Back 

Sjællandsmesterskaberne 2017 Farum Arena, 13/04 - 16/04 2017

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF MP 3 35,616 -
2 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 35,283 0,333
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 5 34,533 1,083
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 33,382 2,234
5 Eskilstrup G & IF MP 1 33,233 2,383
6 Farum Gymnastikforening MP 2 31,516 4,100
7 Høng GF MP 2 29,682 5,934
8 Taastrup GF MP 1 26,299 9,317

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 40,108 -
2 Herlufsholm GF MP 3 37,399 2,709
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 4 37,149 2,959
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 36,791 3,317
5 GF Køge Bugt MP 4 35,749 4,359
6 GF Køge Bugt MP 3 35,482 4,626
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 34,949 5,159
8 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 29,865 10,243

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 40,082 -
2 Farum Gymnastikforening MP 1 38,282 1,800
3 Lille Næstved IF MP 1 36,250 3,832
4 GymHelsinge MP 3 35,833 4,249
5 Lille Næstved IF MP 2 34,799 5,283
6 GHG -Teamgym Herlev MP 3 34,716 5,366
7 Slagelse GF MP 3 32,532 7,550
8 Teamgym-Greve MP 3 32,316 7,766

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym JD 2 37,899 -
2 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 32,366 5,533
3 Gladsaxe IF JD 2 31,599 6,300
4 Høng GF JD 1 22,766 15,133
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JD 1 21,157 16,742

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 46,133 -
2 Ølstykke GF JP 1 42,850 3,283
3 Herlufsholm GF JP 2 40,982 5,151
4 GymHelsinge JP 2 40,000 6,133
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 1 39,965 6,168
6 Nivå GF JP 2 39,716 6,417
7 Hvidovre Gymnastik JP 1 38,599 7,534
8 GHG -Teamgym Herlev JP 2 38,115 8,018

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev JM 1 45,516 -
2 Gladsaxe IF JM 1 43,716 1,800
3 Farum Gymnastikforening JM 1 36,066 9,450
4 Eskilstrup G & IF JM 1 34,333 11,183
5 Taastrup GF JM 1 33,815 11,701
6 Herlev Gymnastik, HI JM 1 29,849 15,667
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening JM 1 26,957 18,559

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF JP 1 53,199 -
2 Teamgym-Greve JP 1 49,832 3,367
3 GHG -Teamgym Herlev JP 1 46,999 6,200
4 Gladsaxe IF JP 1 46,432 6,767
5 Herlufsholm GF JP 1 44,615 8,584
6 Slagelse GF JP 1 44,533 8,666
7 GymHelsinge JP 1 42,866 10,333
8 Teamgym-Greve JP 2 41,549 11,650

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym JD 1 49,965 -
2 GF Køge Bugt JD 1 46,732 3,233
3 Gladsaxe IF JD 1 42,933 7,032
4 Teamgym-Greve JD 1 42,549 7,416
5 GymHelsinge JD 1 41,233 8,732
6 Slagelse GF JD 1 40,932 9,033
7 GF Præstø Fjord JD 1 38,865 11,100

Juniorpiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev JP 3 30,000 -
2 GF Køge Bugt JP 3 29,200 0,800
3 Haslev TT JP 2 26,850 3,150
4 Gladsaxe IF JP 4 24,900 5,100
5 Hvidovre Gymnastik JP 3 24,150 5,850
6 Taastrup GF JP 2 23,450 6,550

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 39,200 -
2 Roskilde TeamGym JP 1 35,400 3,800
3 Vedbæk Gymnastikforening JP 2 34,550 4,650
4 Haslev TT JP 1 34,000 5,200
5 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 32,800 6,400
6 ODK København JP 1 31,850 7,350
7 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 3 29,800 9,400
8 Høng GF JP 2 24,900 14,300
9 Gadstrup Gymnastik Forening JP 1 23,700 15,500

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt JP 2 32,550 -
2 Nivå GF JP 3 32,450 0,100
3 Hvidovre Gymnastik JP 2 31,550 1,000
4 Helsingør GF JP 1 31,350 1,200
5 Farum Gymnastikforening JP 2 28,650 3,900
6 Herlev Gymnastik, HI JP 2 27,400 5,150
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 25,050 7,500

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 39,150 -
2 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 34,150 5,000
3 Høng GF JP 1 33,700 5,450
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 2 31,450 7,700
5 Gladsaxe IF JP 3 30,550 8,600
6 Taastrup GF JP 1 30,100 9,050
7 Teamgym-Greve JP 3 29,000 10,150
8 Herlev Gymnastik, HI JP 1 27,500 11,650

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 39,150 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 39,050 0,100
3 Gladsaxe IF JP 2 38,800 0,350
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 38,450 0,700
5 Ølstykke GF JP 2 37,800 1,350
6 Slagelse GF JP 2 37,350 1,800
7 GF Køge Bugt JP 1 36,400 2,750
8 Farum Gymnastikforening JP 1 34,550 4,600

Seniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SM 1 46,750 -
2 Eskilstrup G & IF SM 1 43,100 3,650
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) SM 1 40,150 6,600

Seniordamer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym SD 1 53,300 -
2 Nivå GF SD 1 53,050 0,250
3 Teamgym-Greve SD 1 49,050 4,250
4 Gladsaxe IF SD 1 47,500 5,800
5 Gladsaxe IF SD 2 43,200 10,100

Seniorherrer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SH 1 59,200 -
2 Roskilde TeamGym SH 1 55,400 3,800
3 Ringsted IF - Gymnastik SH 1 46,475 12,725
4 Roskilde TeamGym SH 2 44,800 14,400

Micropiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 2 34,249 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 3 30,799 3,450
3 Ringsted IF - Gymnastik MiP 2 30,232 4,017
4 Farum Gymnastikforening MiP 1 27,999 6,250
5 Ølstykke GF MiP 2 27,549 6,700
6 Taastrup GF MiP 1 26,482 7,767
7 Høng GF MiP 1 24,233 10,016
8 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 1 19,066 15,183

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 33,082 -
2 GymHelsinge MiP 2 32,382 0,700
3 Ølstykke GF MiP 1 32,366 0,716
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 2 29,766 3,316
5 Vintersbølle GF MiP 1 29,632 3,450
6 Roskilde TeamGym MiP 1 29,499 3,583
7 Slagelse GF MiP 2 29,099 3,983
8 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 27,983 5,099
9 Hvidovre Gymnastik MiP 1 26,133 6,949

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiP 1 38,116 -
2 Nivå GF MiP 1 37,200 0,916
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 35,183 2,933
4 Gladsaxe IF MiP 2 33,849 4,267
5 Slagelse GF MiP 1 32,365 5,751
6 Teamgym-Greve MiP 2 31,566 6,550
7 GF Køge Bugt MiP 3 31,033 7,083
8 Helsingør GF MiP 1 30,566 7,550

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiM 1 35,299 -
2 Ølstykke GF MiM 1 34,198 1,101

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MiD 1 34,632 -
2 Roskilde TeamGym MiD 1 33,616 1,016
3 Gladsaxe IF MiD 1 32,198 2,434
4 GymHelsinge MiD 1 30,749 3,883
5 GF Køge Bugt MiD 1 30,132 4,500
6 Eskilstrup G & IF MiD 1 26,883 7,749

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 41,065 -
2 Teamgym-Greve MiP 1 38,465 2,600
3 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 38,349 2,716
4 GymHelsinge MiP 1 36,632 4,433
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 1 35,999 5,066
6 GF Køge Bugt MiP 1 34,916 6,149
7 GF Køge Bugt MiP 2 33,416 7,649
8 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 33,166 7,899

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 4 34,915 -
2 Herlufsholm GF MP 5 33,582 1,333
3 GHG -Teamgym Herlev MP 4 32,398 2,517
4 Ølstykke GF MP 3 32,033 2,882
5 Eskilstrup G & IF MP 2 31,616 3,299
6 Helsingør GF MP 3 31,482 3,433
7 Sengeløse Idræt MP 1 31,232 3,683
8 Farum Gymnastikforening MP 3 25,615 9,300
9 Fredensborg GF MP 2 21,766 13,149

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MP 4 34,366 -
2 Helsingør GF MP 2 32,432 1,934
3 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 31,199 3,167
4 Teamgym-Greve MP 4 28,600 5,766
5 Høng GF MP 3 26,932 7,434
6 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 26,766 7,600
7 Taastrup GF MP 2 26,599 7,767
8 Fredensborg GF MP 1 26,183 8,183

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 2 38,716 -
2 ODK København MP 2 35,166 3,550
3 ODK København MP 3 34,216 4,500
4 Herlev Gymnastik, HI MP 1 33,032 5,684
5 Roskilde TeamGym MP 2 30,932 7,784
6 Hvidovre Gymnastik MP 2 30,882 7,834
7 Vintersbølle GF MP 1 30,782 7,934
8 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 27,532 11,184

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF MP 2 39,899 -
2 Ølstykke GF MP 2 39,149 0,750
3 Herlufsholm GF MP 2 38,398 1,501
4 Helsingør GF MP 1 38,083 1,816
5 ODK København MP 1 36,432 3,467
6 Høng GF MP 1 36,282 3,617
7 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 35,716 4,183
8 Gladsaxe IF MP 3 33,000 6,899

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MP 2 43,115 -
2 GF Køge Bugt MP 1 41,982 1,133
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 40,432 2,683
4 Slagelse GF MP 2 40,383 2,732
5 GymHelsinge MP 2 40,299 2,816
6 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 40,249 2,866
7 Gladsaxe IF MP 2 39,665 3,450
8 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 2 30,633 12,482

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MD 2 37,850 -
2 Ølstykke GF MD 1 37,583 0,267
3 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 36,016 1,834
4 Farum Gymnastikforening MD 1 32,533 5,317
5 Ringsted IF - Gymnastik MD 2 29,500 8,350
6 Ølstykke GF MD 2 28,649 9,201
7 Gladsaxe IF MD 3 26,400 11,450
8 Taastrup GF MD 1 24,491 13,359
9 Eskilstrup G & IF MD 2 24,249 13,601
10 Teamgym-Greve MD 2 - -

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 45,983 -
2 Ølstykke GF MP 1 45,083 0,900
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 44,483 1,500
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 43,366 2,617
5 Herlufsholm GF MP 1 43,000 2,983
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 1 41,366 4,617
7 Roskilde TeamGym MP 1 40,266 5,717
8 Hvidovre Gymnastik MP 1 38,000 7,983

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge MM 1 45,516 -
2 GHG -Teamgym Herlev MM 1 45,182 0,334
3 Gladsaxe IF MM 1 45,083 0,433
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 44,316 1,200

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MD 1 45,966 -
2 Gladsaxe IF MD 1 45,866 0,100
3 Teamgym-Greve MD 1 42,099 3,867
4 GymHelsinge MD 1 37,816 8,150
5 GF Præstø Fjord MD 1 36,499 9,467
6 Gladsaxe IF MD 2 33,283 12,683
7 Eskilstrup G & IF MD 1 32,966 13,000
8 Slagelse GF MD 1 30,766 15,200

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MP 1 53,599 -
2 Teamgym-Greve MP 2 49,983 3,616
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 49,316 4,283
4 GHG -Teamgym Herlev MP 1 49,283 4,316
5 Nivå GF MP 1 47,299 6,300
6 Slagelse GF MP 1 47,199 6,400
7 Gladsaxe IF MP 1 46,832 6,767
8 GymHelsinge MP 1 45,582 8,017

Last Update: 19-06-2019 21:47:42