Back 

Miesten telinevoimistelun SM-kilpailut & JunnuGym V & Stara, Tampere Ikurin Liikuntahalli, Tampere, 2022-09-30

1 lk Eliitti 1 lk Kilpa 2 lk Eliitti 2 lk Kilpa 3 lk kilpa 4 lk Eliitti 4 lk Kilpa 5 lk nuoremmat 5 lk vanhemmat Miesten SM-finaalit Miesten SM-kisat 6-ottelu 1 lk joukkue 2 lk joukkue 3 luokka joukkue 4 luokka joukkue 5 luokka joukkue SM joukkuekilpailu
Miesten SM-kisat 6-ottelu
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Permanto
Hevonen
Renkaat
Hyppy
Nojapuut
Rekki
Yhteensä
Erotus
1
66
Koski Elias
Voimisteluseura Helsinki VSH
13,150
D: 5,1
E: 8,350
ND: 0,30
13,450
D: 4,80
E: 8,650
13,150
D: 4,70
E: 8,450
14,100
14,100/-
D: 4,8/-
E: 9,300/-
13,200
D: 5,10
E: 8,100
13,450
80,500
FX
13,150
D: 5,1
E: 8,350
ND: 0,30
PH
13,450
D: 4,8
E: 8,650
SR
13,150
D: 4,7
E: 8,450
VT
14,100
14,100/-
D: 4,8/-
E: 9,300/-
PB
13,200
D: 5,1
E: 8,100
HB
13,450
D: 4,9
E: 8,550
2
40
Kirmes Robert
Espoon Telinetaiturit
13,500
D: 5,7
E: 7,900
ND: 0,10
11,750
D: 5,50
E: 6,250
13,100
D: 4,70
E: 8,400
14,000
14,000/-
D: 4,8/-
E: 9,200/-
13,450
D: 4,90
E: 8,550
12,350
78,150
2,350
FX
13,500
D: 5,7
E: 7,900
ND: 0,10
PH
11,750
D: 5,5
E: 6,250
SR
13,100
D: 4,7
E: 8,400
VT
14,000
14,000/-
D: 4,8/-
E: 9,200/-
PB
13,450
D: 4,9
E: 8,550
HB
12,350
D: 4,9
E: 7,450
3
7
Reiman Joona
Tampereen Sisu
13,350
D: 5,4
E: 7,950
11,700
D: 4,00
E: 7,700
12,650
D: 4,40
E: 8,250
13,900
13,900/13,450
D: 5,6/5,2
E: 8,300/8,550
ND: 0,00 / 0,30
13,150
D: 4,80
E: 8,350
12,300
77,050
3,450
FX
13,350
D: 5,4
E: 7,950
PH
11,700
D: 4,0
E: 7,700
SR
12,650
D: 4,4
E: 8,250
VT
13,900
13,900/13,450
D: 5,6/5,2
E: 8,300/8,550
ND: 0,00/0,30
PB
13,150
D: 4,8
E: 8,350
HB
12,300
D: 4,2
E: 8,100
4
6
Kanerva Tarmo
Tampereen Sisu
13,450
D: 5,1
E: 8,350
12,350
D: 4,50
E: 7,850
12,750
D: 4,30
E: 8,450
13,150
13,150/13,250
D: 4,4/4,0
E: 8,750/9,350
ND: 0,00 / 0,10
12,850
D: 4,30
E: 8,550
12,500
77,050
3,450
FX
13,450
D: 5,1
E: 8,350
PH
12,350
D: 4,5
E: 7,850
SR
12,750
D: 4,3
E: 8,450
VT
13,150
13,150/13,250
D: 4,4/4,0
E: 8,750/9,350
ND: 0,00/0,10
PB
12,850
D: 4,3
E: 8,550
HB
12,500
D: 4,4
E: 8,100
5
63
Karsikas Akseli
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
13,400
D: 5,2
E: 8,300
ND: 0,10
12,000
D: 4,00
E: 8,000
12,650
D: 4,70
E: 7,950
12,850
12,850/12,550
D: 5,2/5,2
E: 7,650/7,450
ND: 0,00 / 0,10
12,400
D: 4,90
E: 7,500
13,150
76,450
4,050
FX
13,400
D: 5,2
E: 8,300
ND: 0,10
PH
12,000
D: 4,0
E: 8,000
SR
12,650
D: 4,7
E: 7,950
VT
12,850
12,850/12,550
D: 5,2/5,2
E: 7,650/7,450
ND: 0,00/0,10
PB
12,400
D: 4,9
E: 7,500
HB
13,150
D: 4,6
E: 8,550
6
41
Kirmes Oskar
Espoon Telinetaiturit
12,700
D: 4,5
E: 8,200
12,400
D: 5,00
E: 7,400
12,550
D: 4,60
E: 7,950
12,900
12,900/-
D: 4,0/-
E: 8,900/-
12,500
D: 5,10
E: 7,400
12,950
76,000
4,500
FX
12,700
D: 4,5
E: 8,200
PH
12,400
D: 5,0
E: 7,400
SR
12,550
D: 4,6
E: 7,950
VT
12,900
12,900/-
D: 4,0/-
E: 8,900/-
PB
12,500
D: 5,1
E: 7,400
HB
12,950
D: 4,3
E: 8,650
7
5
Palmroth Patrick
Tampereen Sisu
13,600
D: 5,1
E: 8,500
11,850
D: 3,90
E: 7,950
12,700
D: 4,10
E: 8,600
14,000
14,000/13,200
D: 4,8/4,0
E: 9,200/9,200
11,950
D: 4,20
E: 7,750
11,800
75,900
4,600
FX
13,600
D: 5,1
E: 8,500
PH
11,850
D: 3,9
E: 7,950
SR
12,700
D: 4,1
E: 8,600
VT
14,000
14,000/13,200
D: 4,8/4,0
E: 9,200/9,200
PB
11,950
D: 4,2
E: 7,750
HB
11,800
D: 4,2
E: 7,600
8
4
Kauma Akseli
Tampereen Sisu
11,100
D: 4,6
E: 6,500
12,050
D: 4,70
E: 7,350
10,750
D: 3,00
E: 7,750
12,950
12,950/-
D: 4,0/-
E: 8,950/-
12,000
D: 4,10
E: 7,900
11,200
70,050
10,450
FX
11,100
D: 4,6
E: 6,500
PH
12,050
D: 4,7
E: 7,350
SR
10,750
D: 3,0
E: 7,750
VT
12,950
12,950/-
D: 4,0/-
E: 8,950/-
PB
12,000
D: 4,1
E: 7,900
HB
11,200
D: 3,5
E: 7,700
9
64
Varjolaakso Antti
Voimisteluseura Helsinki VSH
12,100
D: 4,7
E: 7,500
ND: 0,10
10,850
D: 4,50
E: 6,350
11,550
D: 4,30
E: 7,250
13,150
13,150/-
D: 4,0/-
E: 9,150/-
10,900
D: 4,30
E: 6,600
10,050
68,600
11,900
FX
12,100
D: 4,7
E: 7,500
ND: 0,10
PH
10,850
D: 4,5
E: 6,350
SR
11,550
D: 4,3
E: 7,250
VT
13,150
13,150/-
D: 4,0/-
E: 9,150/-
PB
10,900
D: 4,3
E: 6,600
HB
10,050
D: 3,9
E: 6,150
10
8
Huovinen Ilari
Tampereen Sisu
12,050
D: 4,9
E: 7,150
9,950
D: 3,90
E: 6,050
11,550
D: 3,70
E: 7,850
13,650
13,650/12,750
D: 4,8/4,0
E: 8,850/8,750
9,750
D: 3,20
E: 6,550
11,300
68,250
12,250
FX
12,050
D: 4,9
E: 7,150
PH
9,950
D: 3,9
E: 6,050
SR
11,550
D: 3,7
E: 7,850
VT
13,650
13,650/12,750
D: 4,8/4,0
E: 8,850/8,750
PB
9,750
D: 3,2
E: 6,550
HB
11,300
D: 3,9
E: 7,400
11
39
Hartikainen Risto
Espoon Telinetaiturit
10,850
D: 4,8
E: 6,050
7,000
D: 2,50
E: 4,500
10,400
D: 3,00
E: 7,700
ND: 0,30
11,450
11,450/-
D: 4,0/-
E: 7,550/-
ND: 0,10 / -
11,400
D: 2,40
E: 9,000
7,650
58,750
21,750
FX
10,850
D: 4,8
E: 6,050
PH
7,000
D: 2,5
E: 4,500
SR
10,400
D: 3,0
E: 7,700
ND: 0,30
VT
11,450
11,450/-
D: 4,0/-
E: 7,550/-
ND: 0,10/0,00
PB
11,400
D: 2,4
E: 9,000
HB
7,650
D: 2,6
E: 5,050
12
3
Sinivuori Niila
Jyväskylän Voimistelijat-79
13,450
D: 5,5
E: 7,950
12,200
D: 4,70
E: 7,500
14,000
14,000/12,900
D: 4,8/4,0
E: 9,200/8,900
10,400
D: 3,90
E: 6,500
50,050
30,450
FX
13,450
D: 5,5
E: 7,950
PH
12,200
D: 4,7
E: 7,500
SR

VT
14,000
14,000/12,900
D: 4,8/4,0
E: 9,200/8,900
PB
10,400
D: 3,9
E: 6,500
HB

13
65
Jääskeläinen Anton
Voimisteluseura Helsinki VSH
11,300
D: 5,00
E: 6,300
10,200
D: 3,80
E: 6,400
10,750
D: 4,40
E: 6,350
12,500
44,750
35,750
FX

PH
11,300
D: 5,0
E: 6,300
SR
10,200
D: 3,8
E: 6,400
VT
PB
10,750
D: 4,4
E: 6,350
HB
12,500
D: 4,1
E: 8,400
14
43
Makkonen Leevi
Espoon Telinetaiturit
11,850
D: 4,3
E: 7,550
11,850
D: 3,70
E: 8,150
13,500
13,500/12,900
D: 4,8/4,0
E: 8,700/8,900
37,200
43,300
FX
11,850
D: 4,3
E: 7,550
PH

SR
11,850
D: 3,7
E: 8,150
VT
13,500
13,500/12,900
D: 4,8/4,0
E: 8,700/8,900
PB

HB

15
1
Sillanpää Jooa
Jyväskylän Voimistelijat-79
12,200
D: 4,8
E: 7,400
13,400
13,400/13,000
D: 4,8/4,0
E: 8,900/9,000
ND: 0,30 / -
25,600
54,900
FX
12,200
D: 4,8
E: 7,400
PH

SR

VT
13,400
13,400/13,000
D: 4,8/4,0
E: 8,900/9,000
ND: 0,30/0,00
PB

HB

16
69
Danishevski Kristian
Voimisteluseura Helsinki VSH
11,200
D: 5,1
E: 6,400
ND: 0,30
13,000
13,000/13,050
D: 4,8/4,0
E: 8,500/9,050
ND: 0,30 / -
24,200
56,300
FX
11,200
D: 5,1
E: 6,400
ND: 0,30
PH

SR

VT
13,000
13,000/13,050
D: 4,8/4,0
E: 8,500/9,050
ND: 0,30/0,00
PB

HB

17
71
Saharinen Tuomas
Voimisteluseura Helsinki VSH
10,700
D: 3,6
E: 7,200
ND: 0,10
11,900
11,900/10,450
D: 3,2/2,4
E: 8,700/8,150
ND: 0,00 / 0,10
22,600
57,900
FX
10,700
D: 3,6
E: 7,200
ND: 0,10
PH

SR

VT
11,900
11,900/10,450
D: 3,2/2,4
E: 8,700/8,150
ND: 0,00/0,10
PB

HB

18
50
Soravuo Emil
Espoon Telinetaiturit
13,550
D: 5,4
E: 8,250
ND: 0,10
13,550
66,950
FX
13,550
D: 5,4
E: 8,250
ND: 0,10
PH

SR

VT
PB

HB

19
10
Titov Pavel
Jyväskylän Voimistelijat-79
13,400
D: 5,40
E: 8,000
13,400
67,100
FX

PH
13,400
D: 5,4
E: 8,000
SR

VT
PB

HB

20
81
Valkama Anssi
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
12,850
12,850/11,350
D: 4,0/2,4
E: 8,850/8,950
12,850
67,650
FX

PH

SR

VT
12,850
12,850/11,350
D: 4,0/2,4
E: 8,850/8,950
PB

HB

21
75
Päivänen Jimi
Voimisteluseura Helsinki VSH
11,800
D: 4,70
E: 7,100
11,800
68,700
FX

PH
11,800
D: 4,7
E: 7,100
SR

VT
PB

HB

22
2
Lappalainen Pyry
Jyväskylän Voimistelijat-79
10,250
D: 4,4
E: 5,850
10,250
70,250
FX
10,250
D: 4,4
E: 5,850
PH

SR

VT
PB

HB

23
58
Paananen Aku
Turun Urheiluliitto Voimistelu
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

5,1

8,500


13,600

2
50
Soravuo Emil, Espoon Telinetaiturit

5,4

8,250

0,1

13,550

0,050
3
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

5,7

7,900

0,1

13,500

0,100
4
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

5,1

8,350


13,450

0,150
4
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79

5,5

7,950


13,450

0,150
6
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

5,2

8,300

0,1

13,400

0,200
7
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

5,4

7,950


13,350

0,250
8
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,1

8,350

0,3

13,150

0,450
9
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,5

8,200


12,700

0,900
10
1
Sillanpää Jooa, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,8

7,400


12,200

1,400
11
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,7

7,500

0,1

12,100

1,500
12
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

4,9

7,150


12,050

1,550
13
43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit

4,3

7,550


11,850

1,750
14
69
Danishevski Kristian, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,1

6,400

0,3

11,200

2,400
15
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

4,6

6,500


11,100

2,500
16
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit

4,8

6,050


10,850

2,750
17
71
Saharinen Tuomas, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,6

7,200

0,1

10,700

2,900
18
2
Lappalainen Pyry, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,4

5,850


10,250

3,350
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,8

8,650


13,450

2
10
Titov Pavel, Jyväskylän Voimistelijat-79

5,4

8,000


13,400

0,050
3
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,0

7,400


12,400

1,050
4
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,5

7,850


12,350

1,100
5
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79

4,7

7,500


12,200

1,250
6
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

4,7

7,350


12,050

1,400
7
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,0

8,000


12,000

1,450
8
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

3,9

7,950


11,850

1,600
9
75
Päivänen Jimi, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,7

7,100


11,800

1,650
10
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

5,5

6,250


11,750

1,700
11
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,0

7,700


11,700

1,750
12
65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,0

6,300


11,300

2,150
13
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,5

6,350


10,850

2,600
14
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

3,9

6,050


9,950

3,500
15
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit

2,5

4,500


7,000

6,450
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,7

8,450


13,150

2
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,7

8,400


13,100

0,050
3
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,3

8,450


12,750

0,400
4
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,1

8,600


12,700

0,450
5
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,4

8,250


12,650

0,500
5
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,7

7,950


12,650

0,500
7
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,6

7,950


12,550

0,600
8
43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit

3,7

8,150


11,850

1,300
9
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

3,7

7,850


11,550

1,600
9
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,3

7,250


11,550

1,600
11
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

3,0

7,750


10,750

2,400
12
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit

3,0

7,700

0,3

10,400

2,750
13
65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,8

6,400


10,200

2,950
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu


5,6
5,2


8,300
8,550



0,3

13,675
13,900
13,450

2
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu


4,8
4,0


9,200
9,200




13,600
14,000
13,200

0,075
3
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79


4,8
4,0


9,200
8,900




13,450
14,000
12,900

0,225
4
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu


4,8
4,0


8,850
8,750




13,200
13,650
12,750

0,475
4
43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit


4,8
4,0


8,700
8,900




13,200
13,500
12,900

0,475
4
1
Sillanpää Jooa, Jyväskylän Voimistelijat-79


4,8
4,0


8,900
9,000


0,3

13,200
13,400
13,000

0,475
4
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu


4,4
4,0


8,750
9,350



0,1

13,200
13,150
13,250

0,475
8
69
Danishevski Kristian, Voimisteluseura Helsinki VSH


4,8
4,0


8,500
9,050


0,3

13,025
13,000
13,050

0,650
9
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


5,2
5,2


7,650
7,450



0,1

12,700
12,850
12,550

0,975
10
81
Valkama Anssi, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


4,0
2,4


8,850
8,950




12,100
12,850
11,350

1,575
11
71
Saharinen Tuomas, Voimisteluseura Helsinki VSH


3,2
2,4


8,700
8,150



0,1

11,175
11,900
10,450

2,500
12
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH


4,8


9,300




7,050
14,100

6,625
13
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit


4,8


9,200




7,000
14,000

6,675
14
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH


4,0


9,150




6,575
13,150

7,100
15
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu


4,0


8,950




6,475
12,950

7,200
16
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit


4,0


8,900




6,450
12,900

7,225
17
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit


4,0


7,550


0,1

5,725
11,450

7,950
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,9

8,550


13,450

2
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

5,1

8,100


13,200

0,250
3
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,8

8,350


13,150

0,300
4
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,3

8,550


12,850

0,600
5
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

5,1

7,400


12,500

0,950
6
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,9

7,500


12,400

1,050
7
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

4,1

7,900


12,000

1,450
8
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,2

7,750


11,950

1,500
9
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit

2,4

9,000


11,400

2,050
10
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,3

6,600


10,900

2,550
11
65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,4

6,350


10,750

2,700
12
3
Sinivuori Niila, Jyväskylän Voimistelijat-79

3,9

6,500


10,400

3,050
13
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

3,2

6,550


9,750

3,700
14
50
Soravuo Emil, Espoon Telinetaiturit




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,9

8,550


13,450

2
63
Karsikas Akseli, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

4,6

8,550


13,150

0,300
3
41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit

4,3

8,650


12,950

0,500
4
65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH

4,1

8,400


12,500

0,950
4
6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu

4,4

8,100


12,500

0,950
6
40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit

4,9

7,450


12,350

1,100
7
7
Reiman Joona, Tampereen Sisu

4,2

8,100


12,300

1,150
8
5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu

4,2

7,600


11,800

1,650
9
8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu

3,9

7,400


11,300

2,150
10
4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu

3,5

7,700


11,200

2,250
11
64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH

3,9

6,150


10,050

3,400
12
39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit

2,6

5,050


7,650

5,800
13
58
Paananen Aku, Turun Urheiluliitto Voimistelu




Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
66
Koski Elias, Voimisteluseura Helsinki VSH




40
Kirmes Robert, Espoon Telinetaiturit




7
Reiman Joona, Tampereen Sisu




6
Kanerva Tarmo, Tampereen Sisu




41
Kirmes Oskar, Espoon Telinetaiturit




5
Palmroth Patrick, Tampereen Sisu




4
Kauma Akseli, Tampereen Sisu




64
Varjolaakso Antti, Voimisteluseura Helsinki VSH




8
Huovinen Ilari, Tampereen Sisu




39
Hartikainen Risto, Espoon Telinetaiturit




65
Jääskeläinen Anton, Voimisteluseura Helsinki VSH




43
Makkonen Leevi, Espoon Telinetaiturit




69
Danishevski Kristian, Voimisteluseura Helsinki VSH




71
Saharinen Tuomas, Voimisteluseura Helsinki VSH




50
Soravuo Emil, Espoon Telinetaiturit




75
Päivänen Jimi, Voimisteluseura Helsinki VSH





Last Update: 20.6.2024 21.57.07
SX
SM
MD
XL
XXL