Back 

Mini Forbundsmesterskaber 2. runde 2017, Teamgym ,

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening MP 2 55,316 -
2 Ringsted IF - Gymnastik MP 4 53,765 1,551
3 ODK København MP 2 53,523 1,793
4 FG 90 - Frederikshavn MP 1 53,432 1,884
5 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 52,832 2,484
6 Vejen GF MP 1 51,800 3,516
7 Oure-Gudme IF MP 1 50,949 4,367
8 Nivå GF MP 3 50,024 5,292

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 56,566 -
2 Gladsaxe IF MP 3 55,432 1,134
3 Lille Næstved IF MP 1 55,324 1,242
4 GymHelsinge MP 3 54,507 2,059
5 Silkeborg P / D MP 2 54,500 2,066
6 Gymnastik Odder MP 3 54,015 2,551
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 5 53,990 2,576
8 Herlufsholm GF MP 4 53,633 2,933

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 61,340 -
2 Bellinge-Gymnasterne MP 2 59,558 1,782
3 TeamGym Djurs IF MP 2 58,224 3,116
4 Gymnastik Odder MP 2 58,158 3,182
5 Nivå GF MP 2 57,350 3,990
6 GF Køge Bugt MP 3 57,182 4,158
7 Svendborg GF MP 1 56,732 4,608
8 Randers gymnastiske Forening MP 2 56,157 5,183

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 67,182 -
2 Silkeborg P / D MP 1 65,116 2,066
3 GF Køge Bugt MP 1 63,441 3,741
4 Hvidovre Gymnastik MP 1 62,899 4,283
5 GymHelsinge MP 2 62,616 4,566
6 Slagelse GF MP 2 62,450 4,732
7 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 1 61,487 5,695
8 Gladsaxe IF MP 2 60,674 6,508

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF MD 1 58,832 -
2 GymHelsinge MD 1 57,949 0,883
3 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 56,666 2,166
4 GF Køge Bugt MD 2 54,482 4,350
5 TeamGym Aarhus MD 2 53,450 5,382
6 Silkeborg P / D MD 1 53,208 5,624
7 GF Præstø Fjord MD 2 51,849 6,983
8 Svendborg GF MD 2 50,949 7,883
9 Eskilstrup G & IF MD 1 50,425 8,407

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 70,990 -
2 Nivå GF MP 1 70,315 0,675
3 Viborg GF MP 2 69,174 1,816
4 GymHelsinge MP 1 68,691 2,299
5 Slagelse GF MP 1 67,649 3,341
6 Gladsaxe IF MP 1 67,399 3,591
7 Bellinge-Gymnasterne MP 1 66,144 4,846
8 GHG -Teamgym Herlev MP 2 66,123 4,867

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MP 3 54,517 -
2 Ry Gymnastikforening MP 1 54,050 0,467
3 TeamGym Djurs IF MP 3 53,758 0,759
4 HI-Skanderborg - Gym. afd. MP 1 53,608 0,909
5 Bellinge-Gymnasterne MP 3 51,292 3,225
6 GF Køge Bugt MP 4 50,650 3,867
7 Silkeborg P / D MP 3 49,683 4,834
8 Slagelse GF MP 3 49,041 5,476

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 2 59,050 -
2 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 57,608 1,442
3 ODK København MP 1 56,750 2,300
4 Ølstykke GF MP 2 55,316 3,734
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 4 54,483 4,567
6 GHG -Teamgym Herlev MP 3 54,008 5,042
7 Helsingør GF MP 1 53,742 5,308
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 52,308 6,742

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vejlby IK (VIK) MP 2 59,400 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 58,858 0,542
3 Herlufsholm GF MP 2 58,692 0,708
4 Farum Gymnastikforening MP 1 58,617 0,783
5 Herlufsholm GF MP 3 57,783 1,617
6 Roskilde TeamGym MP 1 57,650 1,750
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 56,983 2,417
8 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 56,817 2,583

Minidrenge – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MD 2 47,742 -
2 Ry Gymnastikforening MD 1 47,000 0,742
3 Slagelse GF MD 1 46,466 1,276
4 Viborg GF MD 1 44,967 2,775
5 Ringsted IF - Gymnastik MD 2 44,508 3,234
6 Randers gymnastiske Forening MD 2 44,200 3,542
7 Ølstykke GF MD 2 43,292 4,450
8 Taastrup GF MD 1 39,500 8,242
9 Silkeborg P / D MD 2 39,400 8,342

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MP 1 67,833 -
2 Ølstykke GF MP 1 66,742 1,091
3 Gymnastik Odder MP 1 64,916 2,917
4 Bolbro Gymnasterne MP 2 64,875 2,958
5 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 64,367 3,466
6 Springteam Sæby MP 1 64,025 3,808
7 Jerne Idrætsforening MP 1 64,008 3,825
8 Randers gymnastiske Forening MP 1 63,775 4,058

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MM 1 70,133 -
2 GHG -Teamgym Herlev MM 1 69,125 1,008
3 GymHelsinge MM 1 67,716 2,417
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 64,858 5,275
5 Starup U & IF MM 1 55,508 14,625
6 TeamGym Himmerland MM 1 46,450 23,683
7 Kibæk IF MM 1 43,850 26,283

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus MD 1 71,016 -
2 Gladsaxe IF MD 1 70,675 0,341
3 GF Køge Bugt MD 1 69,192 1,824
4 Teamgym-Greve MD 1 66,475 4,541
5 TeamGym Djurs IF MD 1 64,008 7,008
6 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 63,891 7,125
7 Svendborg GF MD 1 61,866 9,150
8 Randers gymnastiske Forening MD 1 61,691 9,325

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym-Greve MP 1 83,333 -
2 Bolbro Gymnasterne MP 1 82,741 0,592
3 TeamGym Djurs IF MP 1 78,733 4,600
4 GHG -Teamgym Herlev MP 1 75,725 7,608
5 Viborg GF MP 1 73,000 10,333
6 Teamgym-Greve MP 2 71,225 12,108
7 Vejlby IK (VIK) MP 1 71,008 12,325
8 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 67,333 16,000

Last Update: 18-01-2019 03:33:51