Back 

Kolmen lajin kilpailut Tampere, 2020-10-31

2. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Immonen, Immonen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
C-1
2 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-2
3 Chimpuku, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
C-2
4 Järvinen, Sillanpää, Tolvanen, Valkeakosken Voimistelijat
C-3
5 Kesäläinen, Martelius, Pakarinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
6 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
7 Järnström, Kärsämä, Tihinen, Valkeakosken Voimistelijat
C-3
8 Engbäck, Junttila, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-4
9 Ikävalko, Juutinen, Kallaperä, Tuomenoja, Keravan Voimistelijat
C-4
10 Koivuranta, Koivuranta, Pulkkinen, Nokian Voimisteluseura
C-4

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Elijoki, Fallström, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
15.100
2 Antila, Aro, Luotoniemi, Nokian Voimisteluseura
14.150
3 Niemistö, Valtonen, Vikki, Seinäjoen Voimistelijat
14.100
4 Haavisto, Hannuksela, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.100
5 Hörkkö, Kauppinen, Kivelä, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.600
6 Keitaanniemi, Niinimäki, Rintakoski, Ruuhonen, Valonen, Tampereen Sisu
13.500
7 Kallio, Paavola, Valpas, Nokian Voimisteluseura
13.350
8 Björkqvist, Lähteenmäki, Vuorinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.300
9 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
12.350
10 Hietala, Kekki, Talvio, Valkeakosken Voimistelijat
12.200
11 Engbäck, Järvinen, Järvinen, Nokian Voimisteluseura
10.600
12 Lumme, Pulla, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
15.950
2 Kurittu Katariina, Vantaan Voimisteluseura
15.750
3 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
15.750
4 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
15.300
5 Husu Ronja, Vantaan Voimisteluseura
15.100
6 Lähteenmäki Ilona, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.900
7 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
14.750
8 Lehto Siina, Nokian Voimisteluseura
14.650
9 Järvinen Aino, Valkeakosken Voimistelijat
14.450
10 Vänskä Iida, Nokian Voimisteluseura
14.400
11 Vuorinen Aino, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.250
12 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
14.100
13 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
14.100
14 Lehto Inna, Valkeakosken Voimistelijat
14.000
15 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
13.950
16 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
13.950
17 Tanhuanpää Enna, Nokian Voimisteluseura
13.850
18 Sirviö Nella, Kajaani Gymnastics
13.800
19 Piilonen Eedit, Nokian Voimisteluseura
13.600
20 Tamminen Erika, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.450
21 Peltokangas Saga, Vantaan Voimisteluseura
13.300
22 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
13.150
23 Koivisto Hertta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
12.550
24 Naskali Emma, Nokian Voimisteluseura
11.950
25 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
11.800

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Laine Maisa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.000
2 Sinisalo Taija, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.900
3 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.750
4 Manninen Iida-Maria, Seinäjoen Voimistelijat
16.650
5 Hassinen Aino-Tuulia, Tampereen Sisu
16.600
6 Outinen Anna, Vantaan Voimisteluseura
16.400
7 Eskonen Eerika, Tampereen Sisu
16.200
8 Vuorinen Sonja, Vantaan Voimisteluseura
16.150
9 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
16.150
10 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
16.050
11 Sivunen Lotta, Seinäjoen Voimistelijat
16.050
12 Olli Ida, Nokian Voimisteluseura
16.000
13 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
15.850
14 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
15.750
15 Lepistö Sara-Julia, Nokian Voimisteluseura
15.750
16 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
15.450
17 Tanninen Viivi, Tampereen Sisu
15.450
18 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura
15.350
19 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
15.150
20 Suoniemi Petra, Nokian Voimisteluseura
15.150
21 Tapionlinna Anni, Vantaan Voimisteluseura
15.050
22 Heimala Emiliina, Vantaan Voimisteluseura
14.800
23 Nieminen Henna, Nokian Voimisteluseura
14.800
24 Grönberg Enni, Kajaani Gymnastics
14.750
25 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
14.700
26 Antikainen Milla, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.550
27 Liitola Julia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.550
28 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
14.350
29 Hälinen Nella, Kajaani Gymnastics
13.900
30 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Hassinen, Pulli, Särkkä, Tanninen, Vuorinen, Tampereen Sisu
15.100
2 Grönberg, Heikkinen, Moilanen, Kajaani Gymnastics
15.000
3 Luontila, Nieminen, Olli, Nokian Voimisteluseura
14.900
4 Lepistö, Pennanen, Taatila, Nokian Voimisteluseura
14.000
5 Heimonen, Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
13.850
6 Eskonen, Hassinen, Vuorinen, Tampereen Sisu
7 Laine, Merinen, Vänttinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Malin Wilma, Valkeakosken Voimistelijat
18.600
2 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
17.900
3 Klutas Emmi, Vantaan Voimisteluseura
16.700
4 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
16.550
5 Petrova Liisa, Vantaan Voimisteluseura
16.500
6 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
16.500
7 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.200
8 Bemeleit Erin, Vantaan Voimisteluseura
15.750
9 Valkolehto Nella, Tampereen Sisu
15.400
10 Rantala Silvia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.650
11 Oikari Liinu, Vantaan Voimisteluseura

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Niva Mariina, Oulun Naisvoimistelijat
17.200
2 Pääskylä Roosa, Oulun Naisvoimistelijat
15.450

6. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haatainen, Leppänen, Niva, Oulun Naisvoimistelijat
15.350
2 Keurulainen, Mokkila, Oikari, Vantaan Voimisteluseura

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Hakonen, Malin, Ollila, Paulamäki, Pulkki, Rantala, Vahteristo, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
16.550
2 Antinaho, Hietamäki, Hällström, Nousiainen, Närvä, Nääppä, Tolonen , Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat
16.150
3 Mäntynen, Tulla, Viljamaa, Myllylä,Siimes, Savijärvi, Valkeakosken Voimistelijat
14.400

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Myllylä, Tulla, Viljamaa, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
2 Järvelä, Kuosku, Usvaranta, Seinäjoen Voimistelijat
3 Huiko, Petrova, Savonius, Vantaan Voimisteluseura

Last Update: 3/3/2024 2:38:07 PM