Back 

Kilpa-aerobicin Syke Cup Nokia, 2021-10-23

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Romaniv Inessa, Valkeakosken Voimistelijat
17.350
2 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.250
3 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.800
4 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.850
5 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.800
6 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
15.600
7 Luumi Silja, Valkeakosken Voimistelijat
15.200
8 Keränen Sade, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.150
9 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
15.150
10 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.050
11 Lumme Taika, Valkeakosken Voimistelijat
15.000
12 Elijoki Helmiina, Valkeakosken Voimistelijat
14.900
13 Fallström Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
14 Heikkinen Eevi, Keravan Voimistelijat
14.750
15 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
14.650
16 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
14.550
17 Lukkarinen Pihla, Keravan Voimistelijat
14.500
18 Nuolivirta Anni, Seinäjoen Voimistelijat
14.450
19 Ansio Lili, Valkeakosken Voimistelijat
14.400
20 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.400
21 Laitinen Tilda, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.350
22 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
14.300
23 Heimola Rinja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.100
24 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
14.000
25 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.950
26 Vainio Jiia, Keravan Voimistelijat
13.900
27 Uusitalo Tiia, Raision Jumpparit
13.350
28 Buchen Lenita, Kuopion Reippaan Voimistelijat
12.800
29 Aho Nelli, Kajaani Gymnastics
12.750
30 Laine Maisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
31 Heiskanen Rina-Maija, Keravan Voimistelijat

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.450
2 Ojansivu Nemi, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.850
3 Harjanne Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.400
4 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
15.350
5 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
15.250
6 Koskinen Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.100
7 Hannuksela Siina, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.000
8 Mustajärvi Anni, Kajaani Gymnastics
15.000
9 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
15.000
10 Ruuhonen Moona-Maija, Tampereen Sisu
14.900
11 van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.800
12 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit
14.750
13 Kotilainen Aliina, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.600
14 Viitanen Nenna, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.550
15 Tanhuanpää Enna, Nokian Voimisteluseura
13.900
16 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
13.850
17 Järnström Minea, Valkeakosken Voimistelijat
13.850
18 Talvio Jessica, Valkeakosken Voimistelijat
13.750
19 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
13.550
20 Kokkonen Ella, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.550
21 Kiianmies Liinu, Tampereen Sisu
13.550
22 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
13.450
23 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
13.450
24 Liimatainen Amanda, Raision Jumpparit
13.300
25 Koivisto Hertta, Turun Urheiluliitto voimistelu
13.150
26 Koivuranta Janessa, Nokian Voimisteluseura
13.050
27 Kauppi Linnea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.950
28 Naskali Emma, Nokian Voimisteluseura
12.750

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Lepistö, Olli, Valkolehto, Nokian Voimisteluseura
14.350
2 Myllylä, Tulla, Viljamaa, Valkeakosken Voimistelijat
13.650

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
18.250
2 Kiiski Nonna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.750
3 Parviainen Silja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.100
4 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
16.900
5 Järvelä Sini, Seinäjoen Voimistelijat
16.850
6 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
16.750
7 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.600
8 Kaarniranta Martta, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.500
9 Tulla Olivia, Valkeakosken Voimistelijat
15.500

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haavisto, Kesäläinen, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voimistelu
14.550
2 Tamminen, Tyrni, Vuorinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
14.050
3 Hannuksela, Ketonen, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
13.800
4 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Orelma, Raision Jumpparit
13.200
5 Antila, Aro, Luotoniemi, Nokian Voimisteluseura
12.750
6 Kallio, Paavola, Valpas, Nokian Voimisteluseura
12.600
7 Järvinen, Koivuranta, Pulkkinen, Nokian Voimisteluseura
12.050
8 Martelius, Pakarinen, Vanne, Turun Urheiluliitto voimistelu
12.000
9 Ikola, Luomanperä, Saari, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.850
10 Nikulainen, Nissinen, Peltoniemi, Kuopion Reippaan Voimistelijat
11.800
11 Hörkkö, Kauppinen, Koro, Turun Urheiluliitto voimistelu
11.750
12 Kiianmies, Muurimäki, Niinimäki, Rekola, Ruuhonen, Tampereen Sisu
11.550
13 Engbäck, Järvinen, Räsänen, Nokian Voimisteluseura
11.350
14 Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Heimonen, Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
14.700
2 Elijoki, Fallström, Lumme, Pulla, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
13.400
3 Haapanen, Pelkonen, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
4 Kilkki, Laine, Merinen, Turun Urheiluliitto voimistelu

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Kolkkanen, Koponen, Paganus, Soininen, Österholm, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.900
2 Ahtaanluoma, Lähdetniemi, Toivonen, Tuokko, Vainio, Raision Jumpparit
15.150
3 Kalliokoski, Lepistö, Nieminen, Olli, Taatila, Nokian Voimisteluseura
15.100

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Hanhineva Tuuli, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.200
2 Kinnunen Anna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.150

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
2 Immonen, Immonen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
C-1
3 Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
4 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
5 Aaltonen, Hautamäki, Kapi, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-3
6 Engbäck, Junttila, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-3
7 Fagerström, Kuukasjärvi, Lehtisalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
8 Anton, Ellmen, Nurmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
9 Kallaperä, Mbuyamba, Volotinen, Keravan Voimistelijat
C-4

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.450
2 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.150
3 Belluardo, Kajan, Sahala, Keravan Voimistelijat
15.000
4 Mattila, Metsämäki, Sjöroos, Turun Urheiluliitto voimistelu
14.500
5 Hannila, Koponen, Mäkynen, Valkeakosken Voimistelijat
13.450
6 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.900

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Kari, Koski, Metsämäki, Sjöroos, Virtanen, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.900
2 Antinaho, Hannila, Koponen, Mäkynen, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
14.600
3 Belluardo, Horttanainen, Katajamaa, Koistinen, Sahala, Keravan Voimistelijat
14.150

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura
17.500
2 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.850
3 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.400
4 Kari Minja, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.200
5 Räty Saima, Valkeakosken Voimistelijat
16.000
6 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
15.850
7 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.750
8 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
15.650
9 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
15.600
10 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
15.300
11 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
15.250
12 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
15.150
13 Holappa Sara, Kajaani Gymnastics
15.100
14 Koski Lempi, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.000
15 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
14.700
16 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
14.550
17 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
14.350
18 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
14.350
19 Rämä Elli, Valkeakosken Voimistelijat
14.350
20 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
14.300
21 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.750
22 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.650
23 Blomqvist Nora, Kajaani Gymnastics
13.150
24 Ikola Laura, Seinäjoen Voimistelijat
13.000

8-9v. ryhmät

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Löppönen, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
2 Haavisto, Kallio, Mellenius, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-2
3 Kiikka, Lintula, Pöllänen, Salonoja, Viitanen, Nokian Voimisteluseura
C-3
4 Hakala, Leppänen, Loman, Mönki, Tuominen, Keravan Voimistelijat
C-4
5 Engbäck, Junttila, Koivuranta, Mäkinen, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-5

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.600
2 Alimyllymaa, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
3 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.900
4 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.250
5 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.150
6 Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
15.900
7 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
15.400
8 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
15.400
9 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
15.400
10 Miettinen, Mokkila, Välimäki, Keravan Voimistelijat
15.100
11 Arabaci, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
15.050
12 Engbäck, Koivula, Sandell, Nokian Voimisteluseura
14.650
13 Karhusaari, Mäkinen, Vänskä, Nokian Voimisteluseura
13.450
14 Laanterä, Martelius, Vanninen, Keravan Voimistelijat
12.400
15 Huiko, Kurittu, Källman, Vantaan Voimisteluseura

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Tampereen Sisu
20.100

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.400
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
19.200
3 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.700
4 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.650
5 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
18.350
6 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
18.100
7 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
17.800
8 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
17.750
9 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.550
10 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
17.400
11 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
17.250
12 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
17.200
13 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
17.150
14 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
17.150
15 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
17.050
16 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
16.700
17 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.650
18 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
16.050
19 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
15.950
20 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
15.650
21 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
15.350
22 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
15.200
23 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
24 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
25 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voimistelu
26 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
27 Kurittu Elise, Vantaan Voimisteluseura

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.950
2 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.700
3 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.600
4 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.450
5 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
18.400
6 Vähäsilta Miljamaria, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.850
7 Göcmen Ada, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.800
8 Grönroos Amanda, Tampereen Sisu
17.350
9 Lauroma Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.050
10 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
16.700
11 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
15.950
12 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
15.950
13 Outinen Anna, Vantaan Voimisteluseura
15.150
14 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
15 Vahteristo Lumi, Tampereen Sisu
16 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Laaksonen, Soininen, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.150
2 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Tampereen Sisu
18.850
3 Antinaho, Hakonen, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
16.450
4 Göcmen, Vähäsilta, Österholm, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.150
5 Heikkinen, Launonen, Perhovaara, Kajaani Gymnastics
14.300

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voimistelu
20.150
2 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.250
3 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.900
4 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.850
5 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
18.750
6 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
18.250
7 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
18.150
8 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
16.700
9 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Järvinen, Korpela, Pelkonen, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.150
2 Alimyllymaa, Haataja, Kautto, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
17.750
3 Farzad, Jelkänen, Pääjärvi, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.550
4 Heikkilä, Ketola, Ketola, Nysten, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
5 Arabaci, Engbäck, Koivula, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
15.250
6 Ahtonen, Heikkinen, Heikkinen, Karppinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
13.500

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Pulkki, Vahteristo, Tampereen Sisu
18.650
2 Laaksonen, Lauroma, Soininen, Teinikivi, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.750

Aikuiset yli 18v. joukkueet

Score
Name Total
1 Kivelä, Koponen, Seppälä, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.405

Last Update: 6/26/2022 12:36:09 PM