Back 

TeamGym Luokkakilpailut ja SM-kilpailut, Espoo Espoo, 2022-11-12

1. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix 33,780 -
2     Espoon Telinetaiturit Extreme 32,400 1,380
3     Tampereen Voimistelijat Diamonds 32,300 1,480
4     Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit 31,265 2,515
5     Fliku-82 Fiorella 30,865 2,915
6     Viipurin Reipas Tiara 30,715 3,065
7     HIFK Gymnastics Lumium 30,215 3,565
8     Seinäjoen Voimistelijat Gladiolus 29,480 4,300
9     Fliku-82 Freya 25,265 8,515

2. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy 33,165 -
2     Tampereen Voimistelijat Minerals 33,150 0,015
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets 32,740 0,425
4     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet 32,500 0,665
5     Voimistelumaailma Oulu Sirrit 32,230 0,935
6     Keurusjumppa Ferite 32,130 1,035
7     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires 31,215 1,950
8     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Säihkeet 25,300 7,865

3. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia 38,765 -
2     Tampereen Voimistelijat Onyx 37,900 0,865
3     Keurusjumppa Fuerte 37,500 1,265
4     Espoon Telinetaiturit Element 36,875 1,890
5     Seinäjoen Voimistelijat Gloriosa 36,650 2,115
6     Tampereen Voimistelijat Crystals 36,350 2,415
7     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 35,600 3,165
8     Fliku-82 Fidele 34,900 3,865
9     Viipurin Reipas Diamante 23,550 15,215

4. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Fliku-82 Freesia 38,515 -
2     HIFK Gymnastics Titanium 38,500 0,015
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Timantit 38,450 0,065
4     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Spiraalit 34,075 4,440

5. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     HIFK Gymnastics Aurum 39,375 -
2     Espoon Telinetaiturit Elastic 39,000 0,375
3     Helsingfors Gymnastikklubb HGK, Kulosaaren Liikuntaseura Rhea 38,350 1,025
4     Voimisteluseura Keski-Uusimaa VSK-U Juniors 15,850 23,525

Kilpaharraste alle 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Ypsilon 23,400 -
2     Espoon Telinetaiturit Eclipse 23,300 0,100

Kilpaharraste yli 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Effort 26,800 -
2     Espoon Telinetaiturit Evolve 26,250 0,550
3     Viipurin Reipas Maniglia 25,950 0,850
4     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Alfa 25,750 1,050
5     Voimistelumaailma Oulu Voimistelumaailma Oulu 23,950 2,850
6     Vaasan Telinetaiturit Ciretit 23,250 3,550
7     Fliku-82 Fiona 22,900 3,900
8     Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora 16,350 10,450

SM naiset Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Jyväskylän Voimistelijat 45,075 -
2     Espoon Telinetaiturit Espoon Telinetaiturit 45,000 0,075
3     Tampereen Voimistelijat Edustus 42,800 2,275
4     Härmän siskot Safine 41,700 3,375

SM sekajoukkueet, aikuiset Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Kataja voimistelujaosto JoKa Mix 40,900 -

Last Update: 31.1.2023 18.16.26