Back 

TeamGym Luokkakilpailut ja SM-kilpailut, Tampere Tampere, 2021-11-06

1. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Diamonds 31,365 -
2     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets 31,230 0,135
3     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires 30,930 0,435
4     Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy 29,790 1,575
5     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Ypsilon 27,350 4,015
6     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix 27,330 4,035
7     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tiikerit 25,950 5,415
8     Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit 24,380 6,985
9     Espoon Telinetaiturit Extreme - -

2. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Crystals 31,800 -
2     Joensuun Kataja voimistelujaosto Minit 30,750 1,050
3     Fliku-82 Felice 30,380 1,420
4     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset 30,100 1,700
5     Viipurin Reipas Diamante 29,650 2,150
6     Fliku-82 Fidele 29,400 2,400
7     Seinäjoen Voimistelijat Gloriosa 29,190 2,610
8     HIFK Gymnastics Pionium 28,550 3,250
9     Vaasan Telinetaiturit Mandariinit 27,150 4,650
10     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset 26,530 5,270

3. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Fliku-82 Freesia 36,850 -
2     Espoon Telinetaiturit Element 36,525 0,325
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies 36,250 0,600
4     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia 35,850 1,000
5     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 34,900 1,950
6     HIFK Gymnastics Titanium 34,725 2,125
7     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes 34,350 2,500
8     Vaasan Telinetaiturit Sitruunat 33,750 3,100
9     Tampereen Voimistelijat Onyx 33,300 3,550

4. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Timantit 45,650 -
2     Espoon Telinetaiturit Elastic 43,100 2,550
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald 43,000 2,650
4     HIFK Gymnastics Cladium 41,950 3,700
5     Viipurin Reipas Vivace 34,200 11,450

6. luokka seka Unofficial results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
       Tampereen Voimistelijat TV Mix - -

Kilpaharraste alle 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Topaasit 19,200 -

Kilpaharraste yli 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Liikuntaseura Pori Cherine 24,300 -
2     Viipurin Reipas Falcetto 23,050 1,250
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya 23,000 1,300
4     Viipurin Reipas Amare 22,800 1,500
5     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Alfa 22,650 1,650
6     Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora 22,250 2,050
7     Viipurin Reipas Lumiga 22,000 2,300

SM Aikuiset naiset Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Elecstreme 50,900 -
2     Fliku-82, Helsingfors Gymnastikklubb HGK Helsinki Unified 47,400 3,500

SM Aikuiset seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat TV Mix 45,650 -

SM Nuoret tytöt Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Effects 46,130 -
2     Tampereen Voimistelijat Fierce 45,715 0,415
3     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Twister 41,295 4,835
4     Taipumattomat Zadoria 40,330 5,800
5     HIFK Gymnastics Aurum - SM 39,760 6,370

SM Nuoret seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Kataja voimistelujaosto JuniorMix 43,065 -

Last Update: 1.10.2022 0.19.57