Back 

MTV miesten ja nuorten SM-kilpailut ja JunnuGym finaali + Stara, Jyväskylä Jyväskylä, 2020-11-06

1. luokka 2. luokka 3. luokka 4. luokka (eliitti) 4. luokka (kilpa) 5. luokka (nuoremmat) SM (miehet), 6-ottelu SM (miehet), Telinefinaalit SM (nuoret) Telinefinaalit SM (nuoret), 6-ottelu Stara 1. luokka joukkuekilpailu 2. luokka joukkuekilpailu 3. luokka joukkuekilpailu 4. luokka joukkuekilpailu 5. luokka joukkuekilpailu SM-miehet joukkuekilpailu SM-nuoret joukkuekilpailu
SM (miehet), Telinefinaalit
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Yhteensä
Erotus
1
2
Kirmes Oskar
Espoon Telinetaiturit
12,800
D: 5,3
E: 7,900
ND: 0,40
11,900
D: 5,50
E: 6,400
13,000
D: 4,90
E: 8,100
11,933
D: 5,20
E: 6,733
13,166
62,799
FX
12,800
D: 5,3
E: 7,900
ND: 0,40
PH
11,900
D: 5,5
E: 6,400
SR
13,000
D: 4,9
E: 8,100
VT
PB
11,933
D: 5,2
E: 6,733
HB
13,166
D: 4,7
E: 8,466
2
42
Kanerva Tarmo
Tampereen Sisu
13,433
D: 5,2
E: 8,233
12,166
D: 4,90
E: 7,266
12,966
D: 4,50
E: 8,466
11,933
D: 4,70
E: 7,233
12,300
62,798
0,001
FX
13,433
D: 5,2
E: 8,233
PH
12,166
D: 4,9
E: 7,266
SR
12,966
D: 4,5
E: 8,466
VT
PB
11,933
D: 4,7
E: 7,233
HB
12,300
D: 4,5
E: 7,800
3
5
Kirmes Robert
Espoon Telinetaiturit
14,100
D: 5,5
E: 8,600
10,333
D: 4,30
E: 6,033
12,900
D: 4,90
E: 8,000
11,700
D: 4,80
E: 6,900
12,566
61,599
1,200
FX
14,100
D: 5,5
E: 8,600
PH
10,333
D: 4,3
E: 6,033
SR
12,900
D: 4,9
E: 8,000
VT
PB
11,700
D: 4,8
E: 6,900
HB
12,566
D: 4,6
E: 7,966
4
65
Koski Elias
Voimisteluseura Helsinki VSH
10,200
D: 5,1
E: 5,400
ND: 0,30
12,266
D: 5,30
E: 6,966
11,733
D: 4,90
E: 6,833
12,566
D: 5,10
E: 7,466
12,900
59,665
3,134
FX
10,200
D: 5,1
E: 5,400
ND: 0,30
PH
12,266
D: 5,3
E: 6,966
SR
11,733
D: 4,9
E: 6,833
VT
PB
12,566
D: 5,1
E: 7,466
HB
12,900
D: 5,2
E: 7,700
5
46
Lappalainen Pyry
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,200
D: 4,6
E: 5,600
10,000
D: 3,50
E: 6,500
13,066
13,066/12,233
D: 4,0/3,6
E: 9,066/8,633
33,266
29,533
FX
10,200
D: 4,6
E: 5,600
PH

SR
10,000
D: 3,5
E: 6,500
VT
13,066
13,066/12,233
D: 4,0/3,6
E: 9,066/8,633
PB

HB

6
66
Jääskeläinen Anton
Voimisteluseura Helsinki VSH
10,833
D: 3,10
E: 7,733
11,766
D: 4,10
E: 7,666
9,033
31,632
31,167
FX

PH

SR
10,833
D: 3,1
E: 7,733
VT
PB
11,766
D: 4,1
E: 7,666
HB
9,033
D: 3,0
E: 6,033
7
40
Palmroth Patrick
Tampereen Sisu
12,000
D: 5,5
E: 6,500
13,600
13,600/12,866
D: 4,4/4,0
E: 9,200/8,866
25,600
37,199
FX
12,000
D: 5,5
E: 6,500
PH

SR

VT
13,600
13,600/12,866
D: 4,4/4,0
E: 9,200/8,866
PB

HB

8
18
Makkonen Leevi
Espoon Telinetaiturit
12,166
D: 4,50
E: 7,666
12,900
12,900/12,866
D: 5,2/4,0
E: 7,800/8,866
ND: 0,10 / -
25,066
37,733
FX

PH

SR
12,166
D: 4,5
E: 7,666
VT
12,900
12,900/12,866
D: 5,2/4,0
E: 7,800/8,866
ND: 0,10/0,00
PB

HB

9
3
Woivalin Emil
Espoon Telinetaiturit
12,133
D: 4,9
E: 7,233
12,533
D: 4,20
E: 8,333
24,666
38,133
FX
12,133
D: 4,9
E: 7,233
PH

SR

VT
PB
12,533
D: 4,2
E: 8,333
HB

10
1
Soravuo Emil
Espoon Telinetaiturit
14,233
D: 6,0
E: 8,233
14,233
48,566
FX
14,233
D: 6,0
E: 8,233
PH

SR

VT
PB

HB

11
4
Kukkonen Joonas
Espoon Telinetaiturit
13,366
D: 5,60
E: 7,766
13,366
49,433
FX

PH

SR
13,366
D: 5,6
E: 7,766
VT
PB

HB

12
63
Kanerva Juho
Turun Urheiluliitto telinevoimistelujaosto
13,333
D: 5,40
E: 7,933
13,333
49,466
FX

PH
13,333
D: 5,4
E: 7,933
SR

VT
PB

HB

13
39
Titov Pavel
Jyväskylän Voimistelijat-79
12,866
D: 5,60
E: 7,266
12,866
49,933
FX

PH
12,866
D: 5,6
E: 7,266
SR

VT
PB

HB

14
64
Lamberg Aaro
Voimisteluseura Helsinki VSH
12,600
12,600/14,066
D: 4,0/4,8
E: 8,600/9,266
12,600
50,199
FX

PH

SR

VT
12,600
12,600/14,066
D: 4,0/4,8
E: 8,600/9,266
PB

HB

15
6
Niemi Miro
Espoon Telinetaiturit
12,533
D: 5,00
E: 7,533
12,533
50,266
FX

PH
12,533
D: 5,0
E: 7,533
SR

VT
PB

HB

16
74
Päivänen Jimi
Voimisteluseura Helsinki VSH
12,200
D: 5,30
E: 6,900
12,200
50,599
FX

PH
12,200
D: 5,3
E: 6,900
SR

VT
PB

HB

17
69
Isojoki Eerik
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
62,799
FX

PH

SR

VT
PB

HB

17
50
Lahti Eetu
Jyväskylän Voimistelijat-79
62,799
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
1
Soravuo Emil, Espoon Telinetaiturit

6,0

8,233

Q
14,233

2
5
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

5,5

8,600

Q
14,100

0,133
3
42
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

5,2

8,233

Q
13,433

0,800
4
2
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,3

7,900

0,4
Q
12,800

1,433
5
3
Woivalin Emil, Espoon Telinetaiturit

4,9

7,233

Q
12,133

2,100
6
40
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

5,5

6,500

Q
12,000

2,233
7
46
Lappalainen Pyry, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,6

5,600

Q
10,200

4,033
7
65
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,1

5,400

0,3
Q
10,200

4,033
9
50
Lahti Eetu, Jyväskylän Voimistelijat-79



q

14,233
9
69
Isojoki Eerik, Oulun Pyrintö voimistelujaosto



q

14,233
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
63
Kanerva Juho, Turun Urheiluliitto telinevoimistelujaosto

5,4

7,933

Q
13,333

2
39
Titov Pavel, Jyväskylän Voimistelijat-79

5,6

7,266

Q
12,866

0,467
3
6
Niemi Miro, Espoon Telinetaiturit

5,0

7,533

Q
12,533

0,800
4
65
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,3

6,966

Q
12,266

1,067
5
74
Päivänen Jimi, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,3

6,900

Q
12,200

1,133
6
42
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,9

7,266

Q
12,166

1,167
7
2
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,5

6,400

Q
11,900

1,433
8
5
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,3

6,033

Q
10,333

3,000
9
66
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH



q

13,333
9
3
Woivalin Emil, Espoon Telinetaiturit



q

13,333
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
4
Kukkonen Joonas, Espoon Telinetaiturit

5,6

7,766

Q
13,366

2
2
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,9

8,100

Q
13,000

0,366
3
42
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,5

8,466

Q
12,966

0,400
4
5
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,9

8,000

Q
12,900

0,466
5
18
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit

4,5

7,666

Q
12,166

1,200
6
65
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,9

6,833

Q
11,733

1,633
7
66
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,1

7,733

Q
10,833

2,533
8
46
Lappalainen Pyry, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,5

6,500

Q
10,000

3,366
9
3
Woivalin Emil, Espoon Telinetaiturit



q

13,366
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
64
Lamberg Aaro, Voimisteluseura Helsinki VSH


4,0
4,8


8,600
9,266



Q
13,333
12,600
14,066

2
40
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu


4,4
4,0


9,200
8,866



Q
13,233
13,600
12,866

0,100
3
18
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit


5,2
4,0


7,800
8,866


0,1
Q
12,883
12,900
12,866

0,450
4
46
Lappalainen Pyry, Jyväskylän Voimistelijat-79


4,0
3,6


9,066
8,633



Q
12,649
13,066
12,233

0,684
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
65
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,1

7,466

Q
12,566

2
3
Woivalin Emil, Espoon Telinetaiturit

4,2

8,333

Q
12,533

0,033
3
42
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,7

7,233

Q
11,933

0,633
3
2
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,2

6,733

Q
11,933

0,633
5
66
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,1

7,666

Q
11,766

0,800
6
5
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,8

6,900

Q
11,700

0,866
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,7

8,466

Q
13,166

2
65
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,2

7,700

Q
12,900

0,266
3
5
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,6

7,966

Q
12,566

0,600
4
42
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,5

7,800

Q
12,300

0,866
5
66
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,0

6,033

Q
9,033

4,133
6
3
Woivalin Emil, Espoon Telinetaiturit



Q

13,166
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus

Last Update: 23.5.2024 20.41.05
SX
SM
MD
XL
XXL