Back 

JM & Åbent JM 2017, TeamGym Vejlby Risskov Hallen, Aarhus, 03/03 - 05/03 2017

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 HI-Skanderborg - Gym. afd. MP 1 38,199 -
2 HI-Skanderborg - Gym. afd. MP 2 34,700 3,499
3 Viborg GF MP 3 34,316 3,883
4 TeamGym Djurs IF MP 3 34,232 3,967
5 Jerne Idrætsforening MP 3 33,033 5,166
6 Vidar - Sønderborg MP 1 32,133 6,066
7 Aars Gymnastikforening MP 1 29,916 8,283
8 Hørning PULS MP 1 29,816 8,383
9 Silkeborg P / D MP 4 28,500 9,699

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 FG 90 - Frederikshavn MP 1 34,866 -
2 Gymnastik Odder MP 3 33,733 1,133
3 Ry Gymnastikforening MP 1 33,116 1,750
4 Vejen GF MP 1 32,866 2,000
5 Silkeborg P / D MP 3 32,032 2,834
6 Starup U & IF MP 1 30,183 4,683
7 FG 90 - Frederikshavn MP 2 28,266 6,600
8 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 27,783 7,083
9 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 25,716 9,150

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus MiD 1 26,549 -
2 Viborg GF MiD 1 8,382 18,167

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Starup U & IF MM 1 34,033 -
2 Aars Gymnastikforening MM 1 30,533 3,500
3 Kibæk IF MM 1 24,866 9,167

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs IF MiP 1 35,549 -
2 Gymnastik Odder MiP 1 28,383 7,166
3 Jerne Idrætsforening MiP 2 28,316 7,233
4 Viborg GF MiP 2 23,749 11,800
5 Vejen GF MiP 2 21,549 14,000
6 Vejle Gymnastik-Forening MiP 2 17,900 17,649
7 Vejlby IK (VIK) MiP 2 17,033 18,516
8 Vejle Gymnastik-Forening MiP 3 14,916 20,633
9 Jelling FS MiP 1 14,483 21,066

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MiP 1 35,166 -
2 Jerne Idrætsforening MiP 1 32,616 2,550
3 Vejen GF MiP 1 28,783 6,383
4 Springteam Sæby MiP 1 27,099 8,067
5 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 26,132 9,034
6 Starup U & IF MiP 1 25,950 9,216
7 Vejlby IK (VIK) MiP 1 25,733 9,433
8 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 25,016 10,150
9 Randers gymnastiske Forening MiP 1 18,283 16,883

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus MD 1 46,182 -
2 TeamGym Djurs IF MD 1 38,999 7,183
3 Randers gymnastiske Forening MD 1 36,999 9,183
4 TeamGym Aarhus MD 2 34,833 11,349
5 Silkeborg P / D MD 1 31,682 14,500
6 Springteam Sæby MD 1 29,066 17,116
7 Viborg GF MD 1 27,516 18,666
8 Randers gymnastiske Forening MD 2 24,849 21,333
9 Ry Gymnastikforening MD 1 24,116 22,066
10 Silkeborg P / D MD 2 19,782 26,400

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF JP 1 51,916 -
2 TeamGym Aarhus JP 1 49,599 2,317
3 Bolbro Gymnasterne MP 1 46,116 5,800
4 Bolbro Gymnasterne JP 1 45,783 6,133
5 Gladsaxe IF JP 1 44,249 7,667
6 Herlufsholm GF JP 1 43,316 8,600
7 Springteam Sæby JP 1 39,582 12,334
8 Silkeborg P / D JP 1 39,416 12,500

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JD 1 52,500 -
2 TeamGym Aarhus JD 2 38,649 13,851
3 Randers gymnastiske Forening JD 1 38,066 14,434

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JM 1 44,416 -
2 Jerne Idrætsforening JM 1 42,733 1,683
3 Farum Gymnastikforening JM 1 37,883 6,533
4 Eskilstrup G & IF JM 1 34,182 10,234
5 Vidar - Sønderborg JM 1 24,683 19,733

Seniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ollerup GF SM 1 53,316 -
2 Gjellerup Sdr. S.G. og I SM 1 43,382 9,934
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) SM 1 41,366 11,950

Seniordamer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SD 1 55,566 -
2 TeamGym Aarhus SD 1 52,316 3,250
3 TeamGym Aarhus SD 2 45,382 10,184
4 Bolbro Gymnasterne SD 3 45,233 10,333
5 Gladsaxe IF SD 2 43,599 11,967
6 Bellinge-Gymnasterne SD 1 43,566 12,000
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym SD 1 30,333 25,233

Seniorherrer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SH 1 58,332 -
2 Gjellerup Sdr. S.G. og I SH 1 57,733 0,599
3 TeamGym Aarhus SH 1 55,116 3,216
4 Gjellerup Sdr. S.G. og I SH 2 52,741 5,591
5 TeamGym Aarhus SH 2 48,950 9,382
6 Gladsaxe IF SH 2 - -

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vejen GF JP 2 31,333 -
2 Gladsaxe IF JP 4 26,050 5,283
3 HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 2 25,816 5,517
4 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 2 23,249 8,084
5 Starup U & IF JP 2 16,983 14,350
6 Kibæk IF JP 1 16,332 15,001

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 1 35,116 -
2 Vedbæk Gymnastikforening JP 2 35,032 0,084
3 Roskilde TeamGym JP 1 33,399 1,717
4 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 30,716 4,400
5 Vidar - Sønderborg JP 1 28,616 6,500
6 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 3 26,933 8,183
7 FG 90 - Frederikshavn JP 2 24,849 10,267
8 Hørning PULS JP 1 19,816 15,300

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF JP 2 40,616 -
2 Vejen GF JP 1 39,266 1,350
3 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 37,783 2,833
4 FG 90 - Frederikshavn JP 1 33,750 6,866
5 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 32,749 7,867
6 Gladsaxe IF JP 3 31,566 9,050
7 Starup U & IF JP 1 29,866 10,750
8 Farum Gymnastikforening JP 2 29,283 11,333
9 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 25,899 14,717

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JP 2 40,550 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 38,933 1,617
3 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 37,833 2,717
4 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 36,900 3,650
5 Ølstykke GF JP 2 36,466 4,084
6 Silkeborg P / D JP 2 34,799 5,751
7 Farum Gymnastikforening JP 1 34,733 5,817
8 Randers gymnastiske Forening JP 2 33,750 6,800

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs IF JP 1 47,366 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 45,266 2,100
3 Jerne Idrætsforening JP 1 43,258 4,108
4 Ølstykke GF JP 1 43,016 4,350
5 Herlufsholm GF JP 2 40,282 7,084
6 Randers gymnastiske Forening JP 1 39,416 7,950
7 Gymnastik Odder JP 1 38,766 8,600
8 TeamGym Aarhus JP 2 34,366 13,000

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening MP 1 41,416 -
2 TeamGym Djurs IF MP 2 40,599 0,817
3 Gymnastik Odder MP 2 40,216 1,200
4 Silkeborg P / D MP 2 37,500 3,916
5 Vejlby IK (VIK) MP 2 37,416 4,000
6 Jerne Idrætsforening MP 2 37,333 4,083
7 Randers gymnastiske Forening MP 2 37,250 4,166
8 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 36,582 4,834
9 Springteam Sæby MP 2 35,332 6,084

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs IF MP 1 52,899 -
2 Viborg GF MP 1 50,483 2,416
3 Vejlby IK (VIK) MP 1 47,332 5,567
4 Springteam Sæby MP 1 46,100 6,799
5 Viborg GF MP 2 46,066 6,833
6 Randers gymnastiske Forening MP 1 43,533 9,366
7 Silkeborg P / D MP 1 42,733 10,166
8 Gymnastik Odder MP 1 42,483 10,416

Last Update: 24-06-2019 18:38:07