Back 

Grand Prix-Rytme DM 2. runde ,

Mikro

Serie 1
Navn Resultat
1  Team Lysa, SOR IF 6,98
2  Team Lina, Munkebjerg Gymnastik 6,27
3  Team Aspiranta, Næsby 5,80
4  Vivanit, Greve Gymnastik & Trampolin 5,75
5  Team Anemone, Grindsted 4,90
6  Alvida, Espergærde IF 4,58
7  Team Evelin, DHG 4,28
8  Team Mica, Sorø Gymnastik 3,82
9  Team Klea (U/konkurrence), TPI 3,23
10  Team Pinna, SOR IF 3,15
11  Team Waikiki, Øbro GF 2,50
12  Team Ivalu, Greve Gymnastik & Trampolin 2,32

Mini Mono 1.div

Serie 1
Navn Resultat
1  Team Aura, Espergærde IF 10,97
2  Team Lilje, Hillerød 9,17
3  Team Flora, FG 90 8,85
4  Team Esaia, Spangsbjerg 8,18
5  Team Fenja, TPI 7,27
6  Team Bloom, SOR IF 6,92

Mini Mono 2.div

Serie 1
Navn Resultat
1  Team Gaia, DHG 8,18
2  Team Vira, Jelling FS 7,23
3  Team Alexandra, Greve Gymnastik & Trampolin 6,07
4  Team Valentina, Randers GF 4,48
5  Team Blume, Grindsted 4,00
6  Team Vestalinde, Øbro GF 3,52
7  Team Starlight, Lystrup 3,25
8  TIK Mono, Tåstrup 2,73
9  Team Delicia, Øbro GF 2,65
10  Team Ophelia, Randers GF 2,40

Pigerækken 1.div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Elina, Greve Gymnastik & Trampolin 29,13
2  Team Navona, Espergærde IF 25,80
3  Team Sira, Spangsbjerg IF 20,30
4  Team Bubbi, Hjerting 19,25
5  Team Helios, SOR IF 17,98
6  Team Octavia, Farum GF 17,58
7  Team Viva, Munkebjerg 15,13
8  Team Nona, SOR IF 14,20
9  Team Magnolia, Øbro GF 12,53

Pigerækken 2.div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Safira, Grindsted 14,05
2  Team Papaya, Ringsted IF 13,48
3  Team Opalia, Grindsted 11,68
4  Team Lua, GymHelsinge 11,55
5  Team Magna, Køge Bugt IF 11,30
6  LSI Pige, LSI 10,88
7  Team Avina, Silkeborg 9,98
8  Team Sky, Ly 7,67

Mini 8-10

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Yksi, Næsby IF 20,35
2  Team Augusta, Greve Gymnastik & Trampolin 19,43
3  Team Enya, Farum 17,15
4  Team Olympia, Espergærde IF 16,10
5  Team Emea, TPI 16,03
6  Team Elva (U/konkurrence), Munkebjerg Gymnastik 14,42
7  Team Melina, Sorø Gymnastik 11,52
8  Team Esperanza, Øbro 9,92
9  Team BG, Ballerup GF 7,87

Mini 10-12 1.div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Futura, Næsby IF 24,60
2  Team Petit, Greve Gymnastik & Trampolin 24,50
3  Team Estella, DHG 21,60
4  Team Milet, Greve Gymnastik & Trampolin 20,95
5  Team Elara, Spangsbjerg 19,00
6  Team Bellis, TPI 17,70
7  Team Polaris, SOR IF 17,30
8  Team Sirius, SOR IF 17,10
9  Team Iris, Hillerød 17,05
10  Team Palia, Munkebjerg 16,10

Mini 10-12 2.div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Diamant, Hjerting 16,30
2  Team Dahia, Øbro GF 15,50
3  Team Muni, GymHelsinge 15,05
4  Team Mellis, Køge Bugt 15,00
5  LSI Mini, LSI 14,60
6  Team Ellie, Tåstrup 13,40
7  Team Liva, Greve Gymnastik & Trampolin 13,35
8  Team Shine, Lystrup 13,30
9  Team Mango, Ringsted IF 12,25
10  Team Vilida, Silkeborg 9,65

Last Update: 24-06-2019 18:36:04