Back 

Region Østdanmark Talentrækken 2. runde – Micro og Junior 2019 Greve Idræts Center, 2019-04-13

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Sengeløse Idræt TMiP 1 44,925 -
2 Teamgym Nærheden TMiP 1 44,391 0,534
3 Ringsted IF - Gymnastik TMiP 2 43,600 1,325
4 Ringsted IF - Gymnastik TMiP 3 43,200 1,725
5 Ørestad IF TMiP 1 43,008 1,917
6 Teamgym Helsingør TMiP 2 42,583 2,342
7 Vintersbølle GF TMiP 2 41,450 3,475
8 Gladsaxe IF TMiP 3 41,266 3,659
9 Gladsaxe IF TMiP 2 37,583 7,342

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt TMiD 2 43,783 -
2 Ringsted IF - Gymnastik TMiD 1 40,200 3,583

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik TMiP 1 51,383 -
2 GF Køge Bugt TMiP 2 50,750 0,633
3 Vintersbølle GF TMiP 1 50,458 0,925
4 Teamgym Helsingør TMiP 1 49,283 2,100
5 Vedbæk Gymnastikforening TMiP 1 48,875 2,508
6 Høng GF TMiP 1 48,758 2,625
7 Nivå GF TMiP 1 48,275 3,108
8 Høng GF TMiP 2 45,225 6,158
9 Hvidovre Gymnastik TMiP 1 41,433 9,950

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TMiP 1 59,508 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk TMiP 1 56,891 2,617
3 Ølstykke GF TMiP 1 55,708 3,800
4 GHG -Teamgym Herlev TMiP 1 54,366 5,142
5 Ølstykke GF TMiP 2 52,916 6,592
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening TMiP 1 51,700 7,808
7 Haslev TT TMiP 1 50,366 9,142
8 GF Køge Bugt TMiP 1 49,633 9,875
9 Gladsaxe IF TMiP 1 49,591 9,917

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ørestad IF JP 1 50,100 -
2 Roskilde TeamGym JP 3 49,950 0,150
3 Teamgym Nærheden JP 2 48,958 1,142
4 Fensmark IF TJP 1 47,008 3,092
5 Herlev Gymnastik, HI TJP 1 46,833 3,267
6 Roskilde Gymnastikforening JP 1 41,558 8,542
7 St. Lyngby IF TJP 1 40,441 9,659

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TJP 1 57,708 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TJP 2 53,500 4,208
3 Gladsaxe IF JP 5 51,416 6,292
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 2 51,125 6,583
5 Høng GF JP 2 51,033 6,675
6 Hvidovre Gymnastik JP 3 50,558 7,150
7 Nivå GF TJP 1 49,991 7,717
8 Vedbæk Gymnastikforening TJP 1 48,633 9,075

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Roskilde Gymnastikforening JM 1 46,675 -
2 St. Lyngby IF TJM 1 39,500 7,175

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 IF32 Glostrup Gymnastikforening TJD 1 51,658 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TJD 1 48,316 3,342

Last Update: 19-04-2019 23:18:28