Back 

SM 2016 ,

GPR Mikro

Fri
Navn Resultat
  Alvida , Espergærde IF
  Team Pinna, SOR IF
  Team Lysa, SOR IF
  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Waikiki, GF Øbro
  Team Mena, GymHelsinge
  Team Mica, Sorø GF

GPR Mono

Fri
Navn Resultat
  Team Alexandra, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Delicia, GF Øbro
  TIK mono, Tåstrup IK
  Team Bloom, SOR IF
  Team Vestalinderne, GF Øbro
  Team Auro, Espergærde IF
  Team Lilje, Hillerød G & IF

GPR Mini 8-10 år

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Enya, Farum GF 8,87
2  Team Melina, Sorø GF 7,73
3  Team Esperanza, GF Øbro 3,66
4  Team BG, Ballerup GF 3,14
5  Team Olympia, Espergærde IF
5  Team Augusta, Greve Gymnastik og Trampolin

GPR Mini 10-12 år 1. div

Fri | Redskab
Navn Resultat
  Team Milet, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Sirius, SOR IF
  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Iris, Hillerød G & IF
  Team Polaris, SOR IF

GPR Mini 10-12 år 2. div

Fri | Redskab
Navn Resultat
  Team Muni, GymHelsinge
  Team Dahlia, GF Øbro
  Team Livia, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Ellie, Tåstrup IK
  LSI Mini, LSI - Gymnastik
  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik
  Team Mellis, GF Køge Bugt

GPR Pige 1. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
  Team Octavia, Farum GF
  Team Elina, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Helios, SOR IF
  Team Nona, SOR IF
  Team Magnolia, GF Øbro
  Team Navona, Espergærde IF

GPR Pige 2. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 7,43
2  Team Magna, GF Køge Bugt 6,02
3  Team Lua, GymHelsinge
3  LSI Pige, LSI - Gymnastik

GPR Tweens

Fri
Navn Resultat
  Team Aiva, Espergærde IF
  Team Bella, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Magenta, GF Køge Bugt
  Team Dicentra, Hillerød G & IF
  Sorø, Sorø GF

GPR Junior

Fri | Redskab
Navn Resultat
  Team Snerle, GF Øbro
  Team Luno, GymHelsinge

GPR Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Team Euforia, SOR IF 7,68
2  Team La Vida, GF Køge Bugt
2  Team Zenith, Espergærde IF
2  Team Nordik, IF Føroyar
2  Team Auga, GF Øbro
2  Team Sora, Farum GF
2  Team Zelda, Espergærde IF

GPR Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
  Team Embla, Espergærde IF
  Team Zenia, Hillerød G & IF
  Team BG, Ballerup GF
  Team Luna, Greve Gymnastik og Trampolin

RG Senior 1. div

Bold | Tøndebånd | Køller | vimpel
Navn Resultat
1  Victoria Sørensen, Tåstrup IK 52,465
2  Emma Erangey, Tåstrup IK 46,865
3  Nicoline Simone Sachmann, Tåstrup IK 44,598
4  Jessica Olsen, Tåstrup IK 41,382
5  Eva Rahbek Halkier, Gymnastikforeningen Øbro 36,733
6  Laura Smedegaard Hansen, Ballerup GF 36,699
7  Maja Eline Lereim, Tåstrup IK

RG Senior 2. div

Bold | Tøndebånd | Køller | vimpel
Navn Resultat
1  Cille Jensen, Tåstrup IK 16,582
2  Naja Bau Nielsen, Tåstrup IK 14,399
3  Nathalie Alberg Kloth, Ballerup GF 13,166
4  Olivia Jensen, Sorø GF 4,450
5  Annika Ørnebjerg Jensen, Skjold Gymnastik Birkerød 3,550
6  Annika Ørnebjerg Jensen, Skjold Gymnastik Birkerød 2,733
7  Sheila Schalburg, Ballerup GF

RG Junior

Fri/Bold | Tov | Tøndebånd | Køller
Navn Resultat
1  Isabella Vejby Schultz, Ballerup GF 47,515
2  Joline Steinhoff, Tåstrup IK 44,016
3  Luna Jensen, Tåstrup IK 31,382
4  Sascha Shevchenko, Tåstrup IK 26,465
5  Clara Ryberg, GF Øbro 25,748
6  Laura Hammerstad, Ølstykke GF 25,482
7  Ellen Jarni, Ølstykke GF 24,398
8  Laurine Thygesen, GF Øbro 23,599
9  Frida Holm Eskildsen, Ølstykke GF 19,965
10  Lisa Sofie Jensen, Skjold Gymnastik Birkerød 16,882

RG Rekrut

Serie 1 | Serie 2 | Serie 3
Navn Resultat
1  Alberte Johnbeck, Ølstykke GF 14,332
2  Nanna Lund Schaadt, Skjold Gymnastik Birkerød 11,932
3  Lise Bacher, Ølstykke GF 7,566
4  Katarina Sergijenia Kondratovic, Sorø GF 5,166
5  Maja Køhler Bay, Tåstrup IK 5,133
6  Laila Monserrat Ruiz, Tåstrup IK 3,933
7  Agnes Tuxen, GF Øbro
7  Alma Sofie Højgaard Pedersen, Ballerup GF
7  Amalie Maria O`Reilly Bojsen, Ballerup GF
7  Ania Kondratovic, Sorø GF
7  Anna Christiansen, Tåstrup IK
7  Asta Seneca Jarni, Ølstykke GF
7  Astrid Marie Henriksen, GF Øbro
7  Benedicte Svarre Gammelgaard, Skjold Gymnastik Birkerød
7  Bianca Rosenlund, Ballerup GF
7  Cecilie Larsen, Sorø GF
7  Freya Illum, GF Øbro
7  Freya T. Oltzen, GF Øbro
7  Laura Vig, GF Øbro
7  Lola Corfixen, GF Øbro
7  Lærke Ege Sørensen, Sorø GF
7  Maria Lund Esbech, Ølstykke GF
7  Marie Holdflod Pallesen, Skjold Gymnastik Birkerød
7  Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF
7  Salma Vittrup, GF Øbro
7  Vega Birkemose, GF Øbro

Last Update: 07-08-2020 16:48:51