Back 

TeamGym Luokkakilpailut Tampere, 2020-10-31

1. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Corals 30,300 -
2     Fliku-82 Fenix Red 28,800 1,500
3     Seinäjoen Voimistelijat Gloriosa 28,350 1,950
4     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet 27,950 2,350
5     Fliku-82 Fenix Pink 26,750 3,550
6     Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy 26,300 4,000
7     Voimisteluseura Kieppi Pionium 25,775 4,525
8     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Ypsilon 25,000 5,300
9     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tiikerit 23,500 6,800

2. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Keurusjumppa Fuerte 31,375 -
2     Tampereen Voimistelijat Onyx 31,350 0,025
3     Fliku-82 Freesia 31,200 0,175
4     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Spiraalit 30,600 0,775
5     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 30,000 1,375
6     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies 29,975 1,400
7     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia 28,875 2,500
8     Espoon Telinetaiturit Element 28,250 3,125
9     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Alfa 27,500 3,875
10     Voimisteluseura Kieppi Titanium 27,350 4,025

3. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Amethyst 40,600 -
2     Viipurin Reipas Vivace 39,000 1,600
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Timantit 38,750 1,850
4     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Delta 37,750 2,850
5     Taipumattomat Filiis 37,525 3,075
6     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Vieterit 37,070 3,530
7     Voimisteluseura Kieppi Cladium 36,400 4,200
8     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes 33,550 7,050

4. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Twister 41,825 -
2     Espoon Telinetaiturit Elastic 38,400 3,425
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald 37,950 3,875
4     Tampereen Voimistelijat Focus 37,100 4,725
5     Tampereen Voimistelijat Mythic 13,650 28,175

5. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Fierce 45,665 -
2     Espoon Telinetaiturit Effects 44,480 1,185
3     Viipurin Reipas Stelle 42,765 2,900
4     Fliku-82 Firelle 42,080 3,585
5     Voimisteluseura Kieppi Aurum 40,355 5,310
6     Joensuun Voimistelu ja Liikunta Juniormix 38,330 7,335

6. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Elecstreme 46,615 -
2     Fliku-82 Celeda 43,950 2,665
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 JyVo Mix 43,515 3,100

Kilpaharraste alle 12v Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Royals 23,350 -

Kilpaharraste yli 12v Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires 25,300 -
2     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix 20,200 5,100

Last Update: 22.5.2022 13.19.21