinen Taika, Kajaani Gymnastics
13.800
51 Seppänen Annika, Kajaani Gymnastics
13.650
52 Rantanen Oona, Keravan Voimistelijat
13.650
53 Malm Amanda, Oulun Naisvoimistelijat
13.650
54 Sorvoja Ilona, Oulun Naisvoimistelijat
13.600
55 Ahtonen Eve, Kajaani Gymnastics
13.550
56 Puolakanaho Vilma, Oulun Naisvoimistelijat
13.400
57 Pessinen Aada, Seinäjoen Voimistelijat
13.400
58 Nuolivirta Anni, Seinäjoen Voimistelijat
13.250
59 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.100
60 Seeck Pinja, Valkeakosken Voimistelijat
13.100
61 Kauria Kielo, Vantaan Voimisteluseura
13.050
62 Halonen Sofia, Kajaani Gymnastics
13.000
63 Kervinen Fanni, Kajaani Gymnastics
12.900
64 Marjala Saaga, Oulun Naisvoimistelijat
12.900
65 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
12.850
66 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
12.850
67 Peltokangas Saga, Vantaan Voimisteluseura
12.650
68 Vainio Jiia, Keravan Voimistelijat
12.450
69 Härkönen Tytti, Kajaani Gymnastics
12.250
70 Huttunen Sofia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
12.250
71 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
12.100
72 Hirvonen Anni, Oulun Naisvoimistelijat
11.950
73 Leppänen Liinu, Oulun Naisvoimistelijat
11.300
74 Hannila Elli, Valkeakosken Voimistelijat
10.800

AG1 yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.200
2 Pulkki Anni, Valkeakosken Voimistelijat
18.700
3 Kivelä Oona, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.550
4 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.450
5 Taskinen Mira, Keravan Voimistelijat
18.450
6 Hällström Aisha, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
7 Nääppä Anniina, Valkeakosken Voimistelijat
18.100
8 Taskinen Nora, Keravan Voimistelijat
18.100
9 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
18.050
10 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.000
11 Lahtonen Jessica, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.900
12 Tolonen Saana, Valkeakosken Voimistelijat
17.800
13 Aaltonen Erin, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.700
14 Leinonen Tilda, Jyväskylän Naisvoimistelijat
17.650
15 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
17.550
16 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
17.500
17 Tuominen Jenny, Valkeakosken Voimistelijat
17.400
18 Lauroma Mea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.150
19 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.900
20 Kähkönen Jenni, Kajaani Gymnastics
16.900
21 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
16.750
22 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
16.700
23 Martikainen Nelli, Oulun Naisvoimistelijat
16.350
24 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.700
25 Suoniemi Petra, Nokian Voimisteluseura
15.600
26 Taatila Ella, Nokian Voimisteluseura
15.400
27 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
15.200
28 Härkönen Jada, Keravan Voimistelijat
15.000
29 Penttilä Lilli, Oulun Naisvoimistelijat
14.750
30 Ylä-Pöntinen Kukka, Seinäjoen Voimistelijat
14.700
31 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
14.450
32 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
14.050
33 Hassinen Aino-Tuulia, Tampereen Sisu
13.600
34 Liisanantti Annika, Keravan Voimistelijat
13.300
35 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
36 Backström Maija, Keravan Voimistelijat
37 Grönroos Amanda, Nokian Voimisteluseura

AG1 yksilöt pojat

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Valkeakosken Voimistelijat
18.950

AG2 yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Nikander Jutta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.900
2 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
19.600
3 Soukki Sanni, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.400
4 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.300
5 Vahteristo Lumi, Valkeakosken Voimistelijat
19.050
6 Kilpeläinen Inka, Kajaani Gymnastics
18.950
7 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
18.800
8 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.700
9 Vainio Nea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.550
10 Ollila Auli, Valkeakosken Voimistelijat
18.350
11 Soininen Siiri, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.150
12 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.900
13 Löppönen Fiona, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.750
14 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.700
15 Niva Mariina, Oulun Naisvoimistelijat
17.500
16 Morosan Iasmina, Vantaan Voimisteluseura
17.050
17 Järvelä Sini, Seinäjoen Voimistelijat
16.950
18 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
16.950
19 Väljä Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
16.200
20 Suoniemi Riina, Nokian Voimisteluseura
15.650
21 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
15.600
22 Kuosku Sanni, Seinäjoen Voimistelijat
13.700
23 Ranta-Lassila Siiri, Seinäjoen Voimistelijat
24 Hurmerinne Jannica, Vantaan Voimisteluseura

ND 9-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Helander, Jelkänen, Järvinen, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
2 Farzad, Harjanne, Kaskinen, Rotkus, Suojanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.550
3 Haataja, Hällström, Kautto, Käkönen, Tuuri, Valkeakosken Voimistelijat
15.950
4 Koski, Metsämäki, Sjöroos, Virtanen, saariniemi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.500
5 Heimonen, Nuolivirta, Pessinen, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
15.400
6 Breucha, Miettinen, Riihonen, Taskinen, Välimäki, Keravan Voimistelijat
15.300
7 Arabaci, Mäkinen, Pihlajasaari, Stenroos, Telenius, Nokian Voimisteluseura
15.100
8 Avikainen, Kaikosuo, Kuikka, Kärkkäinen, Suur-Uski, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.400
9 Heikkinen, Marstio, Mokkila, Rantanen, Vainio, Keravan Voimistelijat
13.650
10 Hirvonen, Jyllilä, Malm, Marjala, Puolakanaho, Oulun Naisvoimistelijat
12.700

ND 9-11v. triot

Score
Name Total
1 Hällström, Tuuri, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
17.200
2 Björkqvist, Helander, Järvinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
3 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.000
4 Jelkänen, Korpela, Suojanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.900
5 Engbäck, Koivula, Tulehmo, Nokian Voimisteluseura
15.400
6 Haataja, Heikkilä, Ketola, Valkeakosken Voimistelijat
15.250
7 Antinaho, Kurikka, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
14.950
8 Breucha, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
14.500
9 Javanainen, Karhusaari, Sandell, Nokian Voimisteluseura
14.250
10 Koski, Virtanen, saariniemi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.250
11 Jyllilä, Koistinen, Sorvoja, Oulun Naisvoimistelijat
14.100
12 Harjanne, Kaskinen, Yilmaz, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.000
13 Heikkinen, Karppinen, Mustonen, Kajaani Gymnastics
13.900
14 Hannila, Mäkynen, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
13.850
15 Miettinen, Mokkila, Välimäki, Keravan Voimistelijat
13.600
16 Husu, Kouvalainen, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
13.300
17 Halonen, Härkönen, Seppänen, Kajaani Gymnastics
13.000
18 Kakkonen, Lehto, Sorvari, Valkeakosken Voimistelijat
12.950
19 Katajamaa, Nykänen, Räisänen, Keravan Voimistelijat
12.400
20 Husu, Juppi, Laitinen, Vantaan Voimisteluseura
12.050
21 Belluardo, Heikkinen, Marstio, Keravan Voimistelijat
12.000
22 Jansson, Kulju, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
11.850
23 Ahtonen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
11.700
24 Einola, Hannila, Järvinen, Valkeakosken Voimistelijat
11.650

AG1 triot

Score
Name Total
1 Laaksonen, Lahtonen, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.700
2 Antinaho, Hietamäki, Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat
17.650
3 Kivelä, Paganus, Sirviö, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.600
4 Alimyllymaa, Pulkki, Tolonen, Valkeakosken Voimistelijat
17.600
5 Aaltonen, Lauroma, Tunturi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.100
6 Martikainen, Penttilä, Veivo, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
7 Backström, Heiskanen, Romo, Keravan Voimistelijat

AG2 triot

Score
Name Total
1 Paulamäki, Rantala, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.500
2 Soininen, Soukki, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.800
3 Nieminen, Ollila, Väljä, Valkeakosken Voimistelijat
17.500
4 Löppönen, Nikander, Österholm, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.100
5 Järvelä, Kuosku, Ylimäki, Seinäjoen Voimistelijat
12.450

AG1 ryhmät

Score
Name Total
1 Alimyllymaa, Hietamäki, Nousiainen, Nääppä, Pulkki, Valkeakosken Voimistelijat
17.900
2 Kivelä, Laaksonen, Paganus, Sirviö, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.700
3 Aaltonen, Haapanen, Lauroma, Pelkonen, Tunturi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700

AG2 ryhmät

Score
Name Total
1 Koponen, Nikander, Soininen, Soukki, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.650
2 Nieminen, Paulamäki, Rantala, Vahteristo, Väljä, Valkeakosken Voimistelijat
18.450

Seniorit yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Samppa Fanny, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.250
2 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
18.850
3 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.050
4 Kolho Inka, Jyväskylän Naisvoimistelijat
18.050
5 Lahtinen Lotta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.950
6 Järvinen Anni, Nokian Voimisteluseura
17.600
7 Lepistö Milla, Tampereen Sisu
17.450
8 Kantola Helmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.250
9 Mokkila Saija, Keravan Voimistelijat
17.000
10 Haatainen Amanda, Oulun Naisvoimistelijat
14.950
11 Laatikainen Inka, Kajaani Gymnastics

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
16.250
2 Pääjärvi Sofia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.050
3 Tyrni Siiri, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.950
4 Antikainen Milla, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.650
5 Huovinen Silja, Kajaani Gymnastics
15.450
6 Mylly Ella, Oulun Naisvoimistelijat
15.450
7 Haikola Mette, Kajaani Gymnastics
15.350
8 Juntunen Viivi, Kajaani Gymnastics
15.350
9 Koistinen Saimi, Oulun Naisvoimistelijat
14.850
10 Gotchieva Alina, Kajaani Gymnastics
14.700
11 Kangas Sara, Oulun Naisvoimistelijat
14.350
12 Pulla Essi, Valkeakosken Voimistelijat
14.350
13 Urvanto Janina, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
14 Van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.250
15 Koskiniemi Iida, Tampereen Sisu
14.250
16 Kurittu Katariina, Vantaan Voimisteluseura
14.200
17 Lehto Siina, Nokian Voimisteluseura
14.100
18 Kotilainen Luna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.000
19 Leinonen Olivia, Kajaani Gymnastics
13.900
20 Ollakka Ainu, Oulun Naisvoimistelijat
13.750
21 Tervanen Ida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.700
22 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
13.600
23 Sirviö Nella, Kajaani Gymnastics
13.550
24 Kirjonen Elli, Seinäjoen Voimistelijat
13.550
25 Piilonen Eedit, Nokian Voimisteluseura
13.500
26 Katajainen Ella, Tampereen Sisu
13.500
27 Lee Sofia, Oulun Naisvoimistelijat
13.450
28 Kuusisto Mindi, Oulun Naisvoimistelijat
13.250
29 Mäntyniemi Oona, Nokian Voimisteluseura
13.200
30 Vänskä Iida, Kajaani Gymnastics
13.200
31 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
13.200
32 Saraste Juulia, Oulun Naisvoimistelijat
12.900
33 Aho Nelli, Kajaani Gymnastics
12.750
34 Manner Anni, Oulun Naisvoimistelijat
12.550
35 Koutonen Iina, Oulun Naisvoimistelijat
11.750
36 Kiviniemi Kiira, Oulun Naisvoimistelijat
11.750
37 Alatalo Pipsa, Oulun Naisvoimistelijat
38 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat

2. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-1
2 Horttanainen, Hyvämäki, Sahala, Keravan Voimistelijat
C-1
3 Kajan, Saarela, Siirala, Keravan Voimistelijat
C-2
4 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
C-3
5 Koivuranta, Meskanen, Pulkkinen, Tanhuanpää, Nokian Voimisteluseura
C-3
6 Hannuksela, Kauppinen, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
7 Kesäläinen, Martelius, Pakarinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
8 Keränen, Kiianmies, Mylly, Oulun Naisvoimistelijat
C-4
9 Koistinen, Masalin, Sallinen, Tervo, Keravan Voimistelijat
C-4
10 Hulkkonen, Joona, Kalliomäki, Kumpulainen, Mäkiaho, Jyväskylän Naisvoimistelijat
C-4
11 Haavisto, Juutinen, Koivisto, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-4

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Malin Wilma, Valkeakosken Voimistelijat
18.050
2 Österman Saga, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.150
3 Savunen Pinja, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.100
4 Laitio Jenny, Oulun Naisvoimistelijat
16.750
5 Korhonen Jutta, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.750
6 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
16.600
7 Parviainen Silja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.550
8 Salonen Jenna, Oulun Naisvoimistelijat
16.250
9 Nykänen Noora, Oulun Naisvoimistelijat
16.250
10 Viljamaa Lilli, Valkeakosken Voimistelijat
16.100
11 Pennanen Iiris, Nokian Voimisteluseura
16.050
12 Vihro Heta, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.000
13 Snäll Lilian, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.950
14 Ekman Minttu, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.900
15 Auno Medeiros Magnólia, Keravan Voimistelijat
15.850
16 Grönberg Enni, Kajaani Gymnastics
15.800
17 Kiiski Nonna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.800
18 Kurittu Elise, Vantaan Voimisteluseura
15.750
19 Kaarniranta Martta, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.700
20 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura
15.650
21 Kukkula Iina, Oulun Naisvoimistelijat
15.550
22 Ukkola Lilja, Oulun Naisvoimistelijat
15.550
23 Minkkinen Viivi, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.550
24 Lepistö Sara-Julia, Nokian Voimisteluseura
15.450
25 Manninen Iida-Maria, Seinäjoen Voimistelijat
15.400
26 Tynnilä Sonja, Vantaan Voimisteluseura
15.400
27 Olli Ida, Nokian Voimisteluseura
15.300
28 Hanhineva Tuuli, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.300
29 Touko Lotta, Keravan Voimistelijat
15.200
30 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
14.950
31 Bemeleit Erin, Vantaan Voimisteluseura
14.900
32 Siimes Saara, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
33 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
14.850
34 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
14.850
35 Elijoki Helmiina, Valkeakosken Voimistelijat
14.800
36 Valonen Kerttu, Tampereen Sisu
14.800
37 Liitola Julia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.750
38 Linja Inka, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.700
39 Tapionlinna Anni, Vantaan Voimisteluseura
14.650
40 Jaakola Liinu, Nokian Voimisteluseura
14.600
41 Nieminen Henna, Nokian Voimisteluseura
14.500
42 Sarjanoja Pinja, Oulun Naisvoimistelijat
14.450
43 Peltokangas Aamu, Vantaan Voimisteluseura
14.300
44 Hanhineva Anni, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.250
45 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
46 Pajukoski Maija, Tampereen Sisu
14.150
47 Suihkonen Nea, Nokian Voimisteluseura
13.950
48 Jungebrand Sara, Vantaan Voimisteluseura
13.300
49 Penttilä Pipsa, Oulun Naisvoimistelijat
13.250
50 Hurja Ronja, Vantaan Voimisteluseura
12.550
51 Kinnunen Elli, Nokian Voimisteluseura
52 Toivonen Siiri, Raision Jumpparit

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Lähteenmäki, Susi, Vuorinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.200
2 Kartela, Romaniv, Savijärvi, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
3 Antila, Aro, Luotoniemi, Nokian Voimisteluseura
14.800
4 Ansio, Myllylä, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
14.600
5 Keitaanniemi, Rintakoski, Valonen, Tampereen Sisu
14.550
6 Pellinen, Valtonen, Vikki, Seinäjoen Voimistelijat
14.400
7 Anttonen, Koskinen, Saikkonen, Raision Jumpparit
14.000
8 Heiskanen, Lukkarinen , Tuomioja, Keravan Voimistelijat
13.650
9 Buchen, Heimola, Hämäläinen, Laitinen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.650
10 Kyrölä, Liimatainen, Uusitalo, Raision Jumpparit
13.000
11 Bogdanova, Helin, Leikas, Vantaan Voimisteluseura
12.900
12 Joensuu, Lampinen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
12.900
13 Jalo, Lehto, Potkonen, Nokian Voimisteluseura
12.650
14 Kallio, Kemppainen, Paavola, Rittola, Nokian Voimisteluseura
12.650
15 Lee, Martikainen, Ollakka, Penttilä, Oulun Naisvoimistelijat
12.050
16 Kaartinen, Kurtti, Laitila, Pantelidi, Oulun Naisvoimistelijat
12.000
17 Keränen, Parpala, Salo, Oulun Naisvoimistelijat
11.850
18 Kaulio, Seppänen, Oulun Naisvoimistelijat
10.800
19 Kangas, Mylly, Nousiainen, Oulun Naisvoimistelijat

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Tikkunen Janika, Kajaani Gymnastics
18.000
2 Myllylä Malva, Valkeakosken Voimistelijat
17.450
3 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
17.400
4 Kinnunen Anna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.050
5 Tulla Olivia, Valkeakosken Voimistelijat
16.950
6 Vainio Elli, Raision Jumpparit
16.900
7 Laine Venla, Oulun Naisvoimistelijat
16.900
8 Leinonen Merituulia, Oulun Naisvoimistelijat
16.600
9 Taimen Alma, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.550
10 Van Leeuwen Jessica, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.550
11 Rytkönen Nea, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.100
12 Taimen Selma, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.300

4. luokka parit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.550

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Alimyllymaa, Antinaho, Hietamäki, Nousiainen, Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat
17.850
2 Aaltonen, Laaksonen, Lahtonen, Lauroma, Teinikivi, Tunturi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.800
3 Vähäsilta, Vänttinen, Österman, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.600
4 Kilkki, Savunen, Sinisalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.450
5 Laine, Merinen, Salo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.350
6 Laine, Nykänen, Salonen, Oulun Naisvoimistelijat
16.150
7 Leinonen, Tulisalo, Ukkola, Oulun Naisvoimistelijat
16.000
8 Farzad, Nieminen, Nieminen, Rantala, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.800
9 Ekman, Korhonen, Leinonen, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.400
10 Hanhineva, Hanhineva, Kiiski, Kinnunen, Rytkönen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.950
11 Grönberg, Heikkinen, Moilanen, Kajaani Gymnastics
14.800
12 Luontila, Nieminen, Olli, Nokian Voimisteluseura
14.800
13 Kaarniranta, Minkkinen, Parviainen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.700
14 Henriksson, Raijas, Vikman, Keravan Voimistelijat
14.550
15 Heimala, Kekki, Outinen, Vantaan Voimisteluseura
14.350
16 Kemppainen, Ruotsalainen, Väisänen, Kajaani Gymnastics
14.300
17 Mattila, Mäkelä, Pesonen, Sarjanoja, Oulun Naisvoimistelijat
14.100
18 Hurja, Hurri, Jungebrand, Vantaan Voimisteluseura
12.850

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Savonius Tiia, Vantaan Voimisteluseura
18.050
2 Leppänen Anna, Oulun Naisvoimistelijat
17.750
3 Varpu Emmi, Oulun Naisvoimistelijat
17.200
4 Pääskylä Roosa, Oulun Naisvoimistelijat

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Heikkinen, Tikkunen, Väisänen, Kajaani Gymnastics
16.600
2 Suomalainen, Telin, Varpu, Oulun Naisvoimistelijat
16.050

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Bemeleit, Huiko, Hurmerinne, Kortelainen, Morosan, Niiranen, Oikari, Pirilä, Vantaan Voimisteluseura
16.350
2 Ahola, Myllylä, Mäntynen, Savijärvi, Siimes, Tulla, Viljamaa, Valkeakosken Voimistelijat
15.450

Aerodance yli 18v

Score
Name Total
1 Halttunen, Jokinen, Latosaari, Löövi, Nyman, Ojala, Rantanen, Salminen, Salo, Valkeakosken Voimistelijat
15.200

6. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Finne, Hukkanen, Kolho, Tuomilehto, Jyväskylän Naisvoimistelijat
18.300
2 Kangas, Lainio, Leppänen, Partanen, Pääskylä, Oulun Naisvoimistelijat
16.300

Last Update: 3/3/2024 2:51:11 PM