Back 

MTV JunnuGym finaali & Voimisteluliiton mestaruuskilpailut Liikuntamylly, Helsinki, 2021-11-07

Back

1. luokka

Permanto | Hyppy | Nojapuut | Rekki | Ominaisuussarja | All-Round
Nimi Yhteensä
1 12  Äijänen Uula-Veikko, Tampereen Voimistelijat 43,300
2 5  Sipilä Rasmus, Voimisteluseura Helsinki VSH 42,600
3 80  Artemenkov Kirill, HIFK Gymnastics 42,400
4 140  Iivanainen Eino, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 42,150
5 1  Koski Emil, Voimisteluseura Helsinki VSH 42,000
6 136  Montell Arttu, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 41,600
7 79  Sepäntalo Aatos, HIFK Gymnastics 40,850
8 199  Kivikoski Viljami, Tampereen Sisu 40,700
8 71  Stenbäck Elliot, Espoon Telinetaiturit 40,700
8 72  Söderholm Benjamin, Espoon Telinetaiturit 40,700
11 203  Tikkanen Elias, Kotkan Telinevoimistelijat 40,300
12 73  Kurshed Haarun, Espoon Telinetaiturit 39,850
13 194  Lukkari Leevi, Tampereen Sisu 39,750
14 208  Kuukkanen Eeli, Jyväskylän Voimistelijat-79 39,050
15 6  Jenkinson Niklas, Voimisteluseura Helsinki VSH 38,900
16 69  Terho Timi, Espoon Telinetaiturit 38,800
17 200  Mensio Aapo, Kuopion Voimistelu-Veikot 38,750
18 207  Greb Filip, Jyväskylän Voimistelijat-79 38,300
19 68  Carranza Edgardo, Espoon Telinetaiturit 38,250
20 66  Väisänen Väinö, Espoon Telinetaiturit 38,100
21 206  Ylönen Viikka, Jyväskylän Voimistelijat-79 37,950
22 67  Sipinen Aaron, Espoon Telinetaiturit 37,900
23 75  Salmia Vilho, Espoon Telinetaiturit 37,700
24 205  Salmi Matias, Jyväskylän Voimistelijat-79 37,500
25 16  Valta Onni, Turun Urheiluliitto voimistelu 37,300
26 3  Mir Adil, Voimisteluseura Helsinki VSH 37,100
27 196  Hyvönen Alvar, Tampereen Sisu 37,050
27 204  Sorsamäki Otso, Jyväskylän Voimistelijat-79 37,050
27 14  Friman Emil, Turun Urheiluliitto voimistelu 37,050
30 8  Rytioja Eelis, Voimisteluseura Helsinki VSH 37,000
31 138  Kauppinen Aatu, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 36,850
31 11  Vuosku Viljami, Voimisteluseura Helsinki VSH 36,850
33 133  Ruuskanen Panu, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 36,600
34 135  Lämsä Miio, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 36,250
35 70  Van Scheppingen Kasper, Espoon Telinetaiturit 36,200
35 77  Peltokallio Samuel, HIFK Gymnastics 36,200
37 137  Kulluvaara Viljo, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 36,100
38 76  Suontama Eero, Espoon Telinetaiturit 35,950
39 142  Pesonen Tiitus, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 35,550
39 141  Kerimaa Ville, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 35,550
41 202  Hanhela Veetu, Kotkan Telinevoimistelijat 35,150
42 139  Isojoki Lukas, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 35,050
43 129  Keizer Matias, Viipurin Reipas 35,000
43 134  Montell Tatu, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 35,000
45 198  Keitaanniemi Sampo, Tampereen Sisu 34,950
46 193  Järvi Kaapo, Tampereen Sisu 34,750
47 132  Latonummi Aaretti, Viipurin Reipas 34,500
48 197  Valkama Valtteri, Tampereen Sisu 34,050
49 201  Turppo Sisu, Kotkan Telinevoimistelijat 33,950
49 10  Tuomikoski Otso, Voimisteluseura Helsinki VSH 33,950
51 131  Kemppainen Julius, Viipurin Reipas 33,900
52 4  Salmi Luukas, Voimisteluseura Helsinki VSH 33,800
53 195  Kukkala Roni, Tampereen Sisu 33,750
54 143  Tuunala Hugo, Taipumattomat 33,050
55 7  Varala Ilmari, Voimisteluseura Helsinki VSH 32,850
56 74  Brofeldt Felix, Espoon Telinetaiturit 32,550
57 144  Tuunala Benjamin, Taipumattomat 32,100
58 2  Alekseev Maksim, Voimisteluseura Helsinki VSH 30,650
59 130  Tuikkala Filip, Viipurin Reipas 30,000
60 15  Virko Oliver, Turun Urheiluliitto voimistelu
60 65  Helve Jan, Espoon Telinetaiturit
60 9  Zsembery Alvar, Voimisteluseura Helsinki VSH
60 13  Rönnholm Hugo, Turun Urheiluliitto voimistelu
60 78  Nikiforow Robin, HIFK Gymnastics

Last Update: 26.6.2022 14.15.48