Back 

TeamGym Luokkakilpailut, Espoo Espoo, 2021-10-30

1. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Diamonds 29,580 -
2     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets 29,415 0,165
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tiikerit 29,360 0,220
4     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Ypsilon 26,915 2,665
5     Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy 26,845 2,735
6     Espoon Telinetaiturit Extreme 25,015 4,565

2. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Kataja voimistelujaosto Minit 30,830 -
2     Tampereen Voimistelijat Crystals 30,650 0,180
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset 29,865 0,965
4     Voimistelumaailma Oulu Sirrit 27,730 3,100
5     Viipurin Reipas Diamante 27,280 3,550
6     HIFK Gymnastics Pionium 26,780 4,050
7     Fliku-82 Fidele 25,600 5,230
8     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset 25,315 5,515
9     Vaasan Telinetaiturit Mandariinit 23,080 7,750

3. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes 37,000 -
2     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies 36,800 0,200
3     Fliku-82 Freesia 36,500 0,500
4     HIFK Gymnastics Titanium 35,200 1,800
5     Tampereen Voimistelijat Onyx 35,100 1,900
6     Espoon Telinetaiturit Element 35,050 1,950
7     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 34,550 2,450
8     Vaasan Telinetaiturit Sitruunat 30,600 6,400

4. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Timantit 44,550 -
2     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald 42,800 1,750
3     Tampereen Voimistelijat Amethyst 41,700 2,850
4     Joensuun Kataja voimistelujaosto Midit 41,600 2,950
5     Espoon Telinetaiturit Elastic 40,600 3,950
6     HIFK Gymnastics Cladium 37,900 6,650
7     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Delta 37,450 7,100

5. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Effects 46,430 -
2     Tampereen Voimistelijat Fierce 45,915 0,515
3     Taipumattomat Zadoria 44,280 2,150
4     HIFK Gymnastics Aurum 42,280 4,150
5     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Twister 41,680 4,750

5. luokka seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Kataja voimistelujaosto JuniorMix 42,465 -

6. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Fliku-82, Helsingfors Gymnastikklubb HGK Helsinki Unified 48,130 -

6. luokka seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat TV Mix 42,330 -

Kilpaharraste alle 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Eclipse 13,900 -

Kilpaharraste yli 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Effort 24,250 -
2     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Alfa 23,350 0,900
3     Espoon Telinetaiturit Evolve 21,450 2,800

Last Update: 26.6.2022 12.49.11