Back 

DM Forbundsmesterskaber Mini - Finale Greve, 13.04.13 - 14.04.13

Mini mix DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev 7 61,966 61,966
2 Odder I.G.F. 3 55,749 61,966
3 Taastrup GF 5 50,849 61,966

Mini drenge DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gadstrup Team Gym 11 61,332 61,332
2 Silkeborg P / D 10 61,090 61,332
3 Ringsted IF - Gymnastik 7 58,441 61,332
4 GymHelsinge 6 55,648 61,332
5 GHG -Teamgym Herlev 6 55,564 61,332
6 GF Køge Bugt 11 53,948 61,332
7 Odense Gymnastik Forening 1 51,449 61,332
8 Taastrup GF 3 48,740 61,332

Mini drenge 2. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF 5 50,158 50,158
2 Gladsaxe IF 17 46,891 50,158
3 Eskilstrup G & IF 5 46,433 50,158
4 Jerne IF 1 46,383 50,158
5 Svendborg GF 17 44,541 50,158
6 GF Køge Bugt 12 44,241 50,158
7 Silkeborg P / D 11 43,883 50,158
8 Ry Gymnastikforening 2 42,149 50,158

Mini drenge 3. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge 7 43,381 43,381
2 Randers gymnastiske Forening 4 42,315 43,381
3 Greve Gymnastik og Trampolin 8 40,057 43,381
4 TeamGym Aarhus 1 38,982 43,381
5 Starup U & IF 5 38,716 43,381
6 Eskilstrup G & IF 6 38,340 43,381
7 Svendborg GF 18 36,423 43,381
8 Gladsaxe IF 18 35,098 43,381

Mini drenge 4. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gym og Hop 1 36,657 36,657
2 Taastrup GF 4 31,733 36,657
3 Munkebjerg Gym og Hop 2 30,499 36,657
4 Silkeborg P / D 12 29,162 36,657
5 Svendborg GF 19 23,683 36,657

Mini pige DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne 2 68,882 68,882
2 Greve Gymnastik og Trampolin 4 67,389 68,882
3 GymHelsinge 1 66,548 68,882
4 GHG -Teamgym Herlev 1 66,082 68,882
5 Viborg GF 1 64,615 68,882
6 Silkeborg P / D 2 61,950 68,882
7 GymHelsinge 2 61,399 68,882
8 Nivå GF 4 60,364 68,882

Mini pige 2. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF 1 60,282 60,282
2 Bellinge-Gymnasterne 5 58,366 60,282
3 Bolbro Gymnasterne 10 57,782 60,282
4 Springteam Sæby 2 56,665 60,282
5 Silkeborg P / D 3 56,232 60,282
6 Jerne IF 2 56,082 60,282
7 Greve Gymnastik og Trampolin 6 55,832 60,282
8 Slagelse GF 4 54,482 60,282

Mini pige 3. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik 1 55,581 55,581
2 Vintersbølle GF 1 54,116 55,581
3 GHG -Teamgym Herlev 2 52,865 55,581
4 Odder I.G.F. 1 52,732 55,581
5 Helsingør GF 2 52,639 55,581
6 Ølstykke GF 1 52,582 55,581
7 Egedal Gymnastikforening 1 52,515 55,581
8 Silkeborg P / D 4 50,498 55,581

Mini pige 4. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF 6 52,074 52,074
2 Nivå GF 5 51,816 52,074
3 Hvidovre Gymnastik af 1937 5 51,757 52,074
4 Greve Gymnastik og Trampolin 7 51,399 52,074
5 Vejen GF 4 51,133 52,074
6 Viborg GF 2 50,532 52,074
7 Haslev TT 8 50,049 52,074
8 Taastrup GF 7 43,383 52,074

Mini pige 5. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF 10 52,499 52,499
2 Gladsaxe IF 2 50,399 52,499
3 Vejlby IK (VIK) 4 48,748 52,499
4 Ringsted IF - Gymnastik 2 48,699 52,499
5 GymHelsinge 3 47,540 52,499
6 Viborg GF 3 47,499 52,499
7 GT Bøgestrømmen 1 47,132 52,499
8 Bellinge-Gymnasterne 6 46,999 52,499

Mini pige 6. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Himmelev-Veddelev GF (HVG) 4 47,315 47,315
2 Gadstrup Team Gym 7 46,708 47,315
3 Haslev TT 9 46,600 47,315
4 Bolbro Gymnasterne 11 45,633 47,315
5 Ølstykke GF 2 45,299 47,315
6 GF Storebælt 1 44,482 47,315
7 Ry Gymnastikforening 1 44,357 47,315
8 GF Køge Bugt 1 43,841 47,315

Mini pige 7. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF 8 48,566 48,566
2 Høng GF 5 46,456 48,566
3 Randers gymnastiske Forening 1 46,400 48,566
4 Vedbæk GF 3 45,932 48,566
5 Jerne IF 3 44,549 48,566
6 Toreby Sundby Gymnastikforening 3 43,932 48,566
7 Haslev TT 10 43,691 48,566
8 Vintersbølle GF 2 42,675 48,566

Mini pige 8. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF 7 43,857 43,857
2 Randers gymnastiske Forening 2 43,582 43,857
3 IF 32 - Glostrup 1 43,566 43,857
4 FG 90 - Frederikshavn 1 43,407 43,857
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) 5 42,533 43,857
6 Gladsaxe IF 3 42,115 43,857
7 Ringsted IF - Gymnastik 3 39,582 43,857
8 Gadstrup Team Gym 8 39,382 43,857

Mini pige 9. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF 9 42,265 42,265
2 Bellinge-Gymnasterne 7 42,057 42,265
3 Springteam Sæby 4 41,783 42,265
4 GHG -Teamgym Herlev 3 41,366 42,265
5 Silkeborg P / D 5 40,365 42,265
6 Gladsaxe IF 5 39,349 42,265
7 Starup U & IF 3 39,207 42,265
8 Helsingør GF 3 35,907 42,265

Mini pige 10. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 2 45,857 45,857
2 Lille Næstved IF 1 44,149 45,857
3 Svendborg GF 11 41,616 45,857
4 Eskilstrup G & IF 1 41,207 45,857
5 Herlufsholm GF 10 40,332 45,857
6 GF Køge Bugt 8 39,949 45,857
7 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 4 39,757 45,857
8 Nivå GF 6 39,608 45,857

Mini pige 11. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) 1 43,307 43,307
2 Odder I.G.F. 2 42,191 43,307
3 Vejlby IK (VIK) 5 40,457 43,307
4 Lille Næstved IF 2 38,765 43,307
5 Randers gymnastiske Forening 3 38,541 43,307
6 Bellinge-Gymnasterne 8 38,474 43,307
7 Gladsaxe IF 4 36,524 43,307
8 Taastrup GF 8 34,457 43,307

Mini pige 12. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D 7 38,875 38,875
2 Farum Gymnastikforening 1 37,482 38,875
3 Vejle Gymnastik-Forening 2 35,907 38,875
4 Nivå GF 7 35,775 38,875
5 Silkeborg P / D 8 34,133 38,875
6 Silkeborg P / D 6 33,333 38,875
7 Slagelse GF 8 33,116 38,875
8 GF Køge Bugt 10 32,662 38,875

Mini pige 13. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Fensmark 2 36,157 36,157
2 Viborg GF 7 34,041 36,157
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) 2 32,099 36,157
4 GF Køge Bugt 9 30,107 36,157
5 HI - Gymnastik Herlev 2 28,765 36,157
6 Silkeborg P / D 9 27,849 36,157
7 HI - Gymnastik Herlev 3 24,924 36,157

Last Update: 18-01-2019 03:31:29