Back 

DM RSG 2022 Taastrup, 2022-05-14

Mikro

Fri
Navn Resultat
    Selina Li, Greve Gymnastik og Trampolin
    Lucy Elizabeth Khang, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Andrea Havnsøe Petersen, Gymnastikforeningen Øbro
    Sofiia Simak, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Nadia Maryniak, Ballerup GF
    Maria Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Emilie Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro
    Amelia Lisnichuk, Hjerting IF - Gymnastik
    Filipa Birk Nymand, TIK Gymnastik
    Elizabeth Højland Frederiksen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Emily Neumann, Ølstykke GF

Mini

Fri | Redskab
Navn Resultat
1    Freja Boesgaard Nordahl, Ølstykke GF 31,350
2    Marie Jørgensen, Ballerup GF 30,050
3    Julie Wibe Jespersen, Greve Gymnastik og Trampolin 29,600
4    Liva Kofod Qvick, Ølstykke GF 29,050
5    Nikoline Holm, Ølstykke GF 27,300
6    Delia Georgiana Badragan, TIK Gymnastik 26,550
7    Mia Baumann, Gymnastikforeningen Øbro 26,350
8    Theodora Gomes Ottosen-Støtt, Gymnastikforeningen Øbro 24,800
9    Anna Kaya Stryhn, Ballerup GF 24,600
10    Mathilde Søs Marcussen, TIK Gymnastik 24,250
11    Vigga Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 23,000
12    Lea Andersen, Ballerup GF 22,750
13    Ella Augusta Guldbæk Musak, TIK Gymnastik 22,000
14    Mille-Mathilde Albrechtsen, TIK Gymnastik 21,500
15    Malou Sophia Eriksen, TIK Gymnastik 20,350
16    Olivia Birk Nymand, TIK Gymnastik 19,300
17    Marie Hovmand, TIK Gymnastik 17,900

Rekrut

Fri | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Emilia Sophia Seistrup, Hjerting IF - Gymnastik 52,300
2    Ella Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 48,850
3    Anna Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 47,600
4    Alina Petersen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 45,650
5    Duru Im, Ølstykke GF 44,700
6    Anna Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 44,500
7    Khrystyna Tytechko (uden for konkurrence), DHG Gymnastik 44,450
8    Vasilisa Ricalovska, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 43,450
9    Nathalie Holm, Ølstykke GF 43,100
10    Victoria Winck-Flyvholm, Ballerup GF 42,600
11    Nikol Minkova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 42,300
12    Jana Ivanova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 34,550
13    Elizabeth Niclasen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 34,150
14    Diana Kozlenko, Silkeborg GF 31,400
15    Valeria Nicole Kuzina, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,850
16    Isidora Zarkov, Ballerup GF 22,650

Pre-junior 2. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1    Ella Juulsgaard Jepsen, Greve Gymnastik og Trampolin 32,800
2    Amanda Lauritzen, Greve Gymnastik og Trampolin 29,000
3    Oliwia Pater, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 28,700
4    Alma Glindvad Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,900
5    Liva Leona Leonhardsen, FG90-Frederikshavn 26,050
6    Natacha Birkegaard, FG90-Frederikshavn 25,850
7    Celina Ali, Silkeborg GF 24,700

Pre-junior 1. division

Fri | Redskab 1 | Redskab 2 | Redskab 3
Navn Resultat
1    Emilie Holze Jensen, Ølstykke GF 65,200
2    Malou Nordberg, Greve Gymnastik og Trampolin 63,750
3    Naja Sanggaard Jørgensen, Greve Gymnastik og Trampolin 60,650
4    Nanna Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro 54,750

Junior 2. division

Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Anais Maria D. Bernier, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 27,450
2    Alberte Narp, Ølstykke GF 23,350
3    Ida Tuxen Faber, Gymnastikforeningen Øbro 23,200
4    Roshin Yousef, Silkeborg GF 17,700
5    Silke Steen Sørensen, Silkeborg GF 13,550

Junior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Sarah Holck Rosendal, Ølstykke GF 77,800
2    Yuliia Filimonenko, TIK Gymnastik 71,600
3    Lucca Schmidt, Ballerup GF 64,900
4    Maria Grosser, Ballerup GF 62,600
5    Mikkeline Klemmensen, Gymnastikforeningen Øbro 61,650
6    Isabella Koch Hansen, TIK Gymnastik 56,950
7    Sofia Luisa Gomes Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 55,900
8    Naja Bisgaard Jensen, Hjerting IF - Gymnastik 54,800
9    Agnes Schou Jacobsen, Gymnastikforeningen Øbro 50,650
10    Milena Krylova, Silkeborg GF 47,800

Senior 2. division

Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 41,283
2    Trine Rydiander, TIK Gymnastik 36,582
3    Agnes Tuxen, Ballerup GF 36,316
4    Martha Ryom (U/K), Gymnastikforeningen Øbro 33,350
5    Luna Holm, Ølstykke GF 29,782
6    Laura L. Thygesen, Gymnastikforeningen Øbro 22,049
7    Ella Bangsbo Holdum, Gymnastikforeningen Øbro

Senior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 99,148
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 90,682
3    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 84,532
4    Helena Chen, Ølstykke GF 79,132
5    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 76,183
6    Helena Højbjerg Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 74,565
7    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 69,615
8    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 63,731
9    Sara Skjoldborg, Ballerup GF 58,332
10    Matilde Charon Correia, Silkeborg GF 44,998

Disciplinfinale tøndebånd

Redskab
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 26,050
2    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 23,850
3    Helena Chen, Ølstykke GF 22,600
4    Lise Bacher, Ølstykke GF 21,850
5    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 17,800
6    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 17,750

Disciplinfinale bold

Redskab
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 26,650
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 23,150
3    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 20,950
4    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 20,350
5    Helena Chen, Ølstykke GF 19,800
6    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 17,750

Disciplinfinale køller

Redskab
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 24,700
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 24,500
3    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 21,750
4    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 21,350
5    Helena Chen, Ølstykke GF 20,500
6    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 19,950

Disciplinfinale vimpel

Redskab
Navn Resultat
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 22,150
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 21,000
3    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 20,950
4    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 20,650
5    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 18,400
6    Helena Chen, Ølstykke GF 16,450

Mini gruppe

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    TIK MINI, TIK Gymnastik 16,250

Mini duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 22,600

Rekrut duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Aviaja, Gymnastikforeningen Øbro 26,250
2    Team Greve, Greve Gymnastik og Trampolin 25,100
3    DUO ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 23,150
4    DHG, DHG Gymnastik 23,100
5    Team Anuuk, Gymnastikforeningen Øbro 19,900
6    Duo FG90, FG90-Frederikshavn 19,650
7    Team Greve, Cilja/Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 19,100
8    TIK LE, TIK Gymnastik

Junior gruppe

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Comezo, Gymnastikforeningen Øbro 28,600

Junior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ballerup Duo, Ballerup GF 38,400
2    TIK SIA, TIK Gymnastik 24,000
3    Team ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 22,050

Senior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 34,400
2    TIK MR, TIK Gymnastik 30,000
3    TIK CT, TIK Gymnastik 29,850
4    Team Comaneci, Hjerting IF - Gymnastik 27,150

Last Update: 18-08-2022 09:14:37