Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttö, Turku Turku, 2023-05-26

B-luokka nuoremmat B-luokka vanhemmat C-luokka nuoremmat C-luokka vanhemmat D-luokka nuoremmat D-luokka vanhemmat E-luokka F-luokka nuoremmat F-luokka vanhemmat G-luokka H-luokka MJL 1. luokka MJL 2.lk MJL 3.lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-joukkuekilpailu C-joukkuekilpailu D-joukkuekilpailu E-joukkuekilpailu F-joukkuekilpailu MJL1-joukkuekilpailu MJL2-joukkuekilpailu MJL3-joukkuekilpailu
D-joukkuekilpailu
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
Pyrkivä Gymnastics
- Kuusela Saara
- Sinisalo Luna
- Enberg Pihla
- Ilvander Siru
- Salokannel Ilona
- Virtanen Myy
- Iljamo Cecilia
- Aalto Amanda
- Olenius Ilona
- Lehtonen Kerttu
- Heikkinen Peppi
- Haanpää Helka
- Särs Sofia
29,200
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9,5-10
9,5-10
9,5-10
9-9,5
9-9,5
9-9,5
9,5-10
9,5-10
9,5-10

27,800
8-8,5
6-7
6-7
9-9,5
8-8,5
8-8,5
8-8,5
7-7,5
8,5-9
8-8,5
9-9,5
9-9,5

27,800
7,5-8
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8-8,5
8,5-9
7-7,5
8-8,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5

26,700
7,5-8
8-8,5
8-8,5
7,5-8
8,5-9
8,5-9
8-8,5
7-7,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8,5-9

111,500
IV
IV
IV
VI
V
VI
IV
IV
VII
VI
VII
VII
0,000
0,000
2
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
- Kelander Anni
- Muurimäki Saana
- Männikkö Enni
- Niskakoski Saimi
- Tervonen Emma
- Griguich Sofia
- Eskelinen Julia
- Koskinen Catarina
- Kaikkonen Kaisa
- Ryhänen Elea
28,800
9,5-10
9-9,5
9-9,5
9-9,5
9,5-10
9,5-10
8,5-9
9-9,5
9-9,5
9,5-10
26,100
8-8,5
8-8,5
7,5-8
8-8,5
9-9,5
8,5-9
6-7
8-8,5
6-7
6-7
26,550
7,5-8
8,5-9
8,5-9
6-7
9-9,5
8,5-9
7-7,5
8,5-9
7-7,5
8-8,5
26,200
8,5-9
8,5-9
8,5-9
8-8,5
8,5-9
8,5-9
7-7,5
8-8,5
7-7,5
7,5-8
107,650
IV
V
IV
IV
VII
VI
II
V
II
III
0,000
3
Espoon Telinetaiturit
- Kanerva Saana
- Fagerholm Ada
- Ilander Ines
26,000
8,5-9
8-8,5
8,5-9
22,800
8-8,5
8-8,5
6-7
24,200
7-7,5
8,5-9
7,5-8
23,800
8,5-9
7,5-8
7,5-8
96,800
IV
IV
III
0,000
4
Porin Tarmo voimistelujaosto
- Nieminen Aava
- Tähkänen Maria
- Luotonen Ella
- Peltomäki Lotta
- Stenbacka Anna
25,850
7,5-8
8,5-9
8-8,5
8,5-9

22,800
7,5-8
7,5-8
6-7
7-7,5

25,000
8-8,5
8-8,5
8-8,5
alle 6

23,100
8-8,5
8-8,5
6-7
6-7

96,750
IV
IV
II
I
0,000
0,000
5
Turun Urheiluliitto Voimistelu
- Holkko Hilma
- Nieminen Nelli
- Rautelainen Anni
- Beqiri Jonida
27,350
9-9,5
8,5-9
9-9,5

23,150
7-7,5
7-7,5
8-8,5

21,000
9-9,5
6-7
alle 6

24,500
8-8,5
7,5-8
8-8,5

96,000
V
III
III
0,000
0,000
6
Tampereen Voimistelijat
- Salo Saana
- Salminen Sofi
- Kaukola Hilla
- Matikka Minea
- Luoma Aada
- Patrikainen Aino
27,100
9-9,5
9-9,5
8-8,5


8,5-9
22,150
7-7,5
7-7,5
6-7
7,5-8
alle 6
7-7,5
22,650
7-7,5
8-8,5
alle 6
6-7

7-7,5
23,700
7-7,5
7,5-8
7,5-8
8-8,5
7-7,5
7,5-8
95,600
III
IV
I
I
I
III
0,000
7
Gymnastics Åland
- Blomqvist Hedvig
- Kahnberg Elin
- Nordberg Tyra
- Lundsten Ingrid
- Berglund Linnea
28,050
9-9,5

9-9,5
8,5-9
9-9,5
19,500
7-7,5

alle 6
6-7
6-7
22,050
8,5-9

6-7
6-7
6-7
22,100
8-8,5

7-7,5
6-7
6-7
91,700
IV
0,000
II
I
II
0,000
8
Raision Jumpparit
- Alin Lilja
- Hotanen Milla
16,300
8-8,5
8-8,5
11,000
alle 6
alle 6
11,250
6-7
alle 6
12,700
6-7
6-7
51,250
I
I
0,000
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus

Last Update: 16.4.2024 19.57.58
SX
SM
MD
XL
XXL