Back 

Grand Prix DM 1. runde Greve, 06.02.-07.02.2016

Mini 8-10

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Yksi, Næsby IF 18,55
2  Team Augusta, Greve Gymnastik & Trampolin 15,30
3  Team Olympia, Espergærde 13,40
4  Team Enya, Farum 12,85
5  Team Melina, Sorø 11,75
6  Team Emea, TPI 11,05
7  Team Elva, Munkebjerg 9,60
8  Team Esperanza, Øbro 8,60
9  Team BG, Ballerup GF 5,35

Mikro

Fri
Navn Resultat
1  Vivanit, Greve Gymnastik & Trampolin 5,30
2  Team Lina, TPI 5,28
3  Team Lysa, SOR IF 3,78
4  Team Anemone, Grindsted 3,68
5  Team Pinna, SOR IF 2,87
6  Team Evelin, DHG 2,70
7  Team Klea, TPI 2,55
8  Team Ivalu, Greve Gymnastik & Trampolin 2,48

Mikro u/konkurrence

Fri
Navn Resultat
1  Team Mica, Sorø 4,72
2  Alvikda, Espergærde IF 2,52

Mini Mono

Fri
Navn Resultat
1  Team Lilje, Hillerød 8,78
2  Team Fenja, TPI 7,70
3  Team Esaia, Spangsbjerg 7,27
4  Team Bloom, SOR IF 7,10
5  Team Alexandria, Greve Gymnastik & Trampolin 6,08
6  Team Gaia, DHG 4,97
7  Team Vira, Jelling FS 4,92
8  Team Valentina, Randers 3,23
9  Team Starlight, Lystrup 3,18
10  Team Ophelia, Randers 2,60
11  Team Blume, Grindsted 2,27
12  TIK Mono, TIK 1,67

Mini Mono, u/konkurrence

Fri
Navn Resultat
1  Team Aura, Espergærde IF 12,12

Mini 10-12 år

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik & Trampolin 23,45
2  Team Future, Næsby IF 22,90
3  Team Milet, Greve Gymnastik & Trampolin 20,65
3  Team Estella, DHG 20,65
5  Team Iris, Hillerød 18,00
6  Team Elara, Spangsbjerg 17,40
7  Team Bellis, TPI 17,00
8  Team Sirius, SOR IF 14,50
9  Team Palia, Munkebjerg 14,45
10  Team Diamant, Hjerting 14,00
10  Team Dahlia, Øbro 14,00
12  Team Mellis, Køge Bugt 12,55
13  LSI Mini, LSI 12,45
14  Team Mango, Ringsted 12,40
15  Team Muni, GymHelsinge 11,90
16  Team Liva, Greve Gymnastik & Trampolin 11,50
17  Team Ellie, Tåstrup 11,35
18  Team Shine, Lystrup 10,40
19  Team Vilida, Silkeborg 7,95

Mini 10-12 u/konkurrence

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Polaris, SOR IF 18,25

Pige

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Elina, Greve Gymnastik & Trampolin 28,70
2  Team Navona, Espergække 26,30
3  Team Helios, SOR IF 18,60
4  Team Octavia, Farum 17,80
5  Team Sira, Spangsbjerg 16,90
6  Team Bubbi, Hjerting 15,55
7  Team Nona, SOR IF 14,00
8  Team Magnolia, Øbro 13,10
9  Team Viva, Munkebjerg 12,25
10  Team Papaya, Ringsted 11,40
11  Team Safira, Grindsted 11,15
12  Team Magna, Køge Bugt 10,00
13  Team LSI Pige, LSI 8,75
14  Team Opalia, Grindsted 8,45
15  Team Lua, GymHelsinge 8,35
16  Team Sky, Lystrup 6,85
16  Team Avina, Silkeborg 6,85

Junior u/konkurrence

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Wicca, Silkeborg 12,47

Tweens

Fri
Navn Resultat
1  Team Bella, Greve Gymnastik & Trampolin 12,22
2  Team Liona, Sorø 10,77
3  Team Dicentra, Hillerød 10,58
4  Team Magenta, Køge Bugt 9,12
5  Team Alvira, Randers 4,57

Tweens u/konkurrence

Fri
Navn Resultat
1  Team Tilje, TPI 10,82
2  Team Aiva, Espergærde 10,17

Junior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Fricka, DHG 22,34
2  Team Snerle, Øbro 16,35
3  Team Tabith, DHG 13,63
4  Team Luno, GymHelsinge 10,97

Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Team Zenith, Espergærde 12,14
2  Team Sora, Farum 10,32
3  Team Viva, Silkeborg 8,67
4  Team TPI, TPI 8,56
5  Team la Vida, Køge Bugt 7,90
6  Vejstrup Efterskole, Vejstrup Efterskole 6,85
7  Team ASG, Aarhus 6,20
8  Team Annali, Randers 5,44
9  Team Auga, Øbro 5,15
10  Team Lux, Lystrup 3,75
11  Team Nordik, IF Færoyar 0,00

Senior Fri u/konkurrence

Fri
Navn Resultat
1  Team Euforia, SOR IF 8,46

Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Luna, Greve Gymnastik & Trampolin 29,16
2  Team Embla, Espergærde 26,56
3  Team Aida, DHG 26,23
4  Team Zenia, Hillerød 19,23
5  Team Madera, Munkebjerg 16,33
6  FG90, Fredrikshavn 15,82
7  Team Aurum, Munkebjerg 14,44
8  Team Feline, Grindsted 13,60
9  Team BG, Ballerup 9,57

Last Update: 24-06-2019 18:37:54