Back 

Sjællandsmesterskaberne Mini Farum Arena, 2020-02-01

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 35,265 -
2 Vintersbølle GF MP 2 33,665 1,600
3 Teamgym Nærheden MP 3 29,550 5,715
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 28,365 6,900
5 Hvidovre Gymnastik MP 3 28,000 7,265
6 Haslev TT MP 1 25,965 9,300
7 Hvidovre Gymnastik MP 4 24,775 10,490
8 Høng GF MP 2 23,680 11,585
9 Farum Gymnastikforening MP 4 23,400 11,865

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Lille Næstved IF MP 1 40,560 -
2 Teamgym Nærheden MP 1 40,445 0,115
3 Hvidovre Gymnastik MP 2 36,810 3,750
4 Teamgym Nærheden MP 2 35,015 5,545
5 Ølstykke GF MP 3 33,510 7,050
6 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 33,300 7,260
7 Nivå GF MP 2 33,250 7,310
8 Farum Gymnastikforening MP 2 33,015 7,545
9 Farum Gymnastikforening MP 3 27,865 12,695

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MP 2 40,130 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 40,095 0,035
3 Vintersbølle GF MP 1 39,600 0,530
4 GF Køge Bugt MP 2 39,210 0,920
5 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 38,300 1,830
6 Hvidovre Gymnastik MP 1 35,630 4,500
7 Farum Gymnastikforening MP 1 34,245 5,885
8 Eskilstrup G & IF MP 2 32,880 7,250

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MD 1 43,565 -
2 Ølstykke GF MD 1 42,830 0,735
3 GymHelsinge MD 1 39,485 4,080
4 Gladsaxe IF MD 1 39,380 4,185
5 Greve Gymnastik og Trampolin MD 1 38,980 4,585
6 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 38,215 5,350
7 Eskilstrup G & IF MD 1 37,215 6,350
8 GF Præstø Fjord MD 1 34,080 9,485

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 51,880 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MP 1 49,250 2,630
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 48,070 3,810
4 GymHelsinge MP 1 45,860 6,020
5 Nivå GF MP 1 45,400 6,480
6 Gladsaxe IF MP 1 42,880 9,000
7 Greve Gymnastik og Trampolin MP 2 39,030 12,850
8 Herlufsholm GF MP 1 34,080 17,800

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 39,430 -
2 Ølstykke GF MP 2 39,180 0,250
3 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 39,045 0,385
4 Teamgym Helsingør MP 1 37,430 2,000
5 Gladsaxe IF MP 3 36,180 3,250
6 Slagelse GF MP 2 35,665 3,765
7 Roskilde TeamGym MP 2 31,580 7,850
8 Høng GF MP 1 29,935 9,495

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MP 1 44,930 -
2 Ølstykke GF MP 1 44,580 0,350
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 44,550 0,380
4 GF Køge Bugt MP 1 42,360 2,570
5 Slagelse GF MP 1 41,110 3,820
6 Roskilde TeamGym MP 1 41,070 3,860
7 Eskilstrup G & IF MP 1 40,630 4,300
8 GymHelsinge MP 2 35,480 9,450

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MM 1 43,330 -
2 Gladsaxe IF MM 1 42,420 0,910
3 GF Køge Bugt MM 1 40,080 3,250

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym MD 1 36,330 -
2 Teamgym Nærheden MD 1 34,580 1,750
3 GymHelsinge MD 2 29,215 7,115
4 Gladsaxe IF MD 2 27,695 8,635
5 Gladsaxe IF MD 3 21,315 15,015

Last Update: 31-03-2020 09:24:59