Back 

Mini Forbundsmesterskaber 2. runde, Teamgym Roskilde, 07/05 - 08/05 2016

Minipiger – 7. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF MP 2 56,908 -
2 Bellinge-Gymnasterne MP 2 55,807 1,101
3 Helsingør GF MP 1 55,216 1,692
4 Gladsaxe IF MP 3 55,041 1,867
5 Haslev TT MP 1 54,441 2,467
6 GF Køge Bugt MP 2 53,658 3,250
7 Gadstrup Team Gym MP 2 53,425 3,483
8 Slagelse GF MP 3 51,724 5,184

Minipiger – 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gadstrup Team Gym MP 1 60,066 -
2 Svendborg GF MP 1 60,016 0,050
3 Slagelse GF MP 2 59,649 0,417
4 Gladsaxe IF MP 2 59,133 0,933
5 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 57,791 2,275
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 2 57,341 2,725
7 ODK København MP 1 56,982 3,084
8 Gymnastik Odder MP 2 56,924 3,142

Minidrenge – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF MD 1 49,883 -
2 Gladsaxe IF MD 2 49,716 0,167
3 Svendborg GF MD 1 48,575 1,308
4 Gladsaxe IF MD 3 45,891 3,992
5 Teamgym-Greve MD 2 44,991 4,892
6 Svendborg GF MD 2 40,091 9,792
7 Silkeborg P / D MD 2 36,908 12,975
8 Eskilstrup G & IF MD 2 33,707 16,176

Minipiger – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Jyllinge Gundsømagle Idrætsforening MP 1 65,583 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 65,241 0,342
3 Vejlby IK (VIK) MP 1 65,208 0,375
4 Hvidovre Gymnastik MP 1 64,467 1,116
5 Herlufsholm GF MP 1 63,833 1,750
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 1 63,725 1,858
7 Ølstykke GF MP 1 63,525 2,058
8 Viborg GF MP 2 62,416 3,167

Minimix – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MM 1 67,666 -
2 Gadstrup Team Gym MM 1 65,249 2,417
3 Gladsaxe IF MM 1 62,091 5,575
4 Gladsaxe IF MM 2 58,291 9,375
5 GHG -Teamgym Herlev MM 2 56,432 11,234
6 Starup U & IF MM 1 53,066 14,600
7 Høng GF MM 1 49,916 17,750

Minidrenge – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MD 1 68,708 -
2 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 66,391 2,317
3 TeamGym Aarhus MD 1 65,357 3,351
4 GF Køge Bugt MD 1 64,574 4,134
5 Gadstrup Team Gym MD 1 63,241 5,467
6 Gladsaxe IF MD 1 62,516 6,192
7 TeamGym Djurs IF MD 1 61,617 7,091
8 GymHelsinge MD 1 58,007 10,701
9 GHG -Teamgym Herlev MD 1 57,899 10,809

Minipiger – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MP 1 81,065 -
2 TeamGym Djurs IF MP 1 77,667 3,398
3 Teamgym-Greve MP 1 76,799 4,266
4 GHG -Teamgym Herlev MP 1 75,758 5,307
5 Viborg GF MP 1 73,141 7,924
6 Teamgym-Greve MP 2 71,733 9,332
7 Bellinge-Gymnasterne MP 1 71,591 9,474
8 Nivå GF MP 1 69,458 11,607

Minipiger – 9. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Oure-Gudme IF MP 1 54,732 -
2 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 54,383 0,349
3 Hvidovre Gymnastik MP 2 53,891 0,841
4 Silkeborg P / D MP 2 51,749 2,983
5 Bolbro Gymnasterne MP 3 51,433 3,299
6 Teamgym-Greve MP 3 51,425 3,307
7 Starup U & IF MP 1 50,525 4,207
8 Ry Gymnastikforening MP 1 49,808 4,924

Minipiger – 8. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MP 2 55,258 -
2 Springteam Sæby MP 2 54,400 0,858
3 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 53,999 1,259
4 Herlev Gymnastik, HI MP 1 53,240 2,018
5 Vintersbølle GF MP 1 52,983 2,275
6 ODK København MP 3 52,457 2,801
7 Farum Gymnastikforening MP 1 51,725 3,533
8 Lille Næstved IF MP 1 51,466 3,792

Minipiger – 6. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 1 58,349 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 58,075 0,274
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 57,442 0,907
4 Høng GF MP 1 56,291 2,058
5 Vejlby IK (VIK) MP 2 55,800 2,549
6 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 55,649 2,700
7 Ølstykke GF MP 2 55,016 3,333
8 ODK København MP 2 52,741 5,608

Minipiger – 4. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D MP 1 62,458 -
2 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 62,033 0,425
3 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 61,491 0,967
4 Jerne Idrætsforening MP 1 60,191 2,267
5 Randers gymnastiske Forening MP 2 59,416 3,042
6 GymHelsinge MP 2 59,358 3,100
7 GHG -Teamgym Herlev MP 2 59,157 3,301
8 TeamGym Djurs IF MP 2 57,724 4,734

Minidrenge – 2. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D MD 1 53,491 -
2 GF Præstø Fjord MD 1 53,082 0,409
3 TeamGym Aarhus MD 2 50,966 2,525
4 Eskilstrup G & IF MD 1 50,507 2,984
5 Ølstykke GF MD 1 49,682 3,809
6 GF Køge Bugt MD 2 48,107 5,384
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening MD 1 46,498 6,993
8 Randers gymnastiske Forening MD 1 46,483 7,008
9 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 45,498 7,993

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby MP 1 68,832 -
2 Bolbro Gymnasterne MP 2 68,224 0,608
3 GymHelsinge MP 1 68,182 0,650
4 Slagelse GF MP 1 67,591 1,241
5 Gymnastik Odder MP 1 67,556 1,276
6 Randers gymnastiske Forening MP 1 65,774 3,058
7 Gladsaxe IF MP 1 64,882 3,950
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 64,882 3,950

Last Update: 20-10-2019 09:59:24