Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä näyttö, Turku Turku, 2023-05-26

B-luokka nuoremmat B-luokka vanhemmat C-luokka nuoremmat C-luokka vanhemmat D-luokka nuoremmat D-luokka vanhemmat E-luokka F-luokka nuoremmat F-luokka vanhemmat G-luokka H-luokka MJL 1. luokka MJL 2.lk MJL 3.lk Naisten näyttö Tyttöjen näyttö B-joukkuekilpailu C-joukkuekilpailu D-joukkuekilpailu E-joukkuekilpailu F-joukkuekilpailu MJL1-joukkuekilpailu MJL2-joukkuekilpailu MJL3-joukkuekilpailu
Naisten näyttö
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
42
Montell Malla
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
12,400
12,400/11,950
D: 3,6/3,4
E: 8,800/8,550
11,866
D: 4,60
DV: 2,5 CR: 2,0 CV: 0,1
E: 7,266
11,333
D: 4,10
DV: 2,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,233
12,200
D: 4,20
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 8,000
47,799
VT
12,400
12,400/11,950
D: 3,6/3,4
E: 8,800/8,550
UB
11,866
D: 4,6
E: 7,266
BB
11,333
D: 4,1
E: 7,233
FX
12,200
D: 4,2
E: 8,000
2
2
Vättö Olivia
Espoon Telinetaiturit
12,950
12,950/-
D: 4,2/-
E: 8,750/-
9,900
D: 4,70
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,1
E: 5,200
11,866
D: 4,70
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,1
E: 7,166
12,350
D: 4,80
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,2
E: 7,650
ND: 0,10
47,066
0,733
VT
12,950
12,950/-
D: 4,2/-
E: 8,750/-
UB
9,900
D: 4,7
E: 5,200
BB
11,866
D: 4,7
E: 7,166
FX
12,350
D: 4,8
E: 7,650
ND: 0,10
3
8
Kivekäs Sofia
Espoon Telinetaiturit
11,900
11,900/-
D: 3,4/-
E: 8,500/-
10,866
D: 3,50
DV: 2,0 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,366
11,266
D: 4,10
DV: 2,1 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,166
12,000
D: 4,20
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,800
46,032
1,767
VT
11,900
11,900/-
D: 3,4/-
E: 8,500/-
UB
10,866
D: 3,5
E: 7,366
BB
11,266
D: 4,1
E: 7,166
FX
12,000
D: 4,2
E: 7,800
4
7
Männikkö Nella
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
12,050
12,050/11,450
D: 3,4/3,6
E: 8,650/7,850
10,766
D: 3,40
DV: 1,9 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,366
11,200
D: 4,20
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,100
ND: 0,10
11,650
D: 3,90
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,750
45,666
2,133
VT
12,050
12,050/11,450
D: 3,4/3,6
E: 8,650/7,850
UB
10,766
D: 3,4
E: 7,366
BB
11,200
D: 4,2
E: 7,100
ND: 0,10
FX
11,650
D: 3,9
E: 7,750
5
43
Antila Minea
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
12,050
12,050/-
D: 3,6/-
E: 8,450/-
10,033
D: 2,20
DV: 1,7 CR: 0,5 CV: 0,0
E: 7,833
11,600
D: 3,90
DV: 2,4 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,700
10,950
D: 4,30
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,650
44,633
3,166
VT
12,050
12,050/-
D: 3,6/-
E: 8,450/-
UB
10,033
D: 2,2
E: 7,833
BB
11,600
D: 3,9
E: 7,700
FX
10,950
D: 4,3
E: 6,650
6
41
Antila Misella
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
12,150
12,150/-
D: 3,2/-
E: 8,950/-
9,766
D: 4,40
DV: 2,4 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,366
12,000
D: 4,40
DV: 2,4 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,600
10,500
D: 4,60
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,900
44,416
3,383
VT
12,150
12,150/-
D: 3,2/-
E: 8,950/-
UB
9,766
D: 4,4
E: 5,366
BB
12,000
D: 4,4
E: 7,600
FX
10,500
D: 4,6
E: 5,900
7
6
Sipilä Anna
Tampereen Voimistelijat
12,150
12,150/10,950
D: 3,4/3,6
E: 8,750/7,650
ND: 0,00 / 0,30
10,733
D: 3,60
DV: 2,5 CR: 1,0 CV: 0,1
E: 7,133
9,466
D: 4,30
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,166
11,750
D: 4,60
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,250
ND: 0,10
44,099
3,700
VT
12,150
12,150/10,950
D: 3,4/3,6
E: 8,750/7,650
ND: 0,00/0,30
UB
10,733
D: 3,6
E: 7,133
BB
9,466
D: 4,3
E: 5,166
FX
11,750
D: 4,6
E: 7,250
ND: 0,10
8
45
Halme Nanna
Taipumattomat
11,800
11,800/11,950
D: 3,6/3,4
E: 8,200/8,550
8,866
D: 1,30
DV: 1,3 CR: 0,0 CV: 0,0
E: 7,566
10,800
D: 4,00
DV: 2,0 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,800
11,850
D: 4,20
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,650
43,316
4,483
VT
11,800
11,800/11,950
D: 3,6/3,4
E: 8,200/8,550
UB
8,866
D: 1,3
E: 7,566
BB
10,800
D: 4,0
E: 6,800
FX
11,850
D: 4,2
E: 7,650
9
44
Ekstrand Stina
Gymnastics Åland
11,050
11,050/-
D: 3,4/-
E: 7,950/-
ND: 0,30 / 0,00
9,500
D: 1,70
DV: 1,2 CR: 0,5 CV: 0,0
E: 7,800
11,466
D: 3,90
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,566
11,000
D: 3,40
DV: 1,9 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,600
43,016
4,783
VT
11,050
11,050/-
D: 3,4/-
E: 7,950/-
ND: 0,30/0,00
UB
9,500
D: 1,7
E: 7,800
BB
11,466
D: 3,9
E: 7,566
FX
11,000
D: 3,4
E: 7,600
10
9
Talvinen Stella
Turun Urheiluliitto Voimistelu
12,300
12,300/11,250
D: 3,4/3,6
E: 8,900/7,650
9,000
D: 1,40
DV: 1,4 CR: 0,0 CV: 0,0
E: 7,600
9,933
D: 2,40
DV: 1,4 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 7,533
11,400
D: 4,30
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 7,500
ND: 0,40
42,633
5,166
VT
12,300
12,300/11,250
D: 3,4/3,6
E: 8,900/7,650
UB
9,000
D: 1,4
E: 7,600
BB
9,933
D: 2,4
E: 7,533
FX
11,400
D: 4,3
E: 7,500
ND: 0,40
11
5
Siikala Neelia
Espoon Telinetaiturit
11,150
11,150/-
D: 3,4/-
E: 7,750/-
9,233
D: 2,90
DV: 1,9 CR: 1,0 CV: 0,0
E: 6,333
9,866
D: 3,60
DV: 2,0 CR: 1,5 CV: 0,1
E: 6,266
10,600
D: 3,90
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 6,700
40,849
6,950
VT
11,150
11,150/-
D: 3,4/-
E: 7,750/-
UB
9,233
D: 2,9
E: 6,333
BB
9,866
D: 3,6
E: 6,266
FX
10,600
D: 3,9
E: 6,700
12
3
Nieminen Anna-Sofia
Turun Urheiluliitto Voimistelu
11,650
11,650/-
D: 3,4/-
E: 8,350/-
ND: 0,10 / 0,00
8,233
D: 1,40
DV: 1,4 CR: 0,0 CV: 0,0
E: 6,833
9,833
D: 3,20
DV: 1,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,633
10,200
D: 3,00
DV: 1,5 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 7,200
39,916
7,883
VT
11,650
11,650/-
D: 3,4/-
E: 8,350/-
ND: 0,10/0,00
UB
8,233
D: 1,4
E: 6,833
BB
9,833
D: 3,2
E: 6,633
FX
10,200
D: 3,0
E: 7,200
13
46
Sjöström Kajsa
Gymnastics Åland
9,266
D: 2,90
DV: 1,4 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,366
9,150
D: 3,20
DV: 1,7 CR: 1,5 CV: 0,0
E: 6,250
ND: 0,30
18,416
29,383
VT
UB

BB
9,266
D: 2,9
E: 6,366
FX
9,150
D: 3,2
E: 6,250
ND: 0,30
14
4
Vuorikoski Anni
Espoon Telinetaiturit
8,133
D: 5,00
DV: 2,9 CR: 2,0 CV: 0,1
E: 3,433
ND: 0,30
10,166
D: 4,50
DV: 2,5 CR: 2,0 CV: 0,0
E: 5,766
ND: 0,10
18,299
29,500
VT
UB
8,133
D: 5,0
E: 3,433
ND: 0,30
BB
10,166
D: 4,5
E: 5,766
ND: 0,10
FX

15
48
Karlsson Nora
Gymnastics Åland
9,200
D: 1,30
DV: 1,3 CR: 0,0 CV: 0,0
E: 7,900
9,200
38,599
VT
UB
9,200
D: 1,3
E: 7,900
BB

FX

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
42
Montell Malla, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


3,6
3,4


8,800
8,550




12,175
12,400
11,950

2
45
Halme Nanna, Taipumattomat


3,6
3,4


8,200
8,550




11,875
11,800
11,950

0,300
3
9
Talvinen Stella, Turun Urheiluliitto Voimistelu


3,4
3,6


8,900
7,650




11,775
12,300
11,250

0,400
4
7
Männikkö Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa


3,4
3,6


8,650
7,850




11,750
12,050
11,450

0,425
5
6
Sipilä Anna, Tampereen Voimistelijat


3,4
3,6


8,750
7,650



0,3

11,550
12,150
10,950

0,625
6
2
Vättö Olivia, Espoon Telinetaiturit


4,2


8,750




6,475
12,950

5,700
7
41
Antila Misella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


3,2


8,950




6,075
12,150

6,100
8
43
Antila Minea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


3,6


8,450




6,025
12,050

6,150
9
8
Kivekäs Sofia, Espoon Telinetaiturit


3,4


8,500




5,950
11,900

6,225
10
3
Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu


3,4


8,350


0,1

5,825
11,650

6,350
11
5
Siikala Neelia, Espoon Telinetaiturit


3,4


7,750




5,575
11,150

6,600
12
44
Ekstrand Stina, Gymnastics Åland


3,4


7,950


0,3

5,525
11,050

6,650
13
4
Vuorikoski Anni, Espoon Telinetaiturit










Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
42
Montell Malla, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,6
DV: 2,5 CR: 2,0 CV: 0,1

7,266


11,866

2
8
Kivekäs Sofia, Espoon Telinetaiturit

3,5
DV: 2,0 CR: 1,5 CV: 

7,366


10,866

1,000
3
7
Männikkö Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

3,4
DV: 1,9 CR: 1,5 CV: 

7,366


10,766

1,100
4
6
Sipilä Anna, Tampereen Voimistelijat

3,6
DV: 2,5 CR: 1,0 CV: 0,1

7,133


10,733

1,133
5
43
Antila Minea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,2
DV: 1,7 CR: 0,5 CV: 

7,833


10,033

1,833
6
2
Vättö Olivia, Espoon Telinetaiturit

4,7
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,1

5,200


9,900

1,966
7
41
Antila Misella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,4
DV: 2,4 CR: 2,0 CV: 

5,366


9,766

2,100
8
44
Ekstrand Stina, Gymnastics Åland

1,7
DV: 1,2 CR: 0,5 CV: 

7,800


9,500

2,366
9
5
Siikala Neelia, Espoon Telinetaiturit

2,9
DV: 1,9 CR: 1,0 CV: 

6,333


9,233

2,633
10
48
Karlsson Nora, Gymnastics Åland

1,3
DV: 1,3 CR:  CV: 

7,900


9,200

2,666
11
9
Talvinen Stella, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,4
DV: 1,4 CR:  CV: 

7,600


9,000

2,866
12
45
Halme Nanna, Taipumattomat

1,3
DV: 1,3 CR:  CV: 

7,566


8,866

3,000
13
3
Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu

1,4
DV: 1,4 CR:  CV: 

6,833


8,233

3,633
14
4
Vuorikoski Anni, Espoon Telinetaiturit

5,0
DV: 2,9 CR: 2,0 CV: 0,1

3,433

0,3

8,133

3,733
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
41
Antila Misella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,4
DV: 2,4 CR: 2,0 CV: 

7,600


12,000

2
2
Vättö Olivia, Espoon Telinetaiturit

4,7
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,1

7,166


11,866

0,134
3
43
Antila Minea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,9
DV: 2,4 CR: 1,5 CV: 

7,700


11,600

0,400
4
44
Ekstrand Stina, Gymnastics Åland

3,9
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 

7,566


11,466

0,534
5
42
Montell Malla, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,1
DV: 2,1 CR: 2,0 CV: 

7,233


11,333

0,667
6
8
Kivekäs Sofia, Espoon Telinetaiturit

4,1
DV: 2,1 CR: 2,0 CV: 

7,166


11,266

0,734
7
7
Männikkö Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

4,2
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 

7,100

0,1

11,200

0,800
8
45
Halme Nanna, Taipumattomat

4,0
DV: 2,0 CR: 2,0 CV: 

6,800


10,800

1,200
9
4
Vuorikoski Anni, Espoon Telinetaiturit

4,5
DV: 2,5 CR: 2,0 CV: 

5,766

0,1

10,166

1,834
10
9
Talvinen Stella, Turun Urheiluliitto Voimistelu

2,4
DV: 1,4 CR: 1,0 CV: 

7,533


9,933

2,067
11
5
Siikala Neelia, Espoon Telinetaiturit

3,6
DV: 2,0 CR: 1,5 CV: 0,1

6,266


9,866

2,134
12
3
Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,2
DV: 1,7 CR: 1,5 CV: 

6,633


9,833

2,167
13
6
Sipilä Anna, Tampereen Voimistelijat

4,3
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 

5,166


9,466

2,534
14
46
Sjöström Kajsa, Gymnastics Åland

2,9
DV: 1,4 CR: 1,5 CV: 

6,366


9,266

2,734
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Vättö Olivia, Espoon Telinetaiturit

4,8
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 0,2

7,650

0,1

12,350

2
42
Montell Malla, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,2
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 

8,000


12,200

0,150
3
8
Kivekäs Sofia, Espoon Telinetaiturit

4,2
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 

7,800


12,000

0,350
4
45
Halme Nanna, Taipumattomat

4,2
DV: 2,2 CR: 2,0 CV: 

7,650


11,850

0,500
5
6
Sipilä Anna, Tampereen Voimistelijat

4,6
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 

7,250

0,1

11,750

0,600
6
7
Männikkö Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

3,9
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 

7,750


11,650

0,700
7
9
Talvinen Stella, Turun Urheiluliitto Voimistelu

4,3
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 

7,500

0,4

11,400

0,950
8
44
Ekstrand Stina, Gymnastics Åland

3,4
DV: 1,9 CR: 1,5 CV: 

7,600


11,000

1,350
9
43
Antila Minea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,3
DV: 2,3 CR: 2,0 CV: 

6,650


10,950

1,400
10
5
Siikala Neelia, Espoon Telinetaiturit

3,9
DV: 1,9 CR: 2,0 CV: 

6,700


10,600

1,750
11
41
Antila Misella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,6
DV: 2,6 CR: 2,0 CV: 

5,900


10,500

1,850
12
3
Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu

3,0
DV: 1,5 CR: 1,5 CV: 

7,200


10,200

2,150
13
46
Sjöström Kajsa, Gymnastics Åland

3,2
DV: 1,7 CR: 1,5 CV: 

6,250

0,3

9,150

3,200
14
4
Vuorikoski Anni, Espoon Telinetaiturit

DV:  CR:  CV: 



Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
42
Montell Malla, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



2
Vättö Olivia, Espoon Telinetaiturit

DV:  CR:  CV: 



8
Kivekäs Sofia, Espoon Telinetaiturit

DV:  CR:  CV: 



7
Männikkö Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

DV:  CR:  CV: 



43
Antila Minea, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



41
Antila Misella, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



6
Sipilä Anna, Tampereen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



45
Halme Nanna, Taipumattomat

DV:  CR:  CV: 



44
Ekstrand Stina, Gymnastics Åland

DV:  CR:  CV: 



9
Talvinen Stella, Turun Urheiluliitto Voimistelu

DV:  CR:  CV: 



5
Siikala Neelia, Espoon Telinetaiturit

DV:  CR:  CV: 



3
Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu

DV:  CR:  CV: 



4
Vuorikoski Anni, Espoon Telinetaiturit

DV:  CR:  CV: 




Last Update: 25.7.2024 5.13.19
SX
SM
MD
XL
XXL