Back 

Liga Junior og Senior – 1. runde 2020 Vejlby-Risskov Centret, 2020-01-25

Juniordrenge – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF LJD 1 51,665 -
2 TeamGym Aarhus LJD 1 49,780 1,885
3 GF Køge Bugt LJD 1 44,430 7,235
4 GymHelsinge LJD 1 43,580 8,085
5 Greve Gymnastik og Trampolin LJD 1 42,780 8,885
6 Farum Gymnastikforening LJD 1 42,300 9,365
7 TeamGym Aarhus LJD 2 40,030 11,635
8 Munkebjerg Gymnastikforening LJD 1 39,605 12,060
9 Slagelse GF LJD 1 37,345 14,320
10 Roskilde TeamGym LJD 1 36,000 15,665
11 Silkeborg P / D LJD 1 35,515 16,150
12 Gladsaxe IF LJD 2 33,800 17,865
13 GF Køge Bugt LJD 2 33,180 18,485
14 Svendborg GF LJD 1 30,350 21,315
15 Svendborg GF LJD 2 27,065 24,600

Seniormix – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ollerup GF LSM 1 47,665 -
2 TeamGym Odense LSM 1 47,250 0,415
3 GymHelsinge LSM 1 45,680 1,985
4 Eskilstrup G & IF LSM 1 39,715 7,950
5 GF Køge Bugt LSM 1 39,415 8,250
6 Ollerup GF LSM 2 38,800 8,865
7 Vejle Gymnastik-Forening LSM 1 37,030 10,635
8 TeamGym Odense LSM 2 33,665 14,000
9 UDGÅET - GHG -Teamgym Herlev LSM 1 - - EF

Seniordamer – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin LSD 1 51,670 -
2 Gladsaxe IF LSD 1 49,800 1,870
3 Springteam Sæby LSD 1 49,465 2,205
4 TeamGym Aarhus LSD 1 48,365 3,305
5 TeamGym Nordsjælland LSD 1 46,100 5,570
6 Roskilde TeamGym LSD 1 41,915 9,755
7 TeamGym Nordsjælland LSD 2 41,665 10,005
8 Jerne Idrætsforening LSD 1 40,380 11,290
9 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) LSD 1 40,030 11,640
10 Gladsaxe IF LSD 2 39,965 11,705
11 Svendborg GF LSD 1 39,955 11,715
12 TeamGym Aarhus LSD 2 38,330 13,340
13 Starup U & IF LSD 1 35,200 16,470
14 UDGÅET - Silkeborg P / D LSD 1 - - EF

Seniorherrer – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF LSH 1 55,350 -
2 Roskilde TeamGym LSH 1 55,330 0,020
3 Svendborg GF LSH 1 55,025 0,325
4 TeamGym Aarhus LSH 1 54,765 0,585
5 Gjellerup Sdr. S.G. og I LSH 1 53,950 1,400
6 Gjellerup Sdr. S.G. og I LSH 2 52,065 3,285
7 Svendborg GF LSH 2 50,580 4,770
8 Gladsaxe IF LSH 2 46,280 9,070
9 GF Køge Bugt LSH 1 43,280 12,070
10 TeamGym Aarhus LSH 2 41,905 13,445
11 Gjellerup Sdr. S.G. og I LSH 3 38,430 16,920
12 Svendborg GF LSH 3 36,615 18,735

Juniormix – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin LJM 1 49,195 -
2 Gladsaxe IF LJM 1 44,995 4,200
3 GHG -Teamgym Herlev LJM 1 43,760 5,435
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) LJM 1 43,700 5,495
5 Roskilde TeamGym LJM 1 42,230 6,965
6 Ringsted IF - Gymnastik LJM 1 38,965 10,230
7 Slagelse GF LJM 1 38,810 10,385
8 Farum Gymnastikforening LJM 1 38,645 10,550
9 Hvidovre Gymnastik LJM 1 35,275 13,920

Juniorpiger – pulje 2 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin LJP 2 47,400 -
2 Vedbæk Gymnastikforening LJP 1 44,765 2,635
3 Viborg GF LJP 1 43,795 3,605
4 GymHelsinge LJP 1 43,095 4,305
5 Bolbro Gymnasterne LJP 2 42,075 5,325
6 Hvidovre Gymnastik LJP 1 42,030 5,370
7 TeamGym Syd LJP 1 41,465 5,935
8 Lille Næstved IF LJP 1 41,195 6,205
9 Gladsaxe IF LJP 2 41,110 6,290
10 Slagelse GF LJP 1 40,795 6,605
11 GF Køge Bugt LJP 1 39,030 8,370
12 Gymnastik Odder LJP 1 38,925 8,475
13 Silkeborg P / D LJP 1 37,865 9,535
14 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) LJP 2 36,795 10,605

Juniorpiger – pulje 1 Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne LJP 1 53,760 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin LJP 1 50,080 3,680
3 Nivå GF LJP 1 47,930 5,830
4 TeamGym Aarhus LJP 1 47,530 6,230
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) LJP 1 46,930 6,830
6 TeamGym Djurs LJP 1 44,730 9,030
7 Ølstykke GF LJP 1 44,525 9,235
8 TeamGym Bellinge LJP 1 44,130 9,630
9 Teamgym Albertslund/Vallensbæk LJP 1 43,130 10,630
10 Roskilde TeamGym LJP 1 42,175 11,585
11 Springteam Sæby LJP 1 42,030 11,730
12 GHG -Teamgym Herlev LJP 1 41,580 12,180
13 Gladsaxe IF LJP 1 41,360 12,400

Last Update: 15-08-2020 01:33:05