Back 

DM og Forbundsmesterskaber Ynglinge Odense, 18.05.13-19.05.13

Ynglinge pige DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 1 77,166 77,166
2 Bolbro Gymnasterne 6 73,666 77,166
3 Herlufsholm GF 4 70,975 77,166
4 Gladsaxe IF 6 70,550 77,166
5 Bellinge-Gymnasterne 2 67,895 77,166
6 Gadstrup Team Gym 5 66,075 77,166
7 Viborg GF 5 63,900 77,166
8 Ringsted IF - Gymnastik 10 60,375 77,166

Ynglinge mix DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gadstrup Team Gym 6 71,983 71,983
2 Eskilstrup G & IF 3 60,566 71,983
3 Randers gymnastiske Forening 11 58,091 71,983
4 Odder I.G.F. 5 57,391 71,983
5 VIDAR - Sønderborg 1 50,074 71,983

Ynglinge drenge DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym HG 11 81,975 81,975
2 Svendborg GF 1 80,458 81,975
3 Gjellerup Sdr. S.G. og I 3 80,433 81,975
4 TeamGym Aarhus 6 77,825 81,975
5 Silkeborg P / D 1 64,283 81,975
6 Svendborg GF 2 62,541 81,975

Senior Dame DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 13 78,116 78,116
2 Bolbro Gymnasterne 3 77,891 78,116
3 Gladsaxe IF 14 71,566 78,116
4 Bellinge-Gymnasterne 1 69,708 78,116
5 Bolbro Gymnasterne 5 64,283 78,116
6 Slagelse GF 1 63,658 78,116
7 TeamGym Aarhus 10 58,250 78,116
8 Silkeborg P / D 18 57,516 78,116
9 Gadstrup Gymnastik Forening 4 57,383 78,116
10 Ollerup Gymnastikforening 3 55,175 78,116

Senior Mix DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin 3 76,079 76,079
2 Ollerup Gymnastikforening 1 71,341 76,079
3 Taastrup GF 14 52,666 76,079

Senior Herre DM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gjellerup Sdr. S.G. og I 1 94,600 94,600
2 Svendborg GF 5 90,141 94,600
3 TeamGym Aarhus 7 88,066 94,600
4 TeamGym HG 13 84,579 94,600
5 Gjellerup Sdr. S.G. og I 2 79,591 94,600
6 Gadstrup Team Gym 4 79,458 94,600
7 Odense Gymnastik Forening 5 75,500 94,600
8 Svendborg GF 6 72,958 94,600
9 Ringsted IF - Gymnastik 6 72,341 94,600
10 Ollerup Gymnastikforening 5 67,800 94,600
11 Ollerup Gymnastikforening 4 61,025 94,600

Ynglinge pige 2. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF 5 61,466 61,466
2 Bolbro Gymnasterne 7 61,174 61,466
3 Nivå GF 1 60,433 61,466
4 Oure-Gudme Idrætsforening (GS-Gudme) 1 59,049 61,466
5 Springteam Sæby 5 58,291 61,466
6 Ølstykke GF 11 57,725 61,466
7 TeamGym Aarhus 9 57,416 61,466
8 Bolbro Gymnasterne 8 53,074 61,466

Ynglinge pige 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vedbæk GF 1 54,933 54,933
2 Slagelse GF 2 53,600 54,933
3 Vejen GF 1 52,800 54,933
4 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6 52,745 54,933
5 Gladsaxe IF 7 50,058 54,933
6 Hvidovre Gymnastik af 1937 4 49,316 54,933
7 TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7 45,308 54,933
8 Farum Gymnastikforening 3 33,966 54,933

Last Update: 23-03-2019 06:30:56