Back 

DM AGG og 1st Open Nordic Cup ,

Piger 8-10 år

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Yksi, Næsby IF 21,80
2  Team Melina, Sorø Gymnastikforening 20,23
3  Team Olympia, Espergærde IF 19,76
4  Team Enya, Farum Gymnastikforening 19,52
5  Team Augusta, Greve Gymnastik & Trampolin 19,24
6  Team Emea, Tarup - Paarup IF 17,64
7  Team Lilje, Hillerød G & IF 7,75
8  Team Fenja, Tarup - Paarup IF 7,27
9  Team Esaia, Spangsbjerg IF 6,80
10  Team Alexandra, Greve Gymnastik & Trampolin 6,28

Piger 10-12 år

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik & Trampolin 26,21
2  Team Future, Næsby IF 25,32
3  Team Aura, Espergærde IF 25,18
4  Team Estella, DHG Gymnastik 23,93
5  Team Milet, Greve Gymnastik & Trampolin 22,00
6  Team Elara, Spangsbjerg IF 20,83
7  Team Bellis, Tarup - Paarup IF 9,30
8  Team Iris, Hillerød G & IF 8,72
9  Team Palia, Munkebjerg Gymnastikforening 8,23
10  Team Liva, Greve Gymnastik & Trampolin 7,27

Piger 12-14 år

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Elina, Greve Gymnastik & Trampolin 30,21
2  Team Navona, Espergærde IF 30,14
3  Team Liona, Sorø Gymnastikforening 28,41
4  Team Tilje, Tarup - Paarup IF 24,80
5  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 24,41
6  Team Aiva, Espergærde IF 23,99
7  Team Bella, Greve Gymnastik & Trampolin 12,03
8  Team Sira, Spangsbjerg IF 11,75
9  Team Dicentra, Hillerød G & IF 11,08

Junior

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Zelda, Espergærde IF 30,27
2  Team Amelit, Greve Gymnastik & Trampolin 27,00
3  Team Fricka, DHG Gymnastik 22,03
4  Team Zenia, Hillerød G & IF 17,54
5  Team Tanith, DHG Gymnastik 16,40
6  Team Wicca, Silkeborg GF 16,00

Senior

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Luna, Greve Gymnastik & Trampolin 26,81
2  Team Embla, Espergærde IF 24,56
3  Team Aida, DHG Gymnastik 23,89
4  Team Zenith, Espergærde IF 23,17
5  Team Stevia, Gymnastikefterskolen Stevns 21,33
6  Team Sora, Farum GF 19,80
7  Team Nordik, IF Føroyar 0,00

Open Nordic Cup Junior

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Zelda, Espergærde IF, Denmark 30,27
2  Team Lidia Z, Vaasan Vasamattaret, Finland 29,66
3  Team Amelit, Greve Gymnastik & Trampolin, Denmark 27,00
4  Team Alda, Havnar Fimleikafelag, Faeroe Islands 26,29
5  Team Fricka, DHG Gymnastik; Denmark 22,03

Open Nordic Cup Senior

Kval | -- | Final
Navn Resultat
1  Team Luna, Greve Gymnastik & Trampolin 26,81
2  Team Njård Fram, Njård, Norway 25,32
3  Team Embla, Espergærde IF 24,56
4  Team Aida, DHG Gymnastik 23,89
5  Team Zenith, Espergærde IF 23,17

Last Update: 20-10-2019 09:52:08