Back 

DM Gruppe, Individuelt - Rekrut - Junior - Senior ,

Senior, 1.division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Nicoline Simone Sachmann, Tåstrup IK 52,150
2  Emma Erangey, Tåstrup IK 51,950
3  Victoria Sørensen, Tåstrup IK 50,050
4  Jessica Olsen, Tåstrup IK 42,800
5  Maja Eline Lereim, Tåstrup IK 39,350
6  Laura Smedegaard Hansen, Ballerup GF 38,400
7  Eva Rahbek Halkier, GF Øbro 35,250

Senior, 2.division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Cille Jensen, Tåstrup IK 15,500
2  Nathalie Alberg Kloth, Ballerup GF 14,900
3  Clara Ellingsgård, Hjerting IF - Gymnastik 13,200
4  Caroline Nygaard Iversen, Silkeborg GF 8,700
5  Annika Ørnebjerg Jensen, Skjold Gymnastik Birkerød 8,300
6  Beate Groth, FG 90 - Fredrikshav 7,800
7  Larisa Nicoleta Ciocarlan, FG 90 - Fredrikshav 7,200
8  Emilie Grønning, Silkeborg GF 0,000
8  Naja Bau Nielsen, Tåstrup IK 0,000
8  Stephanie Paulsen, GF Øbro 0,000

Junior

Fri/Tov | Tøndebånd | Bold | Køller
Navn Resultat
1  Josefie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 49,800
2  Isabella Vejby Schultz, Ballerup GF 49,300
3  Joline Steinhoff, Tåstrup IK 47,750
4  Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 37,150
5  Luna Jensen, Tåstrup IK 34,850
6  Michelle Fronteau, Hjerting IF - Gymnastik 30,700
7  Sascha Shevchenko, Tåstrup IK 30,300
8  Ellen Jarni, Ølstykke GF 29,000
9  Laurine Thygesen, GF Øbro 25,250
10  Lisa Sofie Jensen, Skjold Gymnastik Birkerød 22,300
11  Clara Ryberg, GF Øbro 21,850
12  Anne Gejl, Hjerting IF - Gymnastik 20,550
13  Laura Hammerstad, Ølstykke GF 18,750
14  Frida Holm Eskildsen, Ølstykke GF 16,850
15  Laura Vanilla Bendtsen Broberg, Silkeborg GF 0,000

Junior Gruppe

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Øbro, GF Øbro 10,750
2  Farum, Farum GF 5,850

Junior Demi/Duo

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Skjold 1, Skjold Gymnastik Birkerød 12,650
2  Ølstykke 2, Ølstykke GF 12,600
3  Ølstykke 3, Ølstykke GF 11,600
4  Skjold 2, Skjold Gymnastik Birkerød 10,200
5  Farum, Farum GF 10,000

Rekrut

Fri | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1  Alma Sofie Højgaard Pedersen, Ballerup GF 25,364
2  Astrid Marie Henriksen, GF Øbro 23,599
3  Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 22,432
4  Asta Seneca Jarni, Ølstykke GF 21,698
5  Benedicte Svarre Gammelgaard, Skjold Gymnastik Birkerød 20,732
6  Vega Birkemose, GF Øbro 20,265
7  Salma Vittrup, GF Øbro 20,163
8  Agnes Tuxen, GF Øbro 20,097
9  Alberte Johnbeck, Ølstykke GF 19,598
10  Ania Kondratovic, Sorø Gymnastik Forening 19,497
11  Josephine biltoft, Hjerting IF - Gymnastik 19,364
12  Nanna Lund Schaadt, Skjold Gymnastik Birkerød 19,198
13  Naja Sorrell, Hjerting IF - Gymnastik 19,031
14  Freya T. Oltzen, GF Øbro 18,932
15  Freya Illum, GF Øbro 18,865
16  Helena Højbjerg Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 17,930
17  Nikoline Hedegaard, Næsby IF 17,732
18  Victoria Napora Møller Hansen, Næsby IF 17,432
19  Lola Corfixen, GF Øbro 17,033
20  Laura Vig, GF Øbro 16,564
21  Maja Lemming, Næsby IF 16,531
22  Marie Holdflod Pallesen, Skjold Gymnastik Birkerød 16,498
23  Caroline Ryder, Næsby IF 16,431
24  Laura Meier Nielsen, Næsby IF 15,064
25  Amalie Maria O`Reilly Bojsen, Ballerup GF 14,532
26  Anna Christiansen, Tåstrup IK 14,197
27  Maria Lund Esbech, Ølstykke GF 13,832
28  Bianca Rosenlund, Ballerup GF 13,765
29  Cecilie Larsen, Sorø Gymnastik Forening 12,332
30  Maja Køhler Bay, Tåstrup IK 12,231
31  Katarina Sergijenia Kondratovic, Sorø Gymnastik Forening 8,965
32  Isabella Racher , Sorø Gymnastik Forening 5,133
33  Julie Slot, Næsby IF 0,000
33  Kristina Gorry, Hjerting IF - Gymnastik 0,000
33  Laila Monserrat Ruiz, Tåstrup IK 0,000
33  Lise Bacher, Ølstykke GF 0,000
33  Signe Bagge, Hjerting IF - Gymnastik 0,000

Last Update: 18-01-2019 03:40:59