Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttö, Turku Turku, 2023-05-26

B-luokka nuoremmat B-luokka vanhemmat C-luokka nuoremmat C-luokka vanhemmat D-luokka nuoremmat D-luokka vanhemmat E-luokka F-luokka nuoremmat F-luokka vanhemmat G-luokka H-luokka MJL 1. luokka MJL 2.lk MJL 3.lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-joukkuekilpailu C-joukkuekilpailu D-joukkuekilpailu E-joukkuekilpailu F-joukkuekilpailu MJL1-joukkuekilpailu MJL2-joukkuekilpailu MJL3-joukkuekilpailu
B-luokka nuoremmat
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
71
Tammila Aida-Elma
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
VII
VT
9-9,5
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
9-9,5
2
76
Suomi Essi
Pyrkivä Gymnastics
9,5-10
9-9,5
9-9,5
9-9,5
VII
VT
9,5-10
UB
9-9,5
BB
9-9,5
FX
9-9,5
3
73
Salmela Pihla
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
VII
VT
9-9,5
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
3
77
Kiviniemi Aava
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
VII
VT
9-9,5
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
5
3
Kelander Noora
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
VII
VT
8,5-9
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
6
13
Alavesa Ada
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,5-10
8,5-9
8,5-9
9-9,5
VII
VT
9,5-10
UB
8,5-9
BB
8,5-9
FX
9-9,5
7
72
Moisio Lilja
Pyrkivä Gymnastics
9,5-10
8,5-9
8-8,5
9,5-10
VII
VT
9,5-10
UB
8,5-9
BB
8-8,5
FX
9,5-10
8
6
Masalin Miona
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9
VI
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
8,5-9
FX
8,5-9
9
74
Meriläinen Mila
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
VI
VT
9-9,5
UB
8,5-9
BB
8,5-9
FX
8,5-9
10
65
Haverinen Saimi
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
8,5-9
8-8,5
9-9,5
V
VT
8,5-9
UB
8,5-9
BB
8-8,5
FX
9-9,5
11
7
Kulmala Miila
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
8-8,5
8,5-9
8-8,5
V
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
8,5-9
FX
8-8,5
11
5
Riekkinen Iisa
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
8-8,5
8-8,5
8,5-9
V
VT
8,5-9
UB
8-8,5
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
11
Riutta Iiris
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
8-8,5
8,5-9
8,5-9
V
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
8,5-9
FX
8,5-9
11
61
Kallio Ellen
Tampereen Voimistelijat
9-9,5
7,5-8
8-8,5
8,5-9
IV
VT
9-9,5
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
70
Karhunen Isla
Tampereen Voimistelijat
9-9,5
7-7,5
8-8,5
9-9,5
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
8-8,5
FX
9-9,5
11
10
Kärkkäinen Elle
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
8,5-9
7,5-8
8-8,5
IV
VT
8-8,5
UB
8,5-9
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
2
Lassila Enni
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
7-7,5
8,5-9
8-8,5
IV
VT
9-9,5
UB
7-7,5
BB
8,5-9
FX
8-8,5
11
66
Malminen Silja
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
7,5-8
8-8,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
9
Mäkitie Iina
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
7,5-8
8-8,5
8-8,5
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
75
Rauhansuu Unna
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7,5-8
7-7,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
8,5-9
11
14
Virtanen Tianna
Porin Tarmo voimistelujaosto
8-8,5
7-7,5
7,5-8
8,5-9
IV
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
7,5-8
FX
8,5-9
11
68
Piispa Emilia
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
6-7
7-7,5
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7-7,5
FX
7,5-8
11
62
Veijanen Elmiina
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
6-7
7,5-8
7-7,5
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7-7,5
11
1
Abrams Filippa
Pargas Idrottsförening
8,5-9
6-7
6-7
7-7,5
II
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
6-7
FX
7-7,5
11
15
Erkhova Nika
Porin Tarmo voimistelujaosto
7,5-8
7-7,5
6-7
7,5-8
II
VT
7,5-8
UB
7-7,5
BB
6-7
FX
7,5-8
11
63
Koivula Lilja
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
6-7
7-7,5
7-7,5
II
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
7-7,5
FX
7-7,5
11
8
Salonen Ellen
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
6-7
7-7,5
7,5-8
II
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
7-7,5
FX
7,5-8
11
4
Tervonen Iida
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8-8,5
alle 6
8-8,5
7-7,5
II
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
7-7,5
11
67
Vuorela Laura
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
7-7,5
alle 6
7,5-8
II
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
alle 6
FX
7,5-8
11
69
Kähkönen Anni
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
alle 6
6-7
7-7,5
I
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
6-7
FX
7-7,5
11
64
Talja Venla
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
7-7,5
alle 6
6-7
I
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
alle 6
FX
6-7
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
13
Alavesa Ada, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9,5-10

1
72
Moisio Lilja, Pyrkivä Gymnastics

9,5-10

1
76
Suomi Essi, Pyrkivä Gymnastics

9,5-10

4
73
Salmela Pihla, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

5
71
Tammila Aida-Elma, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

6
6
Masalin Miona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

7
61
Kallio Ellen, Tampereen Voimistelijat

9-9,5

7
77
Kiviniemi Aava, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

7
2
Lassila Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

10
70
Karhunen Isla, Tampereen Voimistelijat

9-9,5

11
7
Kulmala Miila, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

11
74
Meriläinen Mila, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

11
11
Riutta Iiris, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

11
1
Abrams Filippa, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
65
Haverinen Saimi, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
3
Kelander Noora, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
66
Malminen Silja, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
9
Mäkitie Iina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
68
Piispa Emilia, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
75
Rauhansuu Unna, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
5
Riekkinen Iisa, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
62
Veijanen Elmiina, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
63
Koivula Lilja, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
69
Kähkönen Anni, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
10
Kärkkäinen Elle, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
8
Salonen Ellen, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
64
Talja Venla, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
4
Tervonen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
14
Virtanen Tianna, Porin Tarmo voimistelujaosto

8-8,5

11
67
Vuorela Laura, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
15
Erkhova Nika, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
3
Kelander Noora, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

2
76
Suomi Essi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

3
73
Salmela Pihla, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

4
77
Kiviniemi Aava, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

5
71
Tammila Aida-Elma, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

6
13
Alavesa Ada, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

7
65
Haverinen Saimi, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

7
72
Moisio Lilja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

9
74
Meriläinen Mila, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

10
10
Kärkkäinen Elle, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
7
Kulmala Miila, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
6
Masalin Miona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
5
Riekkinen Iisa, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
11
Riutta Iiris, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
61
Kallio Ellen, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
66
Malminen Silja, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
9
Mäkitie Iina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
75
Rauhansuu Unna, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
15
Erkhova Nika, Porin Tarmo voimistelujaosto

7-7,5

11
70
Karhunen Isla, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
2
Lassila Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
64
Talja Venla, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
14
Virtanen Tianna, Porin Tarmo voimistelujaosto

7-7,5

11
67
Vuorela Laura, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
1
Abrams Filippa, Pargas Idrottsförening

6-7

11
63
Koivula Lilja, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
68
Piispa Emilia, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
8
Salonen Ellen, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

6-7

11
62
Veijanen Elmiina, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
69
Kähkönen Anni, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
4
Tervonen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
71
Tammila Aida-Elma, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

2
76
Suomi Essi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

3
77
Kiviniemi Aava, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

4
13
Alavesa Ada, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

4
73
Salmela Pihla, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

6
74
Meriläinen Mila, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

7
3
Kelander Noora, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

7
7
Kulmala Miila, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

9
2
Lassila Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

9
6
Masalin Miona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

9
11
Riutta Iiris, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
65
Haverinen Saimi, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
61
Kallio Ellen, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
70
Karhunen Isla, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
66
Malminen Silja, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
72
Moisio Lilja, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
9
Mäkitie Iina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
5
Riekkinen Iisa, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
4
Tervonen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
10
Kärkkäinen Elle, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
62
Veijanen Elmiina, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
14
Virtanen Tianna, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

11
63
Koivula Lilja, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
68
Piispa Emilia, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
75
Rauhansuu Unna, Pyrkivä Gymnastics

7-7,5

11
8
Salonen Ellen, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
1
Abrams Filippa, Pargas Idrottsförening

6-7

11
15
Erkhova Nika, Porin Tarmo voimistelujaosto

6-7

11
69
Kähkönen Anni, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
64
Talja Venla, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
67
Vuorela Laura, Tampereen Voimistelijat

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
72
Moisio Lilja, Pyrkivä Gymnastics

9,5-10

2
77
Kiviniemi Aava, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

3
71
Tammila Aida-Elma, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

4
3
Kelander Noora, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

5
76
Suomi Essi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

6
70
Karhunen Isla, Tampereen Voimistelijat

9-9,5

6
73
Salmela Pihla, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

8
13
Alavesa Ada, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

9
65
Haverinen Saimi, Tampereen Voimistelijat

9-9,5

10
6
Masalin Miona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
61
Kallio Ellen, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
66
Malminen Silja, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
74
Meriläinen Mila, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
75
Rauhansuu Unna, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
5
Riekkinen Iisa, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
11
Riutta Iiris, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
14
Virtanen Tianna, Porin Tarmo voimistelujaosto

8,5-9

11
7
Kulmala Miila, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
10
Kärkkäinen Elle, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
2
Lassila Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
9
Mäkitie Iina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
15
Erkhova Nika, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

11
68
Piispa Emilia, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
8
Salonen Ellen, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
67
Vuorela Laura, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
1
Abrams Filippa, Pargas Idrottsförening

7-7,5

11
63
Koivula Lilja, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
69
Kähkönen Anni, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
4
Tervonen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
62
Veijanen Elmiina, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
64
Talja Venla, Tampereen Voimistelijat

6-7

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
Abrams Filippa, Pargas Idrottsförening

13
Alavesa Ada, Turun Urheiluliitto Voimistelu

15
Erkhova Nika, Porin Tarmo voimistelujaosto

65
Haverinen Saimi, Tampereen Voimistelijat

61
Kallio Ellen, Tampereen Voimistelijat

70
Karhunen Isla, Tampereen Voimistelijat

3
Kelander Noora, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

77
Kiviniemi Aava, Pyrkivä Gymnastics

63
Koivula Lilja, Tampereen Voimistelijat

7
Kulmala Miila, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

69
Kähkönen Anni, Tampereen Voimistelijat

10
Kärkkäinen Elle, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

2
Lassila Enni, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

66
Malminen Silja, Tampereen Voimistelijat

6
Masalin Miona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

74
Meriläinen Mila, Pyrkivä Gymnastics

72
Moisio Lilja, Pyrkivä Gymnastics

9
Mäkitie Iina, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

68
Piispa Emilia, Tampereen Voimistelijat

75
Rauhansuu Unna, Pyrkivä Gymnastics

5
Riekkinen Iisa, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

11
Riutta Iiris, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

73
Salmela Pihla, Pyrkivä Gymnastics

8
Salonen Ellen, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

76
Suomi Essi, Pyrkivä Gymnastics

64
Talja Venla, Tampereen Voimistelijat

71
Tammila Aida-Elma, Pyrkivä Gymnastics

4
Tervonen Iida, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

62
Veijanen Elmiina, Tampereen Voimistelijat

14
Virtanen Tianna, Porin Tarmo voimistelujaosto

67
Vuorela Laura, Tampereen Voimistelijat


Last Update: 26.5.2024 19.42.21
SX
SM
MD
XL
XXL