Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttö, Turku Turku, 2023-05-26

B-luokka nuoremmat B-luokka vanhemmat C-luokka nuoremmat C-luokka vanhemmat D-luokka nuoremmat D-luokka vanhemmat E-luokka F-luokka nuoremmat F-luokka vanhemmat G-luokka H-luokka MJL 1. luokka MJL 2.lk MJL 3.lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-joukkuekilpailu C-joukkuekilpailu D-joukkuekilpailu E-joukkuekilpailu F-joukkuekilpailu MJL1-joukkuekilpailu MJL2-joukkuekilpailu MJL3-joukkuekilpailu
B-luokka vanhemmat
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
11
Saarinen Venla
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,5-10
9-9,5
9,5-10
9-9,5
VII
VT
9,5-10
UB
9-9,5
BB
9,5-10
FX
9-9,5
2
15
Ihamäki Elle
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9-9,5
9-9,5
8,5-9
9-9,5
VII
VT
9-9,5
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
3
17
Hohtari Minttu
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9,5-10
8,5-9
9-9,5
8,5-9
VII
VT
9,5-10
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
8,5-9
4
16
Back Bea
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9-9,5
8,5-9
9-9,5
8,5-9
VII
VT
9-9,5
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
8,5-9
5
77
Hallamaa Liina
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9-9,5
VII
VT
8,5-9
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
9-9,5
6
13
Ylinen Telma
Turun Urheiluliitto Voimistelu
8,5-9
9-9,5
8,5-9
9-9,5
VI
VT
8,5-9
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
7
74
Rauhansuu Aina
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
8,5-9
9-9,5
9-9,5
VI
VT
9-9,5
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
9-9,5
8
75
Hakamäki Sonja
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8,5-9
VI
VT
8,5-9
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
8,5-9
9
79
Aaltonen Eevi
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8-8,5
9-9,5
9-9,5
VI
VT
8,5-9
UB
8-8,5
BB
9-9,5
FX
9-9,5
10
4
Laurén Sofia
Pargas Idrottsförening
8,5-9
8,5-9
9-9,5
8,5-9
VI
VT
8,5-9
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
8,5-9
11
85
Saarinen Lilja
Porin Tarmo voimistelujaosto
9-9,5
7,5-8
9-9,5
8,5-9
VI
VT
9-9,5
UB
7,5-8
BB
9-9,5
FX
8,5-9
11
7
Ekqvist Minea
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9-9,5
8-8,5
8,5-9
8-8,5
V
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
8,5-9
FX
8-8,5
11
76
Hämäläinen Iida
Pyrkivä Gymnastics
8-8,5
8,5-9
8,5-9
8,5-9
V
VT
8-8,5
UB
8,5-9
BB
8,5-9
FX
8,5-9
11
6
Luoma Alisia
Tampereen Voimistelijat
9,5-10
8-8,5
8-8,5
8,5-9
V
VT
9,5-10
UB
8-8,5
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
14
Mikkola Pinja
Turun Urheiluliitto Voimistelu
6-7
9-9,5
8,5-9
9-9,5
V
VT
6-7
UB
9-9,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
11
12
Korpi Iida
Turun Urheiluliitto Voimistelu
8-8,5
7-7,5
8,5-9
9-9,5
IV
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
8,5-9
FX
9-9,5
11
3
Kulmala Sara
Pargas Idrottsförening
8,5-9
7-7,5
8,5-9
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
7-7,5
BB
8,5-9
FX
8,5-9
11
83
Ojala Iida-Liisa
Porin Tarmo voimistelujaosto
8,5-9
7,5-8
8-8,5
8,5-9
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
8-8,5
FX
8,5-9
11
72
Ranta-Pere Nita
Kokemäen Naisvoimistelijat
8,5-9
7-7,5
8-8,5
8-8,5
IV
VT
8,5-9
UB
7-7,5
BB
8-8,5
FX
8-8,5
11
82
Sabbatini Giulia
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7-7,5
7,5-8
9-9,5
IV
VT
8,5-9
UB
7-7,5
BB
7,5-8
FX
9-9,5
11
73
Salmio Saimi
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7,5-8
9-9,5
8-8,5
IV
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
9-9,5
FX
8-8,5
11
78
Suvanto Ilona
Pyrkivä Gymnastics
9-9,5
6-7
8,5-9
9-9,5
IV
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
8,5-9
FX
9-9,5
11
86
Eko Iida
Raision Jumpparit
9-9,5
alle 6
8,5-9
8-8,5
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
8,5-9
FX
8-8,5
11
1
Kaskinen Sofia
Liikuntaseura Pori
8-8,5
7-7,5
8-8,5
7,5-8
III
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
8-8,5
FX
7,5-8
11
71
Leino Ava-Eeda
Kokemäen Naisvoimistelijat
8,5-9
alle 6
7,5-8
8-8,5
III
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
9
Mallius Armi
Turun Urheiluliitto Voimistelu
8,5-9
6-7
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
81
Manninen Lilja
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
alle 6
8,5-9
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
8,5-9
FX
7,5-8
11
2
Heinänen Lotta
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
8,5-9
alle 6
8-8,5
7,5-8
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
7,5-8
11
69
Lepistö Aino
Kokemäen Naisvoimistelijat
8-8,5
alle 6
7-7,5
8-8,5
II
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
8-8,5
11
70
Paassilta Veera
Kokemäen Naisvoimistelijat
8,5-9
alle 6
7,5-8
8-8,5
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7,5-8
FX
8-8,5
11
8
Virtala Elle
Turun Urheiluliitto Voimistelu
8,5-9
alle 6
8-8,5
7,5-8
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
8-8,5
FX
7,5-8
11
80
Kivi Helka
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8,5-9
8-8,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
8,5-9
FX
8-8,5
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
17
Hohtari Minttu, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9,5-10

2
11
Saarinen Venla, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9,5-10

3
6
Luoma Alisia, Tampereen Voimistelijat

9,5-10

4
16
Back Bea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

4
15
Ihamäki Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

4
85
Saarinen Lilja, Porin Tarmo voimistelujaosto

9-9,5

7
78
Suvanto Ilona, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

8
7
Ekqvist Minea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

9
86
Eko Iida, Raision Jumpparit

9-9,5

10
74
Rauhansuu Aina, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

11
79
Aaltonen Eevi, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
75
Hakamäki Sonja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
77
Hallamaa Liina, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
2
Heinänen Lotta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

11
80
Kivi Helka, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
3
Kulmala Sara, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
4
Laurén Sofia, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
71
Leino Ava-Eeda, Kokemäen Naisvoimistelijat

8,5-9

11
9
Mallius Armi, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
81
Manninen Lilja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
83
Ojala Iida-Liisa, Porin Tarmo voimistelujaosto

8,5-9

11
70
Paassilta Veera, Kokemäen Naisvoimistelijat

8,5-9

11
72
Ranta-Pere Nita, Kokemäen Naisvoimistelijat

8,5-9

11
82
Sabbatini Giulia, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
73
Salmio Saimi, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
8
Virtala Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
13
Ylinen Telma, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
76
Hämäläinen Iida, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
1
Kaskinen Sofia, Liikuntaseura Pori

8-8,5

11
12
Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8-8,5

11
69
Lepistö Aino, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
14
Mikkola Pinja, Turun Urheiluliitto Voimistelu

6-7

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
14
Mikkola Pinja, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

2
15
Ihamäki Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

3
13
Ylinen Telma, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

4
11
Saarinen Venla, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

5
16
Back Bea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

5
17
Hohtari Minttu, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

7
77
Hallamaa Liina, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

8
75
Hakamäki Sonja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

9
76
Hämäläinen Iida, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

9
4
Laurén Sofia, Pargas Idrottsförening

8,5-9

9
74
Rauhansuu Aina, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
79
Aaltonen Eevi, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
7
Ekqvist Minea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8-8,5

11
6
Luoma Alisia, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
83
Ojala Iida-Liisa, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

11
85
Saarinen Lilja, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

11
73
Salmio Saimi, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
1
Kaskinen Sofia, Liikuntaseura Pori

7-7,5

11
12
Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu

7-7,5

11
3
Kulmala Sara, Pargas Idrottsförening

7-7,5

11
72
Ranta-Pere Nita, Kokemäen Naisvoimistelijat

7-7,5

11
82
Sabbatini Giulia, Pyrkivä Gymnastics

7-7,5

11
9
Mallius Armi, Turun Urheiluliitto Voimistelu

6-7

11
78
Suvanto Ilona, Pyrkivä Gymnastics

6-7

11
86
Eko Iida, Raision Jumpparit

alle 6

11
2
Heinänen Lotta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

alle 6

11
80
Kivi Helka, Pyrkivä Gymnastics

11
71
Leino Ava-Eeda, Kokemäen Naisvoimistelijat

alle 6

11
69
Lepistö Aino, Kokemäen Naisvoimistelijat

alle 6

11
81
Manninen Lilja, Pyrkivä Gymnastics

alle 6

11
70
Paassilta Veera, Kokemäen Naisvoimistelijat

alle 6

11
8
Virtala Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
11
Saarinen Venla, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9,5-10

2
77
Hallamaa Liina, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

3
4
Laurén Sofia, Pargas Idrottsförening

9-9,5

4
75
Hakamäki Sonja, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

4
17
Hohtari Minttu, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

6
79
Aaltonen Eevi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

6
74
Rauhansuu Aina, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

6
85
Saarinen Lilja, Porin Tarmo voimistelujaosto

9-9,5

9
16
Back Bea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

9
73
Salmio Saimi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

11
86
Eko Iida, Raision Jumpparit

8,5-9

11
7
Ekqvist Minea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
76
Hämäläinen Iida, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
15
Ihamäki Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
80
Kivi Helka, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
12
Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
3
Kulmala Sara, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
81
Manninen Lilja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
14
Mikkola Pinja, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
78
Suvanto Ilona, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
13
Ylinen Telma, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
2
Heinänen Lotta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

11
1
Kaskinen Sofia, Liikuntaseura Pori

8-8,5

11
6
Luoma Alisia, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

11
83
Ojala Iida-Liisa, Porin Tarmo voimistelujaosto

8-8,5

11
72
Ranta-Pere Nita, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
8
Virtala Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8-8,5

11
71
Leino Ava-Eeda, Kokemäen Naisvoimistelijat

7,5-8

11
9
Mallius Armi, Turun Urheiluliitto Voimistelu

7,5-8

11
70
Paassilta Veera, Kokemäen Naisvoimistelijat

7,5-8

11
82
Sabbatini Giulia, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
69
Lepistö Aino, Kokemäen Naisvoimistelijat

7-7,5

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
11
Saarinen Venla, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

1
78
Suvanto Ilona, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

1
13
Ylinen Telma, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

4
12
Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

4
14
Mikkola Pinja, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

6
77
Hallamaa Liina, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

6
15
Ihamäki Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

8
79
Aaltonen Eevi, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

8
82
Sabbatini Giulia, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

10
74
Rauhansuu Aina, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

11
16
Back Bea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
75
Hakamäki Sonja, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
17
Hohtari Minttu, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8,5-9

11
76
Hämäläinen Iida, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

11
3
Kulmala Sara, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
4
Laurén Sofia, Pargas Idrottsförening

8,5-9

11
6
Luoma Alisia, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

11
83
Ojala Iida-Liisa, Porin Tarmo voimistelujaosto

8,5-9

11
85
Saarinen Lilja, Porin Tarmo voimistelujaosto

8,5-9

11
86
Eko Iida, Raision Jumpparit

8-8,5

11
7
Ekqvist Minea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8-8,5

11
80
Kivi Helka, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
71
Leino Ava-Eeda, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
69
Lepistö Aino, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
70
Paassilta Veera, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
72
Ranta-Pere Nita, Kokemäen Naisvoimistelijat

8-8,5

11
73
Salmio Saimi, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

11
2
Heinänen Lotta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

11
1
Kaskinen Sofia, Liikuntaseura Pori

7,5-8

11
9
Mallius Armi, Turun Urheiluliitto Voimistelu

7,5-8

11
81
Manninen Lilja, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

11
8
Virtala Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

7,5-8

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
79
Aaltonen Eevi, Pyrkivä Gymnastics

16
Back Bea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

86
Eko Iida, Raision Jumpparit

7
Ekqvist Minea, Turun Urheiluliitto Voimistelu

75
Hakamäki Sonja, Pyrkivä Gymnastics

77
Hallamaa Liina, Pyrkivä Gymnastics

2
Heinänen Lotta, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

17
Hohtari Minttu, Turun Urheiluliitto Voimistelu

76
Hämäläinen Iida, Pyrkivä Gymnastics

15
Ihamäki Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1
Kaskinen Sofia, Liikuntaseura Pori

80
Kivi Helka, Pyrkivä Gymnastics

12
Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3
Kulmala Sara, Pargas Idrottsförening

4
Laurén Sofia, Pargas Idrottsförening

71
Leino Ava-Eeda, Kokemäen Naisvoimistelijat

69
Lepistö Aino, Kokemäen Naisvoimistelijat

6
Luoma Alisia, Tampereen Voimistelijat

9
Mallius Armi, Turun Urheiluliitto Voimistelu

81
Manninen Lilja, Pyrkivä Gymnastics

14
Mikkola Pinja, Turun Urheiluliitto Voimistelu

83
Ojala Iida-Liisa, Porin Tarmo voimistelujaosto

70
Paassilta Veera, Kokemäen Naisvoimistelijat

72
Ranta-Pere Nita, Kokemäen Naisvoimistelijat

74
Rauhansuu Aina, Pyrkivä Gymnastics

85
Saarinen Lilja, Porin Tarmo voimistelujaosto

11
Saarinen Venla, Turun Urheiluliitto Voimistelu

82
Sabbatini Giulia, Pyrkivä Gymnastics

73
Salmio Saimi, Pyrkivä Gymnastics

78
Suvanto Ilona, Pyrkivä Gymnastics

8
Virtala Elle, Turun Urheiluliitto Voimistelu

13
Ylinen Telma, Turun Urheiluliitto Voimistelu


Last Update: 26.5.2024 21.11.33
SX
SM
MD
XL
XXL