Back 

Miesten telinevoimistelun SM-kilpailut & JunnuGym V & Stara, Tampere Ikurin Liikuntahalli, Tampere, 2022-09-30

1 lk Eliitti 1 lk Kilpa 2 lk Eliitti 2 lk Kilpa 3 lk kilpa 4 lk Eliitti 4 lk Kilpa 5 lk nuoremmat 5 lk vanhemmat Miesten SM-finaalit Miesten SM-kisat 6-ottelu 1 lk joukkue 2 lk joukkue 3 luokka joukkue 4 luokka joukkue 5 luokka joukkue SM joukkuekilpailu
3 lk kilpa
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Yhteensä
Erotus
1
1
Rekola Joel
Jyväskylän Voimistelijat-79
11,600
D: 2,9
E: 8,700
11,900
D: 3,40
E: 8,500
10,800
D: 1,60
E: 9,200
11,200
11,200/-
D: 1,6/-
E: 9,600/-
10,350
D: 1,60
E: 8,750
9,600
34,700
FX
11,600
D: 2,9
E: 8,700
PH
11,900
D: 3,4
E: 8,500
SR
10,800
D: 1,6
E: 9,200
VT
11,200
11,200/-
D: 1,6/-
E: 9,600/-
PB
10,350
D: 1,6
E: 8,750
HB
9,600
D: 0,8
E: 8,800
2
5
Niemi Joonas
Jyväskylän Voimistelijat-79
11,300
D: 2,4
E: 8,900
12,000
D: 2,90
E: 9,100
9,800
D: 1,00
E: 8,800
11,050
11,050/-
D: 1,6/-
E: 9,450/-
9,600
D: 1,40
E: 8,200
10,200
34,350
0,350
FX
11,300
D: 2,4
E: 8,900
PH
12,000
D: 2,9
E: 9,100
SR
9,800
D: 1,0
E: 8,800
VT
11,050
11,050/-
D: 1,6/-
E: 9,450/-
PB
9,600
D: 1,4
E: 8,200
HB
10,200
D: 1,2
E: 9,000
3
6
Liukko Viktor
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
11,650
D: 3,4
E: 8,250
11,100
D: 2,40
E: 8,700
9,700
D: 1,80
E: 7,900
11,300
11,300/11,000
D: 2,2/1,6
E: 9,100/9,400
9,300
D: 1,80
E: 7,500
9,900
34,050
0,650
FX
11,650
D: 3,4
E: 8,250
PH
11,100
D: 2,4
E: 8,700
SR
9,700
D: 1,8
E: 7,900
VT
11,300
11,300/11,000
D: 2,2/1,6
E: 9,100/9,400
PB
9,300
D: 1,8
E: 7,500
HB
9,900
D: 0,8
E: 9,100
4
2
Penttinen Anton
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,800
D: 2,4
E: 8,400
12,000
D: 3,40
E: 8,600
10,300
D: 1,40
E: 8,900
11,000
11,000/-
D: 1,6/-
E: 9,400/-
9,900
D: 1,40
E: 8,500
10,250
33,800
0,900
FX
10,800
D: 2,4
E: 8,400
PH
12,000
D: 3,4
E: 8,600
SR
10,300
D: 1,4
E: 8,900
VT
11,000
11,000/-
D: 1,6/-
E: 9,400/-
PB
9,900
D: 1,4
E: 8,500
HB
10,250
D: 1,2
E: 9,050
5
3
Palkola Akseli
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,850
D: 2,4
E: 8,450
11,200
D: 2,40
E: 8,800
9,800
D: 1,20
E: 8,600
11,000
11,000/10,800
D: 1,6/1,6
E: 9,400/9,200
10,000
D: 1,60
E: 8,400
9,600
33,050
1,650
FX
10,850
D: 2,4
E: 8,450
PH
11,200
D: 2,4
E: 8,800
SR
9,800
D: 1,2
E: 8,600
VT
11,000
11,000/10,800
D: 1,6/1,6
E: 9,400/9,200
PB
10,000
D: 1,6
E: 8,400
HB
9,600
D: 0,8
E: 8,800
6
37
Varanka Elmeri
Taipumattomat
11,300
D: 2,8
E: 8,500
10,600
D: 1,40
E: 9,200
11,100
11,100/11,200
D: 1,6/1,6
E: 9,500/9,600
9,800
D: 1,20
E: 8,600
9,700
33,000
1,700
FX
11,300
D: 2,8
E: 8,500
PH

SR
10,600
D: 1,4
E: 9,200
VT
11,100
11,100/11,200
D: 1,6/1,6
E: 9,500/9,600
PB
9,800
D: 1,2
E: 8,600
HB
9,700
D: 0,4
E: 9,300
7
41
Riippi Verneri
Tampereen Sisu
10,100
D: 2,4
E: 7,700
11,400
D: 2,70
E: 8,700
9,300
D: 0,70
E: 8,600
10,400
10,400/-
D: 1,6/-
E: 8,800/-
9,100
D: 1,60
E: 7,500
10,000
31,900
2,800
FX
10,100
D: 2,4
E: 7,700
PH
11,400
D: 2,7
E: 8,700
SR
9,300
D: 0,7
E: 8,600
VT
10,400
10,400/-
D: 1,6/-
E: 8,800/-
PB
9,100
D: 1,6
E: 7,500
HB
10,000
D: 0,8
E: 9,200
8
40
Riippi Tuukka
Tampereen Sisu
9,600
D: 2,2
E: 7,400
11,800
D: 2,70
E: 9,100
9,700
D: 0,90
E: 8,800
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
8,800
D: 1,10
E: 7,700
9,600
31,100
3,600
FX
9,600
D: 2,2
E: 7,400
PH
11,800
D: 2,7
E: 9,100
SR
9,700
D: 0,9
E: 8,800
VT
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
PB
8,800
D: 1,1
E: 7,700
HB
9,600
D: 0,5
E: 9,100
9
4
Jansson Johannes
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
10,800
D: 3,2
E: 7,600
9,900
D: 1,60
E: 8,300
10,100
10,100/10,600
D: 2,2/1,6
E: 7,900/9,000
9,750
D: 1,60
E: 8,150
9,450
30,800
3,900
FX
10,800
D: 3,2
E: 7,600
PH

SR
9,900
D: 1,6
E: 8,300
VT
10,100
10,100/10,600
D: 2,2/1,6
E: 7,900/9,000
PB
9,750
D: 1,6
E: 8,150
HB
9,450
D: 0,9
E: 8,550
10
43
Peltonen Aaron
Tampereen Sisu
9,900
D: 1,6
E: 8,300
6,000
D: 0,50
E: 8,500
ND: 3,00
9,800
D: 1,20
E: 8,600
10,700
10,700/-
D: 1,6/-
E: 9,100/-
8,600
D: 0,80
E: 7,800
9,500
30,400
4,300
FX
9,900
D: 1,6
E: 8,300
PH
6,000
D: 0,5
E: 8,500
ND: 3,00
SR
9,800
D: 1,2
E: 8,600
VT
10,700
10,700/-
D: 1,6/-
E: 9,100/-
PB
8,600
D: 0,8
E: 7,800
HB
9,500
D: 0,5
E: 9,000
11
42
Manninen Eelis
Espoon Telinetaiturit
10,200
D: 2,0
E: 8,200
8,550
D: 0,60
E: 7,950
9,500
D: 1,80
E: 7,700
10,600
10,600/-
D: 1,6/-
E: 9,000/-
9,450
D: 1,40
E: 8,050
8,800
30,300
4,400
FX
10,200
D: 2,0
E: 8,200
PH
8,550
D: 0,6
E: 7,950
SR
9,500
D: 1,8
E: 7,700
VT
10,600
10,600/-
D: 1,6/-
E: 9,000/-
PB
9,450
D: 1,4
E: 8,050
HB
8,800
D: 1,2
E: 7,600
12
38
Hahtimaa Sulo
Taipumattomat
9,800
D: 1,5
E: 8,300
9,400
D: 0,90
E: 8,500
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
8,200
D: 1,10
E: 7,100
8,900
28,300
6,400
FX
9,800
D: 1,5
E: 8,300
PH

SR
9,400
D: 0,9
E: 8,500
VT
9,100
9,100/-
D: 1,6/-
E: 7,500/-
PB
8,200
D: 1,1
E: 7,100
HB
8,900
D: 0,4
E: 8,500
13
39
Pohjala Luka
Espoon Telinetaiturit
8,500
D: 1,8
E: 6,700
9,100
D: 1,40
E: 7,700
10,100
10,100/-
D: 1,6/-
E: 8,500/-
8,600
D: 0,90
E: 7,700
27,800
6,900
FX
8,500
D: 1,8
E: 6,700
PH

SR
9,100
D: 1,4
E: 7,700
VT
10,100
10,100/-
D: 1,6/-
E: 8,500/-
PB
8,600
D: 0,9
E: 7,700
HB

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,4

8,250


11,650

2
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,9

8,700


11,600

0,050
3
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,4

8,900


11,300

0,350
3
37
Varanka Elmeri, Taipumattomat

2,8

8,500


11,300

0,350
5
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,4

8,450


10,850

0,800
6
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,4

8,400


10,800

0,850
6
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

3,2

7,600


10,800

0,850
8
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit

2,0

8,200


10,200

1,450
9
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu

2,4

7,700


10,100

1,550
10
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu

1,6

8,300


9,900

1,750
11
38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat

1,5

8,300


9,800

1,850
12
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu

2,2

7,400


9,600

2,050
13
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit

1,8

6,700


8,500

3,150
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,9

9,100


12,000

1
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,4

8,600


12,000

3
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,4

8,500


11,900

0,100
4
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu

2,7

9,100


11,800

0,200
5
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu

2,7

8,700


11,400

0,600
6
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79

2,4

8,800


11,200

0,800
7
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2,4

8,700


11,100

0,900
8
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit

0,6

7,950


8,550

3,450
9
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu

0,5

8,500

3,0

6,000

6,000
10
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit




10
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,6

9,200


10,800

2
37
Varanka Elmeri, Taipumattomat

1,4

9,200


10,600

0,200
3
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,4

8,900


10,300

0,500
4
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,6

8,300


9,900

0,900
5
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,0

8,800


9,800

1,000
5
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu

1,2

8,600


9,800

1,000
5
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,2

8,600


9,800

1,000
8
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu

0,9

8,800


9,700

1,100
8
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,8

7,900


9,700

1,100
10
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit

1,8

7,700


9,500

1,300
11
38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat

0,9

8,500


9,400

1,400
12
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu

0,7

8,600


9,300

1,500
13
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit

1,4

7,700


9,100

1,700
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,2
1,6


9,100
9,400




11,150
11,300
11,000

1
37
Varanka Elmeri, Taipumattomat


1,6
1,6


9,500
9,600




11,150
11,100
11,200

3
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6
1,6


9,400
9,200




10,900
11,000
10,800

0,250
4
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2,2
1,6


7,900
9,000




10,350
10,100
10,600

0,800
5
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6


9,600




5,600
11,200

5,550
6
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6


9,450




5,525
11,050

5,625
7
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79


1,6


9,400




5,500
11,000

5,650
8
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu


1,6


9,100




5,350
10,700

5,800
9
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit


1,6


9,000




5,300
10,600

5,850
10
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu


1,6


8,800




5,200
10,400

5,950
11
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit


1,6


8,500




5,050
10,100

6,100
12
38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat


1,6


7,500




4,550
9,100

6,600
12
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu


1,6


7,500




4,550
9,100

6,600
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,6

8,750


10,350

2
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,6

8,400


10,000

0,350
3
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,4

8,500


9,900

0,450
4
37
Varanka Elmeri, Taipumattomat

1,2

8,600


9,800

0,550
5
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,6

8,150


9,750

0,600
6
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,4

8,200


9,600

0,750
7
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit

1,4

8,050


9,450

0,900
8
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1,8

7,500


9,300

1,050
9
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu

1,6

7,500


9,100

1,250
10
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu

1,1

7,700


8,800

1,550
11
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu

0,8

7,800


8,600

1,750
11
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit

0,9

7,700


8,600

1,750
13
38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat

1,1

7,100


8,200

2,150
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,2

9,050


10,250

2
5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79

1,2

9,000


10,200

0,050
3
41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu

0,8

9,200


10,000

0,250
4
6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

0,8

9,100


9,900

0,350
5
37
Varanka Elmeri, Taipumattomat

0,4

9,300


9,700

0,550
6
40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu

0,5

9,100


9,600

0,650
6
3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,8

8,800


9,600

0,650
6
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79

0,8

8,800


9,600

0,650
9
43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu

0,5

9,000


9,500

0,750
10
4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

0,9

8,550


9,450

0,800
11
38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat

0,4

8,500


8,900

1,350
12
42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit

1,2

7,600


8,800

1,450
13
39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
Rekola Joel, Jyväskylän Voimistelijat-79




5
Niemi Joonas, Jyväskylän Voimistelijat-79




6
Liukko Viktor, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




2
Penttinen Anton, Jyväskylän Voimistelijat-79




3
Palkola Akseli, Jyväskylän Voimistelijat-79




37
Varanka Elmeri, Taipumattomat




41
Riippi Verneri, Tampereen Sisu




40
Riippi Tuukka, Tampereen Sisu




4
Jansson Johannes, Oulun Pyrintö voimistelujaosto




43
Peltonen Aaron, Tampereen Sisu




42
Manninen Eelis, Espoon Telinetaiturit




38
Hahtimaa Sulo, Taipumattomat




39
Pohjala Luka, Espoon Telinetaiturit





Last Update: 20.6.2024 2.08.31
SX
SM
MD
XL
XXL