Back 

DM Forbundsmesterskaber Mini - Finale Greve, 13.04.13 - 14.04.13

Mini pige DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne 2 68,882 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin 4 67,389 1,493
3 GymHelsinge 1 66,548 2,334
4 GHG -Teamgym Herlev 1 66,082 2,800
5 Viborg GF 1 64,615 4,267
6 Silkeborg P / D 2 61,950 6,932
7 GymHelsinge 2 61,399 7,483
8 Nivå GF 4 60,364 8,518

Mini drenge DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gadstrup Team Gym 11 61,332 -
2 Silkeborg P / D 10 61,090 0,242
3 Ringsted IF - Gymnastik 7 58,441 2,891
4 GymHelsinge 6 55,648 5,684
5 GHG -Teamgym Herlev 6 55,564 5,768
6 GF Køge Bugt 11 53,948 7,384
7 Odense Gymnastik Forening 1 51,449 9,883
8 Taastrup GF 3 48,740 12,592

Mini mix DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev 7 61,966 -
2 Odder I.G.F. 3 55,749 6,217
3 Taastrup GF 5 50,849 11,117

Mini drenge 2. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF 5 50,158 -
2 Gladsaxe IF 17 46,891 3,267
3 Eskilstrup G & IF 5 46,433 3,725
4 Jerne IF 1 46,383 3,775
5 Svendborg GF 17 44,541 5,617
6 GF Køge Bugt 12 44,241 5,917
7 Silkeborg P / D 11 43,883 6,275
8 Ry Gymnastikforening 2 42,149 8,009

Mini drenge 3. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge 7 43,381 -
2 Randers gymnastiske Forening 4 42,315 1,066
3 Greve Gymnastik og Trampolin 8 40,057 3,324
4 TeamGym Aarhus 1 38,982 4,399
5 Starup U & IF 5 38,716 4,665
6 Eskilstrup G & IF 6 38,340 5,041
7 Svendborg GF 18 36,423 6,958
8 Gladsaxe IF 18 35,098 8,283

Mini drenge 4. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gym og Hop 1 36,657 -
2 Taastrup GF 4 31,733 4,924
3 Munkebjerg Gym og Hop 2 30,499 6,158
4 Silkeborg P / D 12 29,162 7,495
5 Svendborg GF 19 23,683 12,974

Mini pige 2. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF 1 60,282 -
2 Bellinge-Gymnasterne 5 58,366 1,916
3 Bolbro Gymnasterne 10 57,782 2,500
4 Springteam Sæby 2 56,665 3,617
5 Silkeborg P / D 3 56,232 4,050
6 Jerne IF 2 56,082 4,200
7 Greve Gymnastik og Trampolin 6 55,832 4,450
8 Slagelse GF 4 54,482 5,800

Mini pige 3. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik 1 55,581 -
2 Vintersbølle GF 1 54,116 1,465
3 GHG -Teamgym Herlev 2 52,865 2,716
4 Odder I.G.F. 1 52,732 2,849
5 Helsingør GF 2 52,639 2,942
6 Ølstykke GF 1 52,582 2,999
7 Egedal Gymnastikforening 1 52,515 3,066
8 Silkeborg P / D 4 50,498 5,083

Mini pige 4. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF 6 52,074 -
2 Nivå GF 5 51,816 0,258
3 Hvidovre Gymnastik af 1937 5 51,757 0,317
4 Greve Gymnastik og Trampolin 7 51,399 0,675
5 Vejen GF 4 51,133 0,941
6 Viborg GF 2 50,532 1,542
7 Haslev TT 8 50,049 2,025
8 Taastrup GF 7 43,383 8,691

Mini pige 5. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF 10 52,499 -
2 Gladsaxe IF 2 50,399 2,100
3 Vejlby IK (VIK) 4 48,748 3,751
4 Ringsted IF - Gymnastik 2 48,699 3,800
5 GymHelsinge 3 47,540 4,959
6 Viborg GF 3 47,499 5,000
7 GT Bøgestrømmen 1 47,132 5,367
8 Bellinge-Gymnasterne 6 46,999 5,500

Mini pige 6. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Himmelev-Veddelev GF (HVG) 4 47,315 -
2 Gadstrup Team Gym 7 46,708 0,607
3 Haslev TT 9 46,600 0,715
4 Bolbro Gymnasterne 11 45,633 1,682
5 Ølstykke GF 2 45,299 2,016
6 GF Storebælt 1 44,482 2,833
7 Ry Gymnastikforening 1 44,357 2,958
8 GF Køge Bugt 1 43,841 3,474

Mini pige 7. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF 8 48,566 -
2 Høng GF 5 46,456 2,110
3 Randers gymnastiske Forening 1 46,400 2,166
4 Vedbæk GF 3 45,932 2,634
5 Jerne IF 3 44,549 4,017
6 Toreby Sundby Gymnastikforening 3 43,932 4,634
7 Haslev TT 10 43,691 4,875
8 Vintersbølle GF 2 42,675 5,891

Mini pige 8. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF 7 43,857 -
2 Randers gymnastiske Forening 2 43,582 0,275
3 IF 32 - Glostrup 1 43,566 0,291
4 FG 90 - Frederikshavn 1 43,407 0,450
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) 5 42,533 1,324
6 Gladsaxe IF 3 42,115 1,742
7 Ringsted IF - Gymnastik 3 39,582 4,275
8 Gadstrup Team Gym 8 39,382 4,475

Mini pige 9. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF 9 42,265 -
2 Bellinge-Gymnasterne 7 42,057 0,208
3 Springteam Sæby 4 41,783 0,482
4 GHG -Teamgym Herlev 3 41,366 0,899
5 Silkeborg P / D 5 40,365 1,900
6 Gladsaxe IF 5 39,349 2,916
7 Starup U & IF 3 39,207 3,058
8 Helsingør GF 3 35,907 6,358

Mini pige 10. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 2 45,857 -
2 Lille Næstved IF 1 44,149 1,708
3 Svendborg GF 11 41,616 4,241
4 Eskilstrup G & IF 1 41,207 4,650
5 Herlufsholm GF 10 40,332 5,525
6 GF Køge Bugt 8 39,949 5,908
7 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 4 39,757 6,100
8 Nivå GF 6 39,608 6,249

Mini pige 11. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) 1 43,307 -
2 Odder I.G.F. 2 42,191 1,116
3 Vejlby IK (VIK) 5 40,457 2,850
4 Lille Næstved IF 2 38,765 4,542
5 Randers gymnastiske Forening 3 38,541 4,766
6 Bellinge-Gymnasterne 8 38,474 4,833
7 Gladsaxe IF 4 36,524 6,783
8 Taastrup GF 8 34,457 8,850

Mini pige 12. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D 7 38,875 -
2 Farum Gymnastikforening 1 37,482 1,393
3 Vejle Gymnastik-Forening 2 35,907 2,968
4 Nivå GF 7 35,775 3,100
5 Silkeborg P / D 8 34,133 4,742
6 Silkeborg P / D 6 33,333 5,542
7 Slagelse GF 8 33,116 5,759
8 GF Køge Bugt 10 32,662 6,213

Mini pige 13. Division Forbundsmesterskaber Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Fensmark 2 36,157 -
2 Viborg GF 7 34,041 2,116
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) 2 32,099 4,058
4 GF Køge Bugt 9 30,107 6,050
5 HI - Gymnastik Herlev 2 28,765 7,392
6 Silkeborg P / D 9 27,849 8,308
7 HI - Gymnastik Herlev 3 24,924 11,233

Last Update: 19-06-2019 21:46:26