Back 

Junior Forbundsmesterskab 2.runde, Teamgym Helsinge, 21-22 maj 2016

Juniorpige – 7. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Høng GF JP 1 50,291 -
2 Eskilstrup G & IF JP 1 49,399 0,892
3 Taastrup GF JP 1 48,557 1,734
4 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 47,749 2,542
5 Teamgym-Greve JP 3 47,391 2,900
6 Gladsaxe IF JP 3 47,133 3,158
7 Sengeløse Idræt JP 1 45,329 4,962
8 Nivå GF JP 3 42,732 7,559

Juniorpige – 5. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 56,558 -
2 Farum Gymnastikforening JP 1 55,975 0,583
3 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 55,600 0,958
4 Vintersbølle GF JP 1 55,283 1,275
5 GymHelsinge JP 3 53,108 3,450
6 GF Køge Bugt JP 1 52,800 3,758
7 Randers gymnastiske Forening JP 2 52,133 4,425
8 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 51,791 4,767

Juniorpige – 3. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF JP 1 65,816 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 62,250 3,566
3 Svendborg GF JP 1 62,149 3,667
4 Hvidovre Gymnastik JP 1 59,716 6,100
5 Bellinge-Gymnasterne JP 1 59,175 6,641
6 Randers gymnastiske Forening JP 1 58,116 7,700
7 Gladsaxe IF JP 2 57,283 8,533
8 Ølstykke GF JP 2 56,075 9,741

Juniordrenge – 3. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord JD 1 51,958 -
2 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 48,565 3,393
3 Farum Gymnastikforening JD 1 46,258 5,700
4 Gladsaxe IF JD 2 42,133 9,825

Juniormix – 1. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JM 1 68,208 -
2 GHG -Teamgym Herlev JM 1 64,483 3,725
3 Ølstykke GF JM 1 63,274 4,934
4 Jerne Idrætsforening JM 1 62,199 6,009
5 Randers gymnastiske Forening JM 1 61,807 6,401
6 Gymnastik Odder JM 1 60,374 7,834
7 Ry Gymnastikforening JM 1 51,974 16,234
8 Taastrup GF JM 1 49,858 18,350
9 Vidar - Sønderborg JM 1 42,225 25,983
10 Kibæk IF JM 1 32,475 35,733

Juniorpige – 1. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF JP 1 77,941 -
2 Teamgym-Greve JP 1 77,175 0,766
3 Bolbro Gymnasterne JP 1 76,075 1,866
4 Nivå GF JP 1 74,516 3,425
5 Herlufsholm GF JP 1 72,692 5,249
6 TeamGym Aarhus JP 1 72,333 5,608
7 Springteam Sæby JP 1 70,274 7,667
8 GHG -Teamgym Herlev JP 1 65,875 12,066

Juniordrenge – 1. Division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JD 1 80,033 -
2 Ringsted IF - Gymnastik JD 1 75,441 4,592
3 Silkeborg P / D JD 1 71,841 8,192
4 Svendborg GF JD 1 70,616 9,417
5 Gadstrup Team Gym JD 1 69,441 10,592
6 Odense Gymnastik Forening JD 1 67,075 12,958
7 GF Køge Bugt JD 1 66,600 13,433
8 Gladsaxe IF JD 1 65,208 14,825

Juniorpige – 9. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF JP 4 40,741 -
2 Brejninggaard JP 1 39,375 1,366
3 FG 90 - Frederikshavn JP 2 36,808 3,933
3 Vidar - Sønderborg JP 1 36,808 3,933

Juniorpige – 8. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlev Gymnastik, HI JP 1 49,196 -
2 Helsingør GF JP 1 46,950 2,246
3 Hvidovre Gymnastik JP 2 46,775 2,421
4 GF Køge Bugt JP 2 44,900 4,296
5 GF Fjelsted-Harndrup JP 1 41,025 8,171
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 40,550 8,646
7 Farum Gymnastikforening JP 2 40,108 9,088
8 Herlev Gymnastik, HI JP 2 38,550 10,646

Juniorpige – 6. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 55,358 -
2 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 54,966 0,392
3 Silkeborg P / D JP 2 54,400 0,958
4 TeamGym Aarhus JP 3 52,275 3,083
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 2 51,691 3,667
6 Vejen GF JP 1 50,758 4,600
7 FG 90 - Frederikshavn JP 1 50,608 4,750
8 Svendborg GF JP 2 49,800 5,558

Juniorpige – 4. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gymnastik Odder JP 1 60,733 -
2 TeamGym Aarhus JP 2 59,858 0,875
3 GymHelsinge JP 2 59,350 1,383
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 1 58,274 2,459
5 GHG -Teamgym Herlev JP 2 58,216 2,517
6 Slagelse GF JP 2 57,500 3,233
7 Herlufsholm GF JP 3 56,333 4,400
8 Jyllinge Gundsømagle Idrætsforening JP 1 55,375 5,358

Juniorpige – 2. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge JP 1 69,757 -
2 Gladsaxe IF JP 1 68,574 1,183
3 Silkeborg P / D JP 1 65,449 4,308
4 Teamgym-Greve JP 2 64,975 4,782
5 Jerne Idrætsforening JP 1 63,716 6,041
6 Ølstykke GF JP 1 63,574 6,183
7 Nivå GF JP 2 63,299 6,458
8 Herlufsholm GF JP 2 60,898 8,859

Juniordrenge – 2. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge JD 1 65,066 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 62,441 2,625
3 Ringsted IF - Gymnastik JD 2 61,308 3,758
4 TeamGym Aarhus JD 2 59,891 5,175
5 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 58,941 6,125
6 Gymnastik Odder JD 1 58,174 6,892
7 Slagelse GF JD 1 55,925 9,141
8 Svendborg GF JD 2 55,866 9,200

Last Update: 18-01-2019 03:38:39