Back 

Åbent Jysk Mesterskab 2016 Aarhus, 4. - 6. marts

Micropiger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MiP 3 27,116 -
2 Silkeborg P / D MiP 2 26,882 0,234
3 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 26,849 0,267
4 Vejlby IK (VIK) MiP 1 25,933 1,183
5 Silkeborg P / D MiP 3 24,350 2,766
6 Starup U & IF MiP 1 24,166 2,950
7 HI Gymnastik Skanderborg MiP 1 21,266 5,850
8 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 16,149 10,967

Minipiger – 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gymnastik Odder MP 3 31,483 -
2 HI Gymnastik Skanderborg MP 1 30,666 0,817
3 HI Gymnastik Skanderborg MP 2 30,000 1,483
4 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 29,400 2,083
5 Jerne Idrætsforening MP 3 28,575 2,908
6 Vidar - Sønderborg MP 1 25,666 5,817
7 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 24,649 6,834
8 Vidar - Sønderborg MP 2 20,716 10,767

Minipiger – 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 34,700 -
2 Randers gymnastiske Forening MP 2 33,882 0,818
3 Silkeborg P / D MP 2 31,266 3,434
4 Silkeborg P / D MP 3 28,699 6,001
5 FG 90 - Frederikshavn MP 2 28,383 6,317
6 Randers gymnastiske Forening MP 3 28,149 6,551
6 Starup U & IF MP 1 28,149 6,551
8 Jerne Idrætsforening MP 2 27,183 7,517

Micromix - 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Starup U & IF MiM 1 21,583 -
2 Gymnastik Odder MiM 1 19,950 1,633

Microdrenge - 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus MiD 1 28,850 -
2 Randers gymnastiske Forening MiD 1 24,800 4,050
3 Viborg GF MiD 1 18,200 10,650
4 Silkeborg P / D MiD 1 14,300 14,550

Minimix - 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Starup U & IF MM 1 31,516 -
2 Jelling FS MM 1 19,750 11,766

Micropiger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MiP 1 38,650 -
2 Springteam Sæby MiP 1 35,566 3,084
3 Jerne Idrætsforening MiP 1 30,450 8,200
4 Gymnastik Odder MiP 1 29,616 9,034
5 Silkeborg P / D MiP 1 28,350 10,300
6 Viborg GF MiP 2 25,150 13,500
7 Springteam Sæby MiP 2 21,333 17,317
8 Gymnastik Odder MiP 2 21,233 17,417
9 Vejen GF MiP 1 20,833 17,817

Minidrenge – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus MD 1 40,366 -
2 TeamGym Djurs MD 1 36,258 4,108
3 Randers gymnastiske Forening MD 1 33,133 7,233
4 TeamGym Aarhus MD 2 32,633 7,733
5 Silkeborg P / D MD 1 31,400 8,966
6 Silkeborg P / D MD 2 24,300 16,066

Juniorpiger – 6. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D JP 2 38,866 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening JP 1 38,016 0,850
3 Viborg GF JP 2 36,025 2,841
4 Jyllinge-Gundsømagle IF JP 1 34,100 4,766
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening JP 2 28,925 9,941
6 HI Gymnastik Skanderborg JP 1 22,900 15,966
7 Hørning PULS JP 1 17,333 21,533

Juniormix – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Flemming Efterskole Gymnastikforening JM 1 47,550 -
2 Gladsaxe IF JM 1 41,816 5,734
3 Jerne Idrætsforening JM 1 41,400 6,150
4 Randers gymnastiske Forening JM 1 40,733 6,817
5 Gymnastik Odder JM 1 40,366 7,184
6 Ølstykke GF JM 1 36,500 11,050
7 Ry Gymnastikforening JM 1 34,116 13,434
8 Vidar - Sønderborg JM 1 28,291 19,259
9 Kibæk IF JM 1 19,883 27,667

Juniorpige – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF JP 1 52,316 -
2 Bolbro Gymnasterne JP 1 51,833 0,483
3 Teamgym-Greve JP 1 50,766 1,550
4 Nivå GF JP 1 47,966 4,350
5 Gladsaxe IF JP 1 46,700 5,616
6 Herlufsholm GF JP 1 46,400 5,916
7 Silkeborg P / D JP 1 41,583 10,733
8 Springteam Sæby JP 1 40,666 11,650

Juniordrenge – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JD 1 51,183 -
2 Ringsted IF - Gymnastik JD 1 46,599 4,584
3 Silkeborg P / D JD 1 45,250 5,933
4 Svendborg GF JD 1 41,416 9,767
5 TeamGym Aarhus JD 2 38,399 12,784
6 Gymnastik Odder JD 1 35,566 15,617
7 Farum Gymnastikforening JD 1 30,632 20,551
8 Svendborg GF JD 2 29,516 21,667

Seniordamer – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SD 3 50,550 -
2 Herlufsholm GF SD 1 48,183 2,367
3 TeamGym Aarhus SD 1 44,866 5,684
4 Gladsaxe IF SD 4 43,000 7,550
5 TeamGym Aarhus SD 2 41,816 8,734
6 TeamGym Himmerland SD 1 27,116 23,434
7 Brejninggaard SD 1 25,916 24,634

Seniormix - 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF SM 2 39,449 -

Seniorherrer – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gjellerup Sdr. S.G. og I SH 1 56,124 -
2 Gladsaxe IF SH 1 55,116 1,008
3 TeamGym Aarhus SH 1 49,049 7,075
4 Pandrup Gymnastik- og Ungdomsforening SH 1 44,549 11,575
5 TeamGym Himmerland SH 1 31,466 24,658

Juniorpiger – 5. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening JP 1 34,183 -
2 FG 90 - Frederikshavn JP 1 32,416 1,767
3 Gladsaxe IF JP 3 30,633 3,550
4 Eskilstrup G & IF JP 1 30,283 3,900
5 Farum Gymnastikforening JP 2 29,200 4,983
6 Vidar - Sønderborg JP 1 24,400 9,783
7 Brejninggaard JP 1 23,433 10,750
8 FG 90 - Frederikshavn JP 2 22,400 11,783

Juniorpiger – 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening JP 1 41,033 -
2 Vejen GF JP 1 37,950 3,083
3 Ølstykke GF JP 2 35,783 5,250
4 Slagelse GF JP 2 34,616 6,417
5 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 34,308 6,725
6 TeamGym Aarhus JP 3 31,866 9,167
7 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 29,466 11,567
8 Starup U & IF JP 1 27,100 13,933

Juniorpiger – 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk GF JP 2 38,866 -
2 Gladsaxe IF JP 2 37,833 1,033
3 Randers gymnastiske Forening JP 2 36,216 2,650
4 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 35,916 2,950
5 Vintersbølle GF JP 1 34,266 4,600
6 Bellinge-Gymnasterne JP 1 33,133 5,733
7 Herlufsholm GF JP 3 32,566 6,300

Juniorpiger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MP 1 47,182 -
2 TeamGym Djurs JP 1 46,600 0,582
3 Herlufsholm GF JP 2 42,716 4,466
4 Ølstykke GF JP 1 40,583 6,599
5 Gymnastik Odder JP 1 40,216 6,966
6 Slagelse GF JP 1 38,949 8,233
7 TeamGym Aarhus JP 2 38,550 8,632
8 Randers gymnastiske Forening JP 1 37,149 10,033

Minipiger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening MP 1 43,532 -
2 Jerne Idrætsforening MP 1 39,900 3,632
3 TeamGym Djurs MP 2 38,449 5,083
4 Gymnastik Odder MP 2 36,382 7,150
5 Springteam Sæby MP 2 35,566 7,966
6 Vejlby IK (VIK) MP 2 35,549 7,983
7 Ry Gymnastikforening MP 1 33,349 10,183
8 FG 90 - Frederikshavn MP 1 28,899 14,633

Minipiger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs MP 1 51,916 -
2 Viborg GF MP 1 48,683 3,233
3 Springteam Sæby MP 1 45,999 5,917
4 Gymnastik Odder MP 1 44,549 7,367
5 Viborg GF MP 2 43,849 8,067
6 Vejlby IK (VIK) MP 1 41,566 10,350
7 Silkeborg P / D MP 1 35,933 15,983
8 Vejen GF MP 1 31,316 20,600

Last Update: 20-10-2019 09:58:52