Back 

Forbundsmesterskaberne junior 2. runde 2019 Arena Randers, 2019-05-25

Juniorpiger – 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JP 2 57,482 -
2 GF Køge Bugt JP 2 56,456 1,026
3 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 55,640 1,842
4 Gladsaxe IF JP 3 54,540 2,942
5 Teamgym Nærheden JP 1 54,040 3,442
6 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 53,940 3,542
7 Greve Gymnastik og Trampolin JP 4 51,731 5,751
8 Aars Gymnastikforening JP 1 51,548 5,934

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF JP 2 60,298 -
2 Farum Gymnastikforening JP 1 59,065 1,233
3 Starup U & IF JP 1 58,980 1,318
4 Roskilde TeamGym JP 2 58,949 1,349
5 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 58,491 1,807
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 3 57,664 2,634
7 GHG -Teamgym Herlev JP 2 57,032 3,266
8 Gladsaxe IF JP 2 56,832 3,466

Juniordrenge – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord JD 1 59,315 -
2 Farum Gymnastikforening JD 1 58,024 1,291
3 Gladsaxe IF JD 2 56,898 2,417
4 Svendborg GF JD 2 52,965 6,350

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 2 69,208 -
2 Hvidovre Gymnastik JP 1 65,799 3,409
3 Bolbro Gymnasterne JP 2 65,406 3,802
4 GymHelsinge JP 1 64,649 4,559
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 2 63,216 5,992
6 TeamGym Syd JP 1 63,024 6,184
7 GF Køge Bugt JP 1 61,899 7,309
8 Gymnastik Odder JP 1 61,407 7,801

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym JM 1 70,390 -
2 Gladsaxe IF JM 1 68,674 1,716
3 GHG -Teamgym Herlev JM 1 65,424 4,966
4 Jerne Idrætsforening JM 1 64,598 5,792
5 Randers gymnastiske Forening JM 1 64,299 6,091
6 Aars Gymnastikforening JM 1 49,766 20,624

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne JP 1 80,998 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 80,916 0,082
3 TeamGym Aarhus JP 1 76,948 4,050
4 Springteam Sæby JP 1 75,791 5,207
5 Ølstykke GF JP 1 74,032 6,966
6 TeamGym Djurs JP 1 73,356 7,642
7 GHG -Teamgym Herlev JP 1 70,990 10,008
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 70,915 10,083

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF JD 1 78,824 -
2 TeamGym Aarhus JD 1 76,181 2,643
3 Gladsaxe IF JD 1 76,048 2,776
4 Roskilde TeamGym JD 1 75,498 3,326
5 GymHelsinge JD 1 73,223 5,601
6 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 73,016 5,808
7 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 71,999 6,825
8 Svendborg GF JD 1 69,583 9,241

Juniorpiger – 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF JP 2 44,841 -
2 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 2 44,816 0,025
3 TeamGym Syd JP 3 44,065 0,776
4 Vejen GF JP 2 44,032 0,809
5 Vidar - Sønderborg JP 1 41,482 3,359

Juniorpiger – 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vejen GF JP 1 51,723 -
2 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 51,449 0,274
3 Randers gymnastiske Forening JP 2 50,657 1,066
4 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 50,132 1,591
5 Gladsaxe IF JP 4 49,390 2,333
6 Herlev Gymnastik, HI JP 1 49,040 2,683
7 Farum Gymnastikforening JP 2 47,633 4,090
8 Silkeborg P / D JP 2 46,282 5,441

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby JP 2 59,706 -
2 Viborg GF JP 2 59,499 0,207
3 Hvidovre Gymnastik JP 2 58,640 1,066
4 Høng GF JP 1 58,607 1,099
5 Teamgym Helsingør JP 1 57,532 2,174
6 Slagelse GF JP 2 56,824 2,882
7 Svendborg GF JP 1 56,283 3,423
8 GymHelsinge JP 2 54,507 5,199

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF JP 1 66,832 -
2 Herlufsholm GF JP 1 66,316 0,516
3 Bellinge-Gymnasterne JP 2 63,166 3,666
4 Ølstykke GF JP 2 62,915 3,917
5 Randers gymnastiske Forening JP 1 61,833 4,999
6 Jerne Idrætsforening JP 1 60,707 6,125
7 Herlufsholm GF JP 2 59,740 7,092
8 TeamGym Syd JP 2 56,291 10,541

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bellinge-Gymnasterne JP 1 72,382 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 71,107 1,275
3 Nivå GF JP 1 70,683 1,699
4 Gladsaxe IF JP 1 70,525 1,857
5 Roskilde TeamGym JP 1 69,607 2,775
6 Viborg GF JP 1 68,548 3,834
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 65,581 6,801
8 Silkeborg P / D JP 1 64,883 7,499

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D JD 1 66,841 -
2 Teamgym Nærheden JD 1 63,208 3,633
3 GF Køge Bugt JD 1 62,706 4,135
4 Randers gymnastiske Forening JD 1 59,333 7,508
5 Eskilstrup G & IF JD 1 59,223 7,618
6 Ringsted IF - Gymnastik JD 1 55,565 11,276
7 GF Køge Bugt JD 2 55,290 11,551
8 Slagelse GF JD 2 55,107 11,734

Last Update: 17-10-2019 03:45:54