Back 

Micro & Mini 11-15 div. FM 2. runde 2017 Gladsaxe, 29/04 - 30/04 2017

Micropiger – 6. division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 43,316 -
2 Vejen GF MiP 2 41,432 1,884
3 Slagelse GF MiP 2 41,382 1,934
4 Taastrup GF MiP 1 41,290 2,026
5 Ringsted IF - Gymnastik MiP 1 41,266 2,050
6 Randers gymnastiske Forening MiP 1 40,633 2,683
7 Bellinge-Gymnasterne MiP 3 39,949 3,367
8 Vejlby IK (VIK) MiP 2 38,140 5,176

Micropiger – 5. division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Helsingør GF MiP 1 46,274 -
2 Viborg GF MiP 2 46,208 0,066
3 Vintersbølle GF MiP 1 45,299 0,975
4 Roskilde TeamGym MiP 1 44,391 1,883
5 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 44,015 2,259
6 Hvidovre Gymnastik MiP 1 42,991 3,283
7 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 2 39,741 6,533
8 Gymnastik Odder MiP 1 39,315 6,959

Micropiger – 4. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 2 52,016 -
2 Slagelse GF MiP 1 48,507 3,509
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 3 48,115 3,901
4 GF Køge Bugt MiP 3 46,966 5,050
5 Springteam Sæby MiP 1 45,782 6,234
6 GymHelsinge MiP 2 45,740 6,276
7 Teamgym-Greve MiP 2 45,106 6,910
8 Jerne Idrætsforening MiP 2 44,732 7,284

Micropiger – 3. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening MiP 1 51,865 -
2 Bolbro Gymnasterne MiP 2 51,641 0,224
3 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 49,532 2,333
4 Gladsaxe IF MiP 2 49,450 2,415
5 Ølstykke GF MiP 1 49,149 2,716
6 Vejlby IK (VIK) MiP 1 49,107 2,758
7 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 47,674 4,191
8 Vejen GF MiP 1 45,757 6,108

Micropiger – 2. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiP 1 57,207 -
2 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 56,949 0,258
3 Nivå GF MiP 1 55,332 1,875
4 GF Køge Bugt MiP 1 54,982 2,225
5 GF Køge Bugt MiP 2 53,282 3,925
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 1 51,965 5,242
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 51,865 5,342
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 50,732 6,475

Microdrenge - 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 51,449 -
2 Teamgym-Greve MiD 1 51,283 0,166
3 Roskilde TeamGym MiD 1 48,824 2,625
4 Gladsaxe IF MiD 1 47,966 3,483
5 GF Køge Bugt MiD 1 46,907 4,542
6 GymHelsinge MiD 1 44,956 6,493
7 TeamGym Aarhus MiD 1 43,107 8,342
8 Eskilstrup G & IF MiD 1 41,632 9,817
9 Svendborg GF MiD 1 39,883 11,566
10 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 2 36,491 14,958

Micropiger – 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MiP 1 63,499 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 62,490 1,009
3 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 59,641 3,858
4 Bolbro Gymnasterne MiP 1 59,157 4,342
5 Viborg GF MiP 1 58,281 5,218
6 TeamGym Djurs IF MiP 1 57,423 6,076
7 GymHelsinge MiP 1 55,933 7,566
8 Odense Gymnastik Forening MiP 1 55,791 7,708

Micropiger – 7. Division FM Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening MiP 1 41,000 -
2 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 40,165 0,835
3 Ølstykke GF MiP 2 39,341 1,659
4 Høng GF MiP 1 36,432 4,568
5 Jelling FS MiP 1 32,191 8,809
6 Vejle Gymnastik-Forening MiP 2 28,800 12,200
7 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 1 27,874 13,126
8 Vejle Gymnastik-Forening MiP 3 24,883 16,117

Micromix - 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiM 1 51,591 -
2 Ølstykke GF MiM 1 51,482 0,109

Minipiger – 15. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 45,940 -
2 Vintersbølle GF MP 2 42,999 2,941
3 Sengeløse Idræt MP 1 42,557 3,383
4 Høng GF MP 3 41,882 4,058
5 Farum Gymnastikforening MP 3 39,533 6,407
6 Fredensborg GF MP 1 38,566 7,374
7 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 37,782 8,158
8 Oure-Gudme IF MP 2 37,516 8,424
9 Fredensborg GF MP 2 37,041 8,899

Minipiger – 14. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlev Gymnastik, HI MP 1 51,192 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 4 48,516 2,676
3 Hvidovre Gymnastik MP 2 48,500 2,692
4 Taastrup GF MP 1 46,782 4,410
5 FG 90 - Frederikshavn MP 2 46,691 4,501
6 Eskilstrup G & IF MP 2 44,783 6,409
7 Teamgym-Greve MP 4 43,916 7,276
8 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 43,907 7,285
9 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 40,450 10,742

Minipiger – 13. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Helsingør GF MP 2 50,683 -
2 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 49,858 0,825
3 Farum Gymnastikforening MP 2 48,500 2,183
4 Høng GF MP 2 47,933 2,750
5 Helsingør GF MP 3 47,808 2,875
6 Herlufsholm GF MP 5 47,242 3,441
7 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 47,000 3,683

Minipiger – 12. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF MP 3 51,674 -
2 Roskilde TeamGym MP 2 51,091 0,583
3 Vintersbølle GF MP 1 50,482 1,192
4 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 49,924 1,750
5 Bellinge-Gymnasterne MP 4 48,549 3,125
6 Teamgym-Greve MP 3 48,491 3,183
7 Vidar - Sønderborg MP 1 48,216 3,458
8 Svendborg GF MP 2 47,399 4,275

Minipiger – 11. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Høng GF MP 1 55,416 -
2 ODK København MP 3 52,524 2,892
3 Starup U & IF MP 1 52,441 2,975
4 Springteam Sæby MP 2 51,958 3,458
5 Eskilstrup G & IF MP 1 50,816 4,600
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 2 50,266 5,150
7 Lille Næstved IF MP 2 49,499 5,917
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 47,724 7,692

Last Update: 18-01-2019 03:42:25