Back 

Junior Forbundsmesterskaber finale Odense, 30-31 Maj 2015

Juniorpiger – 7. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D 16 50,092 -
2 TeamGym Vintersbølle-Eskilstrup 2 48,983 1,109
3 Toreby Sundby Gymnastikforening 2 47,608 2,484
4 Herlev Gymnastik, HI 5 46,292 3,800
5 Høng GF 4 45,575 4,517
6 Sengeløse gymnastik forening 1 44,858 5,234
7 Taastrup GF 14 44,458 5,634
8 Greve Gymnastik og Trampolin 8 41,175 8,917

Juniorpiger – 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt 19 54,225 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening 6 53,625 0,600
3 Ølstykke GF 6 52,400 1,825
4 Starup U & IF 9 51,475 2,750
5 Jerne Idrætsforening 7 51,325 2,900
6 Vejen GF 1 51,200 3,025
7 Helsingør GF 5 49,983 4,242
8 Bellinge-Gymnasterne 4 49,633 4,592

Juniorpiger – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gymnastik Odder 7 64,200 -
2 TeamGym Aarhus 12 63,075 1,125
3 Nivå GF 2 62,846 1,354
4 Svendborg GF 8 60,850 3,350
5 Taastrup GF 13 59,300 4,900
6 Slagelse GF 8 59,138 5,062
7 Randers gymnastiske Forening 6 58,925 5,275
8 Gadstrup Gymnastik Forening 2 57,150 7,050

Juniordrenge – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik 9 51,225 -
2 GF Præstø Fjord 2 47,275 3,950
3 Svendborg GF 2 45,725 5,500
4 Farum Gymnastikforening 4 44,600 6,625
5 GF Køge Bugt 18 40,750 10,475
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening 1 40,550 10,675

Juniormix – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gymnastik Odder 8 64,183 -
2 Starup U & IF 7 61,708 2,475
3 Taastrup GF 2 60,242 3,941
4 Hedehusene Gymnastik Forening 4 53,217 10,966
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening 8 51,217 12,966
6 Vidar - Sønderborg 6 42,608 21,575

Juniorpiger – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 1 81,250 -
2 Bolbro Gymnasterne 1 78,225 3,025
3 Viborg GF 1 74,917 6,333
4 Nivå GF 1 74,425 6,825
5 Herlufsholm GF 1 73,417 7,833
6 Gladsaxe IF 10 73,100 8,150
7 TeamGym Aarhus 11 70,475 10,775
8 GymHelsinge 4 67,267 13,983
9 Höganäs GF 1 - - EF

Juniordrenge – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus 1 78,325 -
2 Ringsted IF - Gymnastik 7 72,575 5,750
3 Gadstrup TeamGym 8 72,013 6,312
4 Starup U & IF 8 66,275 12,050
5 Svendborg GF 1 63,925 14,400
6 Silkeborg P / D 2 62,275 16,050
7 GF Køge Bugt 17 61,950 16,375
8 Odense Gymnastik Forening 2 61,850 16,475

Juniorpiger – 8. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Vintersbølle-Eskilstrup 4 42,733 -
2 FG 90 - Frederikshavn 7 42,408 0,325
3 GF Præstø Fjord 3 40,991 1,742
4 Nivå GF 3 40,183 2,550
5 GF Fjelsted-Harndrup 1 37,866 4,867
6 Vidar - Sønderborg 7 33,249 9,484

Juniorpiger – 6. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vejle Gymnastik-Forening 1 51,033 -
2 TeamGym Aarhus 13 50,242 0,791
3 Ringsted IF - Gymnastik 12 50,091 0,942
4 Randers gymnastiske Forening 7 49,533 1,500
5 Farum Gymnastikforening 5 49,275 1,758
6 Slagelse GF 9 47,950 3,083
7 Oure-Gudme IF 1 46,550 4,483
8 Svendborg GF 9 45,075 5,958

Juniorpiger – 4. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Himmelev-Veddelev GF 1 58,512 -
2 Gladsaxe IF 11 57,607 0,905
3 GHG -Teamgym Herlev 11 57,491 1,021
4 GymHelsinge 5 57,216 1,296
5 Herlufsholm GF 3 56,941 1,571
6 Ringsted IF - Gymnastik 11 56,516 1,996
7 Toreby Sundby Gymnastikforening 1 56,258 2,254
8 Vedbæk GF 3 55,449 3,063

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby 2 70,500 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin 6 67,724 2,776
3 Silkeborg P / D 15 66,566 3,934
4 Bolbro Gymnasterne 2 66,399 4,101
5 Bellinge-Gymnasterne 3 64,149 6,351
6 GHG -Teamgym Herlev 10 63,141 7,359
7 Herlufsholm GF 2 62,833 7,667
8 Ølstykke GF 5 61,149 9,351

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF 20 61,841 -
2 GymHelsinge 3 59,799 2,042
3 Ringsted IF - Gymnastik 8 58,991 2,850
4 Randers gymnastiske Forening 8 58,649 3,192
5 Greve Gymnastik og Trampolin 3 58,191 3,650
6 Gadstrup TeamGym 10 52,849 8,992
7 Slagelse GF 11 52,700 9,141
8 Taastrup GF 1 49,933 11,908

Last Update: 19-06-2019 21:52:15