Back 

Micro&Mini(10-14.div) Forbundsmesterskaber 2.runde Viborg , 30/4 - 1/5 2016

Micropiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MiP 2 45,028 -
2 Bolbro Gymnasterne MiP 2 41,549 3,479
3 Nivå GF MiP 2 41,224 3,804
4 Slagelse GF MiP 3 39,916 5,112
5 Springteam Sæby MiP 2 39,699 5,329
6 Herlufsholm GF MiP 3 39,407 5,621
7 Gadstrup Team Gym MiP 1 38,983 6,045
8 Gymnastik Odder MiP 2 38,374 6,654

Micropiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MiP 3 47,316 -
2 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 2 45,266 2,050
3 Hvidovre Gymnastik MiP 1 45,157 2,159
4 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 45,074 2,242
5 GymHelsinge MiP 2 45,040 2,276
6 Slagelse GF MiP 2 44,949 2,367
7 Silkeborg P / D MiP 2 42,657 4,659
8 Svendborg GF MiP 1 41,698 5,618

Micropiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 51,866 -
2 Teamgym-Greve MiP 2 48,133 3,733
3 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 47,415 4,451
4 Jyllinge Gundsømagle Idrætsforening MiP 1 47,149 4,717
5 Viborg GF MiP 2 47,058 4,808
6 Helsingør GF MiP 1 45,841 6,025
7 Vintersbølle GF MiP 1 45,125 6,741
8 Ølstykke GF MiP 1 43,499 8,367

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening MiP 2 51,725 -
2 GF Køge Bugt MiP 3 50,916 0,809
3 Silkeborg P / D MiP 1 49,692 2,033
4 Jerne Idrætsforening MiP 1 49,641 2,084
5 Herlufsholm GF MiP 1 48,174 3,551
6 Gladsaxe IF MiP 2 48,166 3,559
7 Vejlby IK (VIK) MiP 1 47,842 3,883
8 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 47,732 3,993

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MiP 1 57,791 -
2 Himmelev-Veddelev GF MiP 1 55,932 1,859
3 GF Køge Bugt MiP 2 54,799 2,992
4 GymHelsinge MiP 1 54,340 3,451
5 Nivå GF MiP 1 53,958 3,833
6 Gymnastik Odder MiP 1 53,500 4,291
7 Slagelse GF MiP 1 51,666 6,125
8 Gladsaxe IF MiP 1 51,199 6,592

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiM 1 56,090 -
2 Gladsaxe IF MiM 1 55,333 0,757
3 GHG -Teamgym Herlev MiM 1 55,182 0,908
4 Gymnastik Odder MiM 1 37,917 18,173

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiD 1 55,856 -
2 Svendborg GF MiD 1 49,941 5,915
3 Gadstrup Team Gym MiD 1 49,766 6,090
4 Teamgym-Greve MiD 1 48,974 6,882
5 TeamGym Aarhus MiD 1 48,757 7,099
6 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 45,165 10,691
7 GymHelsinge MiD 1 40,583 15,273
8 Svendborg GF MiD 2 37,850 18,006
9 Gladsaxe IF MiD 2 37,341 18,515
10 Randers gymnastiske Forening MiD 1 35,274 20,582
11 Viborg GF MiD 1 33,591 22,265

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MiP 1 67,292 -
2 Viborg GF MiP 1 62,865 4,427
3 Vedbæk Gymnastikfor.. MiP 1 61,540 5,752
4 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 58,881 8,411
5 Springteam Sæby MiP 1 58,808 8,484
6 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 58,483 8,809
7 ROG MiP 1 58,366 8,926
8 GF Køge Bugt MiP 1 58,217 9,075

Micropiger – 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 39,350 -
2 Vejen GF MiP 1 38,350 1,000
3 Høng GF MiP 1 36,283 3,067
4 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 34,158 5,192
5 Farum Gymnastikforening MiP 1 32,317 7,033
6 Randers gymnastiske Forening MiP 1 29,367 9,983
7 Sengeløse Idræt MiP 1 28,933 10,417
8 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 2 28,158 11,192

Minipiger – 14. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Haslev TT MP 2 43,308 -
2 Silkeborg P / D MP 3 42,941 0,367
3 Høng GF MP 2 41,683 1,625
4 Høng GF MP 3 40,708 2,600
5 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 38,816 4,492
6 Herlev Gymnastik, HI MP 2 38,533 4,775
7 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 38,491 4,817
8 Taastrup GF MP 2 33,183 10,125

Minipiger – 13. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 47,841 -
2 GF Køge Bugt MP 4 46,525 1,316
3 Nivå GF MP 3 45,983 1,858
4 FG 90 - Frederikshavn MP 2 45,125 2,716
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 45,100 2,741
6 Bellinge-Gymnasterne MP 3 44,533 3,308
7 Eskilstrup G & IF MP 1 43,691 4,150
8 Taastrup GF MP 1 43,383 4,458

Minipiger –12. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening MP 2 51,275 -
2 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 2 49,108 2,167
3 TeamGym Himmerland MP 1 48,075 3,200
4 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 48,024 3,251
5 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 47,233 4,042
6 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 5 45,066 6,209
7 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 44,891 6,384
8 Farum Gymnastikforening MP 2 44,158 7,117

Minipiger – 11. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening MP 3 51,392 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 3 51,342 0,050
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 50,792 0,600
4 Svendborg GF MP 2 50,083 1,309
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 50,058 1,334
6 Gymnastik Odder MP 3 49,254 2,138
7 FG 90 - Frederikshavn MP 1 48,233 3,159
8 Vintersbølle GF MP 2 47,025 4,367

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge MP 3 52,258 -
2 Teamgym Albertslund/Valle MP 4 52,008 0,250
3 Lille Næstved IF MP 2 51,608 0,650
4 GF Køge Bugt MP 3 50,258 2,000
5 IF32 Glostrup MP 1 50,092 2,166
6 Gladsaxe IF MP 4 49,908 2,350
7 Herlufsholm GF MP 3 48,891 3,367
8 Vejen GF MP 1 44,408 7,850

Last Update: 24-06-2019 18:41:50