Back 

Mini Forbundsmesterskaber finale, Teamgym ,

Minipiger – 6. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening 1 57,641 -
2 Nivå GF 5 57,308 0,333
3 Toreby Sundby Gymnastikforening 3 54,166 3,475
4 Ølstykke GF 2 53,475 4,166
5 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik 6 52,149 5,492
6 Høng GF 5 51,600 6,041
7 TeamGym Djurs 3 51,166 6,475
8 Haslev TT 1 50,666 6,975

Minipiger – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D 9 64,683 -
2 Bellinge-Gymnasterne 5 64,665 0,018
3 Viborg GF 3 63,699 0,984
4 Slagelse GF 5 63,641 1,042
5 GymHelsinge 10 61,374 3,309
6 Herlufsholm GF 4 61,249 3,434
7 Hvidovre Gymnastik 1 60,616 4,067
8 Vejen GF 2 54,957 9,726

Minipiger – 10. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D 10 51,657 -
2 Vedbæk GF 2 49,600 2,057
3 Gladsaxe IF 4 48,058 3,599
4 Ringsted IF - Gymnastik 3 46,283 5,374
5 GF Køge Bugt 10 46,125 5,532
6 Bellinge-Gymnasterne 7 45,600 6,057
7 Toreby Sundby Gymnastikforening 4 45,100 6,557
8 Randers gymnastiske Forening 3 44,625 7,032

Minipiger – 8. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF 3 53,975 -
2 Ringsted IF - Gymnastik 2 51,791 2,184
3 Starup U & IF 4 51,775 2,200
4 Herlufsholm GF 6 51,341 2,634
5 Vejle Gymnastik-Forening 9 51,299 2,676
6 Helsingør GF 2 50,474 3,501
7 Herlev Gymnastik, HI 1 49,041 4,934
8 Vejen GF 3 47,050 6,925

Minidrenge – 4. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik 15 42,741 -
2 Svendborg GF 12 39,508 3,233
3 Randers gymnastiske Forening 5 36,866 5,875
4 Ølstykke GF 4 36,349 6,392
5 Silkeborg P / D 14 35,925 6,816
6 Taastrup GF 3 35,199 7,542
7 Ringsted IF - Gymnastik 16 33,658 9,083
8 Høng GF 1 32,391 10,350
9 Gadstrup TeamGym 7 5,417 37,324

Minipiger – 4. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Jyllinge-Gundsømagle IF 1 60,466 -
2 Ølstykke GF 1 60,383 0,083
3 Ringsted IF - Gymnastik 1 59,790 0,676
4 Svendborg GF 5 59,024 1,442
5 Herlufsholm GF 5 57,999 2,467
6 Vintersbølle GF 1 57,674 2,792
7 GHG -Teamgym Herlev 5 56,991 3,475
8 Viborg GF 4 56,333 4,133

Minidrenge – 2. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF 10 61,308 -
2 GF Køge Bugt 16 59,241 2,067
3 Greve Gymnastik og Trampolin 4 58,816 2,492
4 Gladsaxe IF 17 57,641 3,667
5 GymHelsinge 6 57,608 3,700
6 Jerne Idrætsforening 1 52,082 9,226
7 Silkeborg P / D 13 51,616 9,692
8 Starup U & IF 2 47,962 13,346

Minipiger – 2. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby 4 68,049 -
2 Gladsaxe IF 1 67,016 1,033
3 Himmelev-Veddelev GF 2 65,199 2,850
4 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik 5 65,008 3,041
5 Gymnastik Odder 4 63,900 4,149
6 Bolbro Gymnasterne 4 63,649 4,400
7 GymHelsinge 9 63,450 4,599
8 Vejlby IK (VIK) 1 62,583 5,466

Minipiger – 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening 1 59,840 -
2 Slagelse GF 6 57,424 2,416
3 Gladsaxe IF 2 57,233 2,607
4 Gadstrup TeamGym 2 57,006 2,834
5 Bellinge-Gymnasterne 6 56,966 2,874
6 Himmelev-Veddelev GF 3 56,731 3,109
7 FG 90 - Frederikshavn 1 55,249 4,591
8 Jerne Idrætsforening 5 54,450 5,390

Minidrenge – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF 10 52,116 -
2 Gladsaxe IF 19 51,425 0,691
3 GF Køge Bugt 20 50,666 1,450
4 Gladsaxe IF 18 49,525 2,591
5 GF Præstø Fjord 1 49,199 2,917
6 Munkebjerg GF 2 48,933 3,183
7 Eskilstrup G & IF 3 48,708 3,408
8 Svendborg GF 11 46,783 5,333
9 Hedehusene Gymnastik Forening 2 45,057 7,059

Minimix – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev 8 69,191 -
2 GHG -Teamgym Herlev 9 62,641 6,550
3 Gymnastik Odder 3 61,032 8,159
4 Ry Gymnastikforening 1 56,550 12,641
5 Herlev Gymnastik, HI 4 33,833 35,358

Minidrenge – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Odense Gymnastik Forening 1 69,858 -
2 GHG -Teamgym Herlev 7 67,449 2,409
3 Gadstrup TeamGym 6 67,166 2,692
4 TeamGym Aarhus 4 65,799 4,059
5 Munkebjerg GF 1 63,857 6,001
6 Randers gymnastiske Forening 4 63,416 6,442
7 TeamGym Djurs 2 63,249 6,609
8 Ølstykke GF 3 62,308 7,550

Minipiger – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 2 79,824 -
2 Nivå GF 4 78,900 0,924
3 Bolbro Gymnasterne 3 77,383 2,441
4 GHG -Teamgym Herlev 4 74,266 5,558
5 GymHelsinge 8 73,866 5,958
6 TeamGym Djurs 1 72,632 7,192
7 Viborg GF 2 71,299 8,525
8 Greve Gymnastik og Trampolin 7 69,883 9,941

Minipiger – 13. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF 6 43,908 -
2 Vejle Gymnastik-Forening 10 42,608 1,300
3 Farum Gymnastikforening 3 41,882 2,026
4 Oure-Gudme IF 4 39,041 4,867
5 IF32 Glostrup Gymnastikforening 3 34,916 8,992
6 Herlev Gymnastik, HI 3 32,824 11,084

Minipiger – 12. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Hedehusene Gymnastik Forening 1 45,758 -
2 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik 7 44,208 1,550
3 Eskilstrup G & IF 5 43,641 2,117
4 Silkeborg P / D 12 42,700 3,058
5 Gymnastikforeningen ODK 2 42,249 3,509
6 FG 90 - Frederikshavn 3 41,691 4,067
7 Herlev Gymnastik, HI 2 41,000 4,758
8 Taastrup GF 10 40,700 5,058

Minipiger – 11. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev 6 47,232 -
2 Vintersbølle GF 2 46,774 0,458
3 Silkeborg P / D 11 45,991 1,241
4 Lille Næstved IF 3 45,432 1,800
5 Lille Næstved IF 4 44,848 2,384
6 GF Køge Bugt 11 43,137 4,095
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening 2 43,124 4,108
8 Høng GF 6 42,699 4,533

Minipiger – 9. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening 2 53,825 -
2 Slagelse GF 7 48,148 5,677
3 Oure-Gudme IF 5 47,566 6,259
4 Jerne Idrætsforening 6 47,290 6,535
5 Hvidovre Gymnastik 2 47,166 6,659
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening 3 46,907 6,918
7 Gymnastikforeningen ODK 1 46,399 7,426
8 Haslev TT 2 45,623 8,202

Minipiger – 7. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vejlby IK (VIK) 2 56,116 -
2 Helsingør GF 1 55,583 0,533
3 Gymnastik Odder 5 55,308 0,808
4 GF Køge Bugt 9 54,150 1,966
5 Springteam Sæby 5 52,274 3,842
6 Ry Gymnastikforening 2 52,074 4,042
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening 2 51,840 4,276
8 Taastrup GF 9 49,908 6,208

Last Update: 23-03-2019 06:31:17