Back 

Begynder Sjællandsmesterskaberne 2017 Helsinge, 08/04 2017

U8 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt U8D 1 15,900 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8D 1 13,100 2,800

U10 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik U10D 1 28,100 -
2 GF Køge Bugt U10D 1 22,200 5,900
3 GHG -Teamgym Herlev U10D 1 20,800 7,300
4 Gladsaxe IF U10D 1 20,500 7,600
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10D 1 20,000 8,100
6 GF Køge Bugt U10D 2 19,900 8,200
7 GF Køge Bugt U10D 3 17,850 10,250

U13 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening U13D 1 27,600 -
2 Hvidovre Gymnastik U13D 1 27,100 0,500
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13D 1 26,900 0,700
4 GF Køge Bugt U13D 1 25,800 1,800
5 Roskilde Gymnastikforening U13D 1 25,300 2,300
6 Vedbæk Gymnastikforening U13D 1 24,250 3,350
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U13D 1 23,400 4,200
8 GF Køge Bugt U13D 2 19,050 8,550
9 Hedehusene Gymnastik Forening U13D 1 17,200 10,400

U10 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 ODK København U10P 1 27,400 -
2 Slagelse GF U10P 1 24,950 2,450
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 2 24,150 3,250
4 Teamgym-Greve U10P 1 23,350 4,050
5 Lille Næstved IF U10P 2 22,550 4,850
6 Gladsaxe IF U10P 2 21,500 5,900
7 GHG -Teamgym Herlev U10P 1 20,450 6,950
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 1 20,150 7,250
9 Farum Gymnastikforening U10P 1 18,000 9,400

U10 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 1 29,950 -
2 Lille Næstved IF U10P 1 29,100 0,850
3 GF Køge Bugt U10P 1 25,350 4,600
4 Haslev TT U10P 1 25,300 4,650
5 Ringsted IF - Gymnastik U10P 1 23,550 6,400
6 Vedbæk Gymnastikforening U10P 1 23,450 6,500
7 Gladsaxe IF U10P 1 21,750 8,200
8 Ringsted IF - Gymnastik U10P 2 13,750 16,200

U8 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 ODK København U8P 1 24,050 -
2 Ringsted IF - Gymnastik U8P 1 22,400 1,650
3 Taastrup GF U8P 1 21,350 2,700
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) U8P 1 18,350 5,700
5 Teamgym-Greve U8P 1 18,100 5,950
6 Gladsaxe IF U8P 2 16,100 7,950
7 Herlufsholm GF U8P 1 15,500 8,550
8 Høng GF U8P 1 13,150 10,900

U8 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF U8P 1 24,800 -
2 GF Køge Bugt U8P 1 24,400 0,400
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8P 1 23,100 1,700
4 Ølstykke GF U8P 1 22,100 2,700
5 GF Køge Bugt U8P 2 21,950 2,850
6 Gladsaxe IF U8P 1 19,450 5,350
7 Vedbæk Gymnastikforening U8P 1 18,400 6,400
8 GHG -Teamgym Herlev U8P 1 13,950 10,850
9 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8P 2 13,250 11,550

U10 Piger – 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 3 28,450 -
2 Slagelse GF U10P 2 26,000 2,450
3 ODK København U10P 2 24,900 3,550
4 Haslev TT U10P 2 22,350 6,100
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 4 21,550 6,900
6 Helsingør GF U10P 1 20,250 8,200
7 Toreby Sundby Gymnastikforening U10P 1 20,200 8,250
8 Hvidovre Gymnastik U10P 2 19,950 8,500
9 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 3 18,100 10,350

U10 Piger – 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF U10P 1 22,900 -
2 Eskilstrup G & IF U10P 1 22,450 0,450
3 Taastrup GF U10P 1 21,900 1,000
4 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 2 21,100 1,800
5 Nivå GF U10P 1 20,800 2,100
6 Sengeløse Idræt U10P 1 19,350 3,550
7 Hvidovre Gymnastik U10P 1 19,300 3,600

U13 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge U13P 1 32,500 -
2 Himmelev-Veddelev GF (HVG) U13P 1 30,450 2,050
3 Slagelse GF U13P 2 27,450 5,050
4 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13P 2 27,200 5,300
5 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13P 1 26,900 5,600
6 Nivå GF U13P 1 26,400 6,100
7 Taastrup GF U13P 1 25,100 7,400
8 Ringsted IF - Gymnastik U13P 1 16,300 16,200

U13 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF U13P 1 31,400 -
2 Slagelse GF U13P 1 30,500 0,900
3 Vedbæk Gymnastikforening U13P 1 30,100 1,300
4 Herlev Gymnastik, HI U13P 1 28,150 3,250
5 Teamgym-Greve U13P 1 27,700 3,700
6 Hvidovre Gymnastik U13P 1 27,250 4,150
7 GHG -Teamgym Herlev U13P 1 27,200 4,200
8 Gladsaxe IF U13P 2 26,800 4,600

Last Update: 19-06-2019 21:53:50